Світлина руїн замку в Губкові отримала відзнаку «Якісне фото маловідомої пам’ятки»

13 Квітня 2023, 12:51
Руїни замку в Губкові 897
Руїни замку в Губкові

У 2022 році громадська організація «Україна Інкогніта» вперше оголосила відзнаку «Якісне фото маловідомої пам’ятки» у межах української частини міжнародного конкурсу «Вікі любить пам’ятки». 

На сайті фотоконкурсу оприлюднили результати та шорт-лист робіт. Серед них є й світлина руїн замку у селі Губків Рівненської області.

«Україна Інкогніта здійснює постійну роботу із документування та популяризації культурної спадщини України. Вони проводять регулярні краєзнавчі експедиції регіонами України, публікують матеріали у себе на сайті, сформувавши хорошу базу для планування подорожей, туристичний портал маловідомими місцями України. Тож ця відзнака була для нашої команди цікавим партнерством. 

Звісно, сам формат фотоконкурсу “Вікі любить пам’ятки” є дещо обмежений, адже за міжнародними правилами приймаються тільки світлини об’єктів культурної спадщини, які мають офіційний охоронний статус, а в наших умовах доволі багато об’єктів, які мали б захищатися державою, цього статусу не мають; натомість багато пам’яток, які досі перебувають на обліку, вже давно мали б втратити цей статус. 

У попередні роки ми намагалися організовувати спецномінації, куди тематично включалися б і ті об’єкти, які держава не обліковує, наприклад, ”Єврейська спадщина”, “Квіти України”, “Млини”, “Дерев’яна архітектура”, “Пам’ятки національно-визвольної боротьби” тощо, адже навіть якщо об’єкти не мають офіційного статусу, для ілюстрування статей Вікіпедії вони є цінними. Цього року конкурс проводився зі значними обмеженнями, пов’язаними як із безпекою самих учасників, так і з національною безпекою, тож навіть спеціальні номінації проводилися тільки серед світлин пам’яток з офіційним статусом. Щоб організувати відбір для журі “Україна Інкогніта”, ми відсіяли ті пам’ятки, які наші учасники часто фотографують», — прокоментувала членкиня організаційного комітету фотоконкурсу «Вікі любить пам’ятки», адміністраторка розділу Вікіпедії українською мовою Наталія Тимків, 

Отже, за оцінками журі відзнаки перше місце посіла світлина авторства Сергія Орлика із зображенням «японського» манежу Деркульського кінного заводу Данилівки Луганської області. У категорії на Вікісховищі є тільки 9 світлин цієї пам’ятки. 

Цю ж світлину відзначило й журі національного етапу як «Найкраще фото Луганської області». Робота датується 4 жовтня 2019 року. Це один з найстаріших кінних заводів України, заснований 1765 року. Комплекс пам’яток національного значення. На жаль, доля самого заводу станом на зараз невідома.

Читайте також: «Вікі любить пам'ятки»: обрали найкраще фото Волині

Друге місце поділили світлини Катерини Поліщук та Олександра Мальона.

Світлина із зображенням Губківського замку потрапила й до національного топ-125. Фото зробили 5 грудня 2018 року із дрона. Ця фортеця перебуває у стані руїни з 1708 року. Категорія цієї пам’ятки архітектури національного значення на Вікісховищі є більш наповнена – 79 світлин. 

Як на мальовничі руїни та цікавий об’єкт, це потенційно туристичне місце обділене увагою.

Читайте також: «Вікі любить пам'ятки»: обрали найкраще фото Рівненщини

Про курган у селі Безбородькове Дніпропетровської області є пам’яткою археології національного значення, можна прочитати цілу розвідку. Категорія на Вікісховищі налічує тільки 12 світлин. Це фото зробили 14 жовтня 2021 року з дрона.  

Читайте також: У Вікіпедії відбудеться акція «Культурна спадщина України»

Відзнаку за світлини нерозтиражованих пам’яток «Відкриття» отримують користувачі Костянтин Кулаков та Lif.Alina. Світлину зробили 2 березня 2011 року. Балта-Тіймєз, кладовище в Йосафатовій долині, є пам’яткою архітектури місцевого значення. Категорія на Вікісховищі налічує 64 світлини.

На цій світлині зображено дві пам’ятки — лютеранська кірха та училище у Бердянську. Знімок зроблений 29 травня 2021 року. У категоріях на Вікісховищі є 20 фото училища та 24 світлини кірхи.

Читайте також: Обрали найкращі фото Закарпатської, Львівської та Херсонської областей 2022 року

З шорт-листом відзнаки можна ознайомитися за цим посиланням.

Читайте також: «Вікі любить пам’ятки»: обрали призерів номінації за найбільшу кількість фото

Коментар
28/04/2024 Субота
27.04.2024
26.04.2024