Запустили гранти на підтримку досліджень історико-культурної спадщини

23 Січня 2023, 13:06
Запустили гранти на підтримку досліджень історико-культурної спадщини 736
Запустили гранти на підтримку досліджень історико-культурної спадщини

У межах грантової програми «Культурна спадщина» на 2023 рік Український культурний фонд створив ЛОТ «Дослідження історико-культурної спадщини України». 

Він розроблений у співпраці з Українським інститутом національної памʼяті, щоб підтримати дослідників, які працюють з темами, що їх активно використовує російська пропаганда. Про це йдеться на сайті інституту.

Про підтримку досліджень історико-культурної спадщини оголосили виконавчий директор УКФ Владислав Берковський та виконувач обов'язків голови УІНП Максим Ярмистий на пресконференції в «Укрінформі».

«Росія активно використовує історичні наративи у своїй пропаганді. Тим важливіше посилити імунітет українського суспільства до пропагандистських наративів ворожої держави, які побудовані на історичних фейках і спекуляціях довкола складних сторінок минулого. Це важливо і в умовах війни, і в повоєнній реальності», – зазначив Максим Ярмистий.

Серед пріоритетів ЛОТ-у – підтримка нових досліджень, вироблення оновлених концепцій та підходів щодо важливих історико-культурних питань з контроверсійними поглядами в українському культурному просторі та які використовуються антиукраїнськими силами в маніпуляціях для виправдання російської агресії проти України. 

Детальніше про ЛОТ «Дослідження історико-культурної спадщини України» за посиланням.

«Ось вже понад 30 років український народ бореться, зокрема, проти потужної інформаційної агресії, яку веде Російська Федерація. З новою силою свій інформаційний тероризм вони розпочали 24 лютого – у день повномасштабного вторгнення в Україну. Тому, щоб підтримати дослідників у сфері історико-культурної спадщини, які протидіють російській культурній експансії та міфам ворожої пропаганди, розвінчати культурні стереотипи, дослідити тематики, якими спекулюють росіяни для виправдання цієї війни, спільно з Українським інститутом національної пам’яті ми розробили новий ЛОТ «Дослідження історико-культурної спадщини України», заявки на який можна подати від 16 січня», – розповів Владислав Берковський.

Максимальна сума гранту, яку можна отримати на дослідження, становить 800 тисяч гривень. Кінцевий термін подачі заявки – 28 лютого 2023 року. Вебінар для заявників цього ЛОТ-у відбудеться 2 лютого, о 17:00.

Читайте також: Створили діджитал-проєкт про злочини росіян проти культурного надбання України

Коментар
Код блоку:
31/01/2023 Вівторок
31.01.2023
30.01.2023