Консулу Литви повернули ікони, які російські окупанти викрали в Херсоні

21 Грудня 2022, 10:00
Консулу Литви повернули ікони, які російські окупанти викрали в Херсоні 1903
Консулу Литви повернули ікони, які російські окупанти викрали в Херсоні

Служба безпеки України знайшла і сприяла передачі почесному консулу Литовської Республіки в Херсоні старовинних ікон, які в нього викрали російські загарбники під час окупації міста.

На початку повномасштабного вторгнення рашисти пограбували будинок іноземного дипломата у Херсоні і вивезли з помешкання понад 120 старожитностей. Про це повідомляє Служба безпеки України.

Ці ікони передали в приватну колекцію архімандрита місцевої єпархії УПЦ (МП). Наразі він переховується від правосуддя на тимчасово захопленій території півдня України. Після звільнення Херсона і проведення безпекових заходів в регіоні, співробітники СБУ виявили викрадені ікони на території Успенського собору.

Читайте також: Росіяни вивезли з Херсона унікальні культурні цінності

Саме туди рашисти передали награбовані речі під виглядом «повернення» культурних цінностей, які нібито належать країні-агресору. До медійного супроводження цього «процесу» вони залучили керівників колишньої окупаційної адміністрації міста та цілу групу кремлівських пропагандистів.

Служба безпеки ініціювала повернення предметів старовини законному власнику. Почесний консул оголосив про своє рішення передати старовинну колекцію місцевому художньому музею.

Читайте також: Херсонські музейники продовжують ідентифікувати картини, які викрали окупанти

Коментар
26/09/2023 Вівторок
26.09.2023
25.09.2023