Костопільські музейники досліджують села та записують спогади

Працівники Костопільського краєзнавчого музею виявили ткані рушники, яким 200 років, і речі з санаторію «Солоне болото», що діяв у селі Гута на Рівненщині.
Це сталося під час першого польового виїзду у 2024 році. Проєкт з дослідження сіл розпочали, щоб зібрати факти з історії краю й поповнити музейну збірку. Про це Суспільному розповів завідувач Костопільського краєзнавчого музею Анатолій Вакулка.
«Вдалося поспілкуватися зі старожилами Гути, почути їхні трактування історії села про те, як виник курорт у селі, розвивався радгосп, про те, як жили за часів Польщі, під час війни, післявоєнної відбудови. Знайшли речі, серед яких цікаві рушники із вишивкою, якої немає у наших фондах. Їм по 200 років, крім цього вони ткані. З речей — цікавою є чашка із санаторію солоного озера, її ще треба досліджувати», — розповів Анатолій Вакулка.
Читайте також: У Костополі заклали камінь під майбутній меморіал Слави
Речі, які знайшли під час польових досліджень, поповнять фонди Костопільського краєзнавчого музею.
«Ми їх потім будемо використовувати при будівництві експозиції, а спогади — при складанні та проведенні екскурсій. Надіємося на те, що колись вдасться написати історію Костопільщини», – додав завідувач музею.
Дослідження історію краю
«Взагалі розроблено шість напрямків, куди ми поїдемо досліджувати. Вони охоплюватимуть майже всі населенні пункти колишнього Костопільського району. Здійснюємо ці поїздки, аби глибше дослідити історію краю на місці. Розраховуємо на те, що крім записаних спогадів, фотографій, ми ще роздобудемо і значні експонати матеріальної речової культури костопільчан», — зауважив Анатолій Вакулка.