У Ківерцівському музеї відкрили виставку до дня пам'яті жертв Голокосту

27 Січня 2021, 17:07
Фото з відкриття виставки 889 Джерело: http://kivadm.gov.ua/
Фото з відкриття виставки

У Ківерцівському краєзнавчому музеї відбулося відкриття виставки «Захистимо пам'ять: захист та меморіалізація масових поховань часів Голокосту в Україні» в рамках проєкту «Мережа пам’яті – Захистимо пам'ять».

Відкриття експозиції відбулося 27 січня. Про це повідомляє сайті Ківерцівської райдержадміністрації.

«27 січня в багатьох країнах світу відзначають Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту. Таким чином світова спільнота вшановує багато мільйонів євреїв, ромів і представників інших меншин, які під час Другої світової війни віддали життя за свою національність», – йдеться на сайті.

У заході взяли участь заступник голови районної державної адміністрації Микола Цисюк, голова Луцької районної ради Олександр Омельчук, Ківерцівський міський голова Олександр Ковальчук, голова Єврейської іудейської громади міста Луцька, голова ромської громадської організації «Терне Рома», представники управління культури з питань релігій та національностей обласної державної адміністрації, регіональний представник уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у Волинській області, директор Ківерцівської бібліотеки, науковці та краєзнавці.

Директорка музею Оксана Сущук ознайомила присутніх із виставковими стендами, інформаційними банерами про історію Голокосту та місць пам’яті у Ківерцівській громаді – Софіївка (Трохимбрід) та Тростянець.

Також учасники заходу переглянули короткі відеоролики про церемонії відкриття Меморіалів жертвам Голокосту у Житомирській області, як досвід вшанування жертв Голокосту в Україні. 

Присутні мали змогу обговорити меморіалізаційну політику щодо вшанування жертв війни на Волині, обмінялися думками.

Довідково:

Проєкт «Мережа пам’яті – Захистимо пам'ять» реалізовувався на території України з 2011 року завдяки фінансуванню Міністерства Закордонних справ Німеччини під патронатом Фонду «Меморіал убитим євреям Європи» у тісній співпраці із Українським Центром вивчення історії Голокосту.

Завдяки цьому, станом на 2019 рік, на території України облаштували 20 місць захоронень часів Голокосту. Вшанували пам'ять єврейських та ромських жертв масових розстрілів. На Волині у 2014 році відкрили три місця пам’яті поблизу сіл Бахів, Прохід та Кисилин.
Читайте також: Праведник народів світу з Трохимброду

Коментар
24/07/2024 Середа
24.07.2024
23.07.2024
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром