У Пересопниці відбулися реконструйовані бої давньоруської епохи

20 Вересня 2021, 11:16
Реконструйовані бої 556
Реконструйовані бої

На Рівненщині в культурно-археологічному центрі «Пересопниця» 18 вересня провели реконструйовані бої давньоруської епохи. Для точного відтворення битв використовували копії речей з доби середньовіччя.

Участь у боях взяли два десятки учасників з п'яти областей України. Про це Суспільному повідомив керівник клубу історичної реконструкції «Лодь» Тарас Загарук

«У нас насправді це клубні оглядини, двічі на рік ми збираємося прийняти в члени клубу молодих персонажів і подивитися, хто чого досягнув за рік. Цього року ми запросили друзів з інших клубів з Києва, Дніпра, Запоріжжя, Рівного та Львова. Загалом це були бої бурт, герц – турнір «один на один», та бойові злагодження – коло Одіна та коло Локі», – розповів Тарас Загарук.

Читайте також: Дещо про луцьких лицарів

Серед учасників були й ті, хто вступив до клубу історичної реконструкції у 2021-му. Рівнянин Максим Таргонський, якого під час боїв називають Флокі, до клубу вступив влітку.

«Я випадково приїхав на один якийсь фестиваль, підійшов до чоловіків, поспілкувалися. Питаю: «з вами можна якось позайматися?» Вони – «та без питань, ми тільки за». Потім пішло-поїхало, був трішки застій, бо не знав, як до цього всього підійти», – сказав Максим Таргонський.

І додав, що тепер він самотужки вручну шиє собі одяг з льону. На це він витрачає від одного до трьох вечорів. А ім'я Флокі обрав тому, що зі скандинавської це – кучерявий.

Для боїв учасники мають копії речей, які використовували в давнину. Шолом Тараса Загарука скопіювали з оригіналу, який знайшли у похованні в селі Мокре на Рівненщині. Такий носили представники знаті у середньовіччі.

Читайте також: Мандрівка крізь віки: у Луцьку фестивалили українські військові різних епох

 

А рівнянин Андрій Мічуда продемонстрував сулицю – маленький ручний спис, схожий до стріли, який чоловік зробив напередодні власноруч.

 

«Ці сулиці примітні тим, що закінчення не черенкове, як у стріли, де наверх йде надревко, а врізається у середину дерева. Там йде таке, як цвяшок, який вклеюється в дерево. Це одна з найстарішої метальної зброї у світі», – розповів Андрій Мічуда.

Читайте також: Лицарі, диспути про церкву та етномузика: у Пересопниці відсвяткували 460-річчя від написання Першокниги

Чоловік також виготовляє шкіряні вироби та тогочасні дерев'яні ліхтарі з пергаментним захистом для свічі.

Бої закінчили вечерею з середньовічною кухнею, також був імпровізований концерт з використанням ранньосередньовічних музичних інструментів. Загалом участь у реконструйованих боях давньоруської епохи взяли два десятки учасників.

Коментар
26/10/2021 Вівторок
26.10.2021
25.10.2021
24.10.2021