Дубно: історико-культурному заповіднику подарували «Скарби шведських архівів»

25 Березня 2023, 14:19
«Скарби шведських архівів» 845
«Скарби шведських архівів»

Бібліотека Державного історико-культурного заповідника м. Дубна поповнилася унікальним науково-популярним виданням.

Ідеться про книжку «Скарби шведських архівів», у якій зібрані документи з історії України – інформують на фейсбук-сторінці заповідника.
 
Музейники, ідеться в дописі,  вдячні упорядниці книги Марині Траттнер за неоціненний дарунок і можливість переглянути для себе невідомі сторінки історії нашої держави. 
 
Концепція цього видання – демонстрація багатого та різнопланового матеріалу з історії України, що зберігається в архівах Швеції. Основна частина матеріалів містить інформацію, яка пов’язана з українськими гетьманами  Богданом Хмельницьким, Іваном Мазепою та Пилипом Орликом. А ці постаті, перебуваючи завжди під «опікою» цензури чи то імперії, чи то країни совєтів, мали однобічне висвітлення. Тож видання покликано оновити зацікавлення дослідників та поціновувачів історії і вчергове звернутись до дослідження шведських архівів.
 
Книга «Скарби шведських архівів» - спільний проєкт 18 шведських та українських істориків, юристів та митців. Видання містить дипломатичне листування, газетні статті та карти з кінця 1590-х років до 1918 року, які описують історію України та вирішальну роль Швеції в боротьбі України за незалежність.
 
 
Коментар
06/06/2023 Вівторок
06.06.2023
05.06.2023