Люди й любов – головний висновок з експедиції у Сокіл

11 Серпня 2021, 15:02
Скульптура у Соколі 1639
Скульптура у Соколі
Все у світі тримається на людях. І на любові. Це найголовніший висновок, зроблений мною після відвідин із Волинською експедицією села Сокіл, яке не завжди було селом і налічує понад тисячолітню історію.
 
Напівзруйнований католицький костел, в частині якого тепер облаштована православна церква-рукавичка. Ікона Божої Матері Сніжної (копія забраної колись у музей), нечисленна братія тутешнього монастиря, настоятель, троє ченців та кіт... Сторожа душ, спадкоємці історії поколінь, які молилися на цьому місці.
 
 
Церква Святої Трійці, мало не 200 років, дерев’яна волинська церква, пофарбована у традиційний синій, легка, повітряна і намолена.
 

Читайте також: Волинська експедиція у село з міським гонором: Сокіл вразив історією, пам'ятками та людьми

 

Церква Успіння Пресвятої Богородиці – ХV-XVI століття – колись соборних храм монастиря, який існував у Соколі з ХІІІ століття. За совєтів використовувалась як склад. Нині діюча церква з потужною енергетикою і гніздом лелек на даху.
 
Молитовний будинок християн віри Євангельської – сучасна будівля, в якій збирається кілька десятків вірних.
 
Музей села. Клуб із виставкою картин місцевих художників. Самодіяльний колектив.
 
За цим усім  – люди. Ігумен Яків, отець Василь, пастор Сергій Борух, староста Олександр Сасовський. У кожного з них своє служіння і своя відповідальність за Сокіл і його людей. Колишня завідувачка клубу, яка досі опікується своїм дітищем музеєм – Лідія Редчук – дивовижна жінка, яка докладно знає історію рідного села і його жителів і навіть написала книжку про Сокіл, але ще не видала через брак фінансової підтримки. У неї теж своє служіння.
 
Історія – це завжди величезна відповідальність. Бо не ти почав, до тебе тут жили покоління і покоління – князівські роди та прості ратаї – а ти продовжуєш і мусиш зберігати та передавати далі. А зберігатиметься усе – храми, історія, пам’ять і передасться наступникам лиш через любов до цього тих, хто живе зараз.
 
Читайте також: Провалля у Часі
Коментар
02/12/2021 Четвер
02.12.2021
01.12.2021
30.11.2021