Портрет міста: у Миколаєві оцифрують старовинні листівки та фотографії

19 Лютого 2024, 17:30
Портрет міста: у Миколаєві оцифрують старовинні листівки та фотографії 630
Портрет міста: у Миколаєві оцифрують старовинні листівки та фотографії

В Миколаєві оцифрують понад 1000 старих листівок і фотографій кінця ХІХ – першої половини ХХ століть з фондів Миколаївського обласного краєзнавчого музею. 

Це унікальні вуличні світлини старого міста, фотокартки з сімейних архівів відомих родин міста та задокументовані сюжети різних історичних подій в житті регіону. Про це повідомляє Миколаївська міська рада.

Проєкт з оцифрування паперових експонатів реалізує Платформа MY ART у партнерстві з Агенцією розвитку Миколаєва за фінансової підтримки Стабілізаційного фонду культури та освіти Федеральним міністерством закордонних справ Німеччини та Goethe-Institut в Україні, повідомляють в Агенції розвитку.

«Умовно всі світлини можна поділити на родинні, архітектурні та подієві. Вони ілюструють не лише життя старого міста й портрети тогочасних мешканців, але й демонструють еволюцію розвитку фотографії, як мистецтва, від розкішних фотоательє до вуличного репортажу. А ще це класне джерело для краєзнавчих та етнографічних досліджень. Та ілюстрація тогочасної моди з різними костюмами, зачісками й аксесуарами. Це такий колективний портрет Миколаєва тих часів», – розповів експерт з розвитку культури Офісу відновлення та розвитку Миколаєва Євген Гомонюк.

Читайте також: У Волинському краєзнавчому музеї презентували виставку «Вінтаж. Фото»

Співробітники Миколаївського обласного краєзнавчого музею зазначають, що музейна колекція налічує понад 390 000 предметів зберігання. І це тільки частка основного фонду. Група зберігання друкованих та рукописних паперових документів і фотографій – це десятки тисяч предметів. І всі вони потребують оцифрування.

«В стаціонарній експозиції музею представлена лише десята частина усіх предметів. Це дуже мало. Тому велика кількість експонатів лежить у фондах, які закриті для масового відвідування. Там працюють лише співробітники музею, які відповідають за їх зберігання. Тому відвідувачі музею навряд чи зможуть побачити всю колекцію. Ба більше, люди можуть навіть не здогадуватися, які артефакти зберігаються у музеї. А це суспільне надбання, яке має значення для всього суспільства», – зауважила головна зберігачка фондів музею Лілія Редька.

Читайте також: Гімназистки Херсонських навчальних закладів на старих фото

Крім того, за її словами, з часом фотографії та інші паперові документи з експозицій необхідно міняти на факсимільні копії, аби убезпечити їх від впливу сонячного світла та інших зовнішніх факторів. Оцифрування цих предметів дозволяє створити точні копії експонатів, які використовуватимуться у подальшій роботі.

«Їх можна використовувати, як джерело для наукових праць та виставкової діяльності. Те, що частина цих світлин з’явиться в інтернеті, то це плюс, адже миколаївців та інші мешканці України зможуть їх роздивитися, і будуть мати явлення про те, які предмети у нас зберігаються», – додала Лілія Редька.

На сьогодні вже оцифрували велику частину старих поштових листівок і фотографій. Всі вони будуть розміщені на спеціально створеному двомовному сайті. 

Це можливість для дослідників і шанувальників історії мати доступ до цих артефактів у режимі 24/7 з будь-якої точки світу, а також додаткове джерело знань про історико-культурне надбання Миколаєва і регіону, та Україну в цілому для англомовної аудиторії.

Читайте також: Фото лучан з волинських фотосалонів початку ХХ століття

Коментар
25/05/2024 Субота
25.05.2024
24.05.2024
23.05.2024