В Україні створять реєстр культурних обʼєктів, які знищила та пошкодила Росія

01 Березня 2024, 15:47
В Україні створять реєстр культурних обʼєктів, які знищила та пошкодила Росія 561
В Україні створять реєстр культурних обʼєктів, які знищила та пошкодила Росія
Усі постраждалі внаслідок російської агресії обʼєкти культурної спадщини внесуть до спеціального держреєстру для визначення розмірів компенсацій від Росії.
 
Про це повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час міжнародної конференції United for Justices. United for Heritage, пише Укрінформ.
 

«Важливо ретельно і правильно оцінити збитки і втрати у сфері культури», –  зауважив очільник уряду.

За його словами, ця інформація складе основу доказової бази для міжнародних судових інституцій.

«Тому всі знищені або постраждалі внаслідок російської агресії обʼєкти культурної спадщини внесуть до спеціального державного реєстру. Він буде одним із інструментів визначення розмірів компенсацій від Російської Федерації», – зазначив прем'єр-міністр.

Денис Шмигаль акцентував, що всі повинні чітко розуміти, що Росія чинить воєнні злочини, реалізує геноцид українців не лише через фізичне знищення, але й через позбавлення національної спадщини, національної пам'яті, спадку предків, символів та ідентичності, «і тому тема культурного геноциду має бути зафіксована в акті звинувачення Російської Федерації за злочин агресії проти України».

«Кожне варварство щодо культурних об'єктів, щодо нематеріальної спадщини має бути компенсовано за рахунок російських активів або за рахунок прямих репараційних виплат. Усе вкрадене повинно повернутись додому. Ми більше не дозволимо Росії безкарно і системно грабувати наші культурні, національні багатства», – заявив він.

Як наголосив прем’єр-міністр, світу потрібен прецедент покарання за вандалізм і дикунство у сфері культури. Це матиме величезне значення для всього людства, для захисту і збереження надбання нашої цивілізації, у всіх частинах світу та на всіх континентах.

Читайте також: Історія розкрадання українських культурних цінностей

Коментар
17/07/2024 Середа
17.07.2024
16.07.2024
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром