Володимир часів Першої світової війни

17 Березня 2023, 12:06
Володимир часів Першої світової війни 807
Володимир часів Першої світової війни
У мережі оприлюднили світлини Володимира, які зробив австрійський військовий фотограф під час Першої світової війни.
 
Фото 1917 року опублікував Державний історико-культурний заповідник «Стародавній Володимир».
 
У своїй книзі «Княжий град» Олександр Цинкаловський так описує тогочасне місто: 
 
«В часі австрійської окупації містом порядкував військовий посадник – українець Гнат Мартинець, що від початку грудня 1915 року стояв на чолі володимирської міської управи й робив все можливе, щоб спалене та зруйноване місто довести до порядку. Оголошення до населення управа видавала українською мовою. А про те володимирські міщани поробилися мовчазні і боязкі. Та коли війна затяглася, почали трохи звикати й навіть думати про свої релігійні й культурні потреби. В цьому напрямку вони знайшли підтримку у військових частин Українських Січових Стрільців».
 
На вулицях велася жвава торгівля. Люди продавали товари власного виробництва, обмінювалися на харчові продукти. Наукові співробітники заповідника також опублікували спогади Йосипа Пеленського, що служив тоді при австрійському війську:
 
«Села виглядають так, ніби їх навістила страшна зараза-чума. Не інакше мусіло бути, коли в XIV ст. вилюднила Україну чорна смерть. Хати стоять без вікон і дверей, всередині гола пустка, дахи без покриття, шопи й стодоли розібрані на мости й кладки, плоти, як стояли, так і лягли вздовж вулиць...».
 
 
Коментар
24/07/2024 Середа
24.07.2024
23.07.2024
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром