У Луцьку діє фотодокументальна виставка «Чорнобильський слід на Волині»

26 Квітня 2023, 15:52
У Луцьку діє фотодокументальна виставка «Чорнобильський слід на Волині» 787
У Луцьку діє фотодокументальна виставка «Чорнобильський слід на Волині»
У Волинському краєзнавчому музеї розгорнули фотодокументальну виставку «Чорнобильський слід на Волині». На виставці представили ряд матеріалів про трагічні події у Чорнобилі та безпосередньо внесок волинян ліквідаторів аварії.
 
Про це повідомили на сторінці музею в фейсбуці.
 
День найбільшої в історії людства техногенної катастрофи – 26 квітня 1986 року. Під час експерименту на 4-му реакторі Чорнобильської атомної електростанції сталися два вибухи. В атмосферу Землі вирвалась хмара радіоактивного пилу. 
 
Вітер поніс на північний захід небезпечні радіоактивні ізотопи, які осідали на землю, проникали у воду. За числом потерпілих від аварії Україна займає перше місце серед колишніх республік Радянського Союзу. На долю Білорусі припало близько 60% шкідливих викидів. 
 
Від радіаційного забруднення сильно постраждала також і Росія. Потужний циклон проніс радіоактивні речовини територіями Литви, Латвії, Польщі, Швеції, Норвегії, Австрії, Фінляндії, Великої Британії, а пізніше – Німеччини, Нідерландів, Бельгії.
 
У музеї зазначають, що на Волині радіаційного забруднення найбільше зазнали колишні Маневицький, Любешівський, Камінь-Каширський райони. Загальна площа земель Волинської області, забруднених радіацією – 4 тисячі кв. км.
 
На території Волинської області проживає 115 тисяч 429 постраждалих та потерпілих внаслідок аварії на ЧАЕС, з них 1670 ліквідаторів.
 

За даними Українського інституту національної пам'яті, аварія на Чорнобильській АЕС призвела до непоправних медичних, економічних і соціальних і гуманітарних наслідків. За екологічними наслідками аварія переросла у планетарну катастрофу: радіоактивним цезієм було забруднено 3/4 території Європи.

Читайте також: «На пам'ять про чоловіка» – дружина ліквідатора аварії на ЧАЕС зі Світязя опублікувала його спогади

«Аварія на ЧАЕС – попередження людству, яким може стати небезпечним атом в недбалих руках. Комуністичний режим заради ідеологічних інтересів поставив під загрозу життя мільйонів людей, адже інформація про аварію спочатку приховувалась, а заходи безпеки для населення та допомога потерпілим були недостатніми», – йдеться у дописі.
Коментар
27/04/2024 Субота
27.04.2024
26.04.2024