Радіоактивне цунамі — нова жахлива мегазброя путіна. Що пишуть світові ЗМІ про війну росії в Україні

19 Серпня 2022, 09:45
Нова мегазброя путіна. Перша шпальта «Aftonbladet» (Швеція) 638
Нова мегазброя путіна. Перша шпальта «Aftonbladet» (Швеція)

Перші шпальти світової преси 17 серпня про війну в Україні.

Мордаунт: Я захищатиму британські цінності.

Я прийняла українського біженця у своєму власному домі… непохитне зобов’язання є не лише політичним, це також особисте.

Неспровоковане вторгнення Володимира Путіна в Україну шокувало світ. Але це також оцинкувало його.

Як прем’єр-міністр я активізуватимусь, щоб очолити відповідь Заходу на цю жорстоку агресію та переконатися, що наші українські друзі зрештою повернуть собі свободу. Як прем'єр-міністр я завжди буду протистояти хуліганам.

Як і тисячі інших, останніми місяцями я прийняла українського біженця у власному домі. Для мене було непохитне й зараз непохитне зобов’язання тому що цє э не лише політичним, але й особистим.

Протягом останніх місяців люди цієї країни також активізувалися, щоб підтримати Україну – моя команда в Портсмуті працювала з українським посольством і Центром громадянського суспільства, щоб розпочати кампанію, спрямовану на людей і місцевий бізнес. Я на власні очі бачив щедрість духу нашої нації.

Взяти на себе лідерство у підтримці України буде однією з найбільших спадщин Бориса Джонсона. Я продовжуватиму це, і не буде й мови про зменшення наших зусиль, щоб допомогти нашим союзникам. Коли настає криза, Британія встає.

Підтримувати Україну – це правильно. Президент Зеленський і його люди борються за захист своєї держави, країни з такими ж демократичними цінностями, як і наша.

Я зустрілася з відважними колегами з українського парламенту, який став ключовим фактором для поглиблення наших зв’язків з Україною та формування нашої відповіді на вторгнення Росії.

Я мав честь зустрітися з Лесею Василенко, Альоною Шкрум та Марією Мезенцевою і подякував їм за підтримку у зміцненні партнерства між нашими країнами.

Я була першою жінкою-міністром оборони Великої Британії, і я резервіст Королівського флоту. Я на власні очі переконалася, що за останнє десятиліття світ став небезпечнішим.

Вторгнення в Україну навчило нас, що війна між державами не залишилася в минулому.

Але в цьому столітті також буде битва за цінності – між відкритими суспільствами, такими як Британія, та авторитарними режимами, такими як Росія.

З цією метою ми подвоїмо нашу співпрацю зі США та ЄС, а також іншими ключовими партнерами, щоб координувати військову підтримку, водночас заохочуючи наших європейських союзників робити більше.

Ми продовжуватимемо очолювати G7 щодо запровадження санкцій проти Путіна та його режиму та посилюватимемо наші зусилля щодо їх виконання.

Ми розглянемо варіанти розширення навчання особового складу українських збройних сил у Великій Британії та створимо оперативну групу на чолі з Королівськими Військово-морськими силами, яка буде керувати зв’язком і розмінуванням у стратегічних водах Чорного моря.

Крім того, ми посилимо інформаційні операції в Україні для протидії російській дезінформації та зміцнення внутрішньої стійкості України.

Ми повинні відновити економіку України після подолання агресії Росії, і я створю програму допомоги технологічним підприємцям та інвесторам, які хочуть працювати з українськими компаніями, щоб відновити зростання та розпочати реконструкцію територій, постраждалих від російських бомб.

Ми не прагнули до конфронтації з Росією. Але акт агресії Путіна проти свого сусіда означає, що ми не можемо просто піти і нічого не робити.

Боротьба українського народу проти його загарбників – це і наша боротьба. Це частина ширшого зіткнення цінностей та ідеалів, і ми повинні зробити все можливе, щоб змінити ситуацію. Президенте Зеленський, ми зараз з вами, на вашому захисті України та вашій свободі.

Ми вас не підведемо.

 

 

 

«The Independent» - "Я знаю грандіозний план Путіна і чому він приречений на провал».

Путін не очікував, що Україна так люто чинитиме опір.

Політика Путіна на пострадянському просторі ґрунтується на одержимості ідеєю відновлення імперії у тій чи іншій формі — відродження колишньої величі Росії.

У його політичній поведінці простежуються риси традиційних тоталітарних диктаторів різних часів, що ностальгують за втраченими землями. Слід мати на увазі, що Путін — колишній офіцер КДБ, а КДБ СРСР завжди стояло на варті безпеки радянської еліти та цілісності держави.

Цілісність держави було порушено.

Можна сказати, що нинішній президент Росії хоче увійти в історію як реставратор Росії, який переосмислив Російську імперію та СРСР. З розпадом Радянського Союзу Україна стала найбільшою жертвою для Путіна у відриві від СРСР.

Каменем спотикання стала Україна; саме Україна, на думку Путіна, мала бути об'єднана з Росією насамперед, і саме на цій основі мала відродитися велич Росії.

Саме через цю імперську ідею і почалася війна.

Було б помилкою вважати, що Путін розпочав війну проти України 24 лютого 2022 року. Російські війська увійшли до України ще у лютому 2014 року. Вони захопили Крим і перетворили його на те, що сьогодні є великою військовою базою. Вони зробили Чорне та Азовське моря двома найнебезпечнішими морями на планеті. Вони розпочали страшну, абсолютно цинічну війну на Донбасі та останні вісім років убивають українців. За даними ООН, цей конфлікт забрав понад 13 тисяч життів.

Таким чином сучасні теракти давно планувалися Путіним. Він методично перекинув до кордону з Україною понад 150 тисяч військовослужбовців та тонн військової техніки. Він збудував польові шпиталі, тим самим демонструючи свої наміри. Росія заперечувала, що готувалася до вторгнення, і натомість стверджувала, що західні країни підірвали її безпеку шляхом розширення НАТО до її кордонів.

Тим не менш, сучасного етапу війни в її нинішньому вигляді можна було легко уникнути. Навіть ті проблеми, які існували між двома країнами з 2014 року (наприклад, щодо Криму та Донбасу) можна було б повністю вирішити без деструктивних бойових дій такого масштабу.

Нинішня політика Путіна, його війна проти України, приречена на поразку. Цей неминучий стратегічний провал зумовлений низкою об'єктивних чинників, які Путін не врахував під час планування завоювання України.

На жаль, багато людей у ​​всьому світі, здається, звикають до цієї війни, принаймні в інформаційному плані.

Нинішня політика Путіна, його війна проти України, приречена на поразку. Цей неминучий стратегічний провал зумовлений низкою об'єктивних чинників, які Путін не врахував, плануючи завоювання України. Інформація, якою він керувався, давно застаріла, є хибною та підведе президента Росії.

По-перше, Путін не очікував, що Україна так люто і згуртовано чинитиме опір. Навпаки, він очікував, що російська окупація відбудеться швидко і безкровно, як це сталося, на його думку, 2014 року в Криму.

Однак путінський бліцкриг провалився. Справа в тому, що Україна змінилася за вісім років після «революції гідності» і до початку російської окупації.

Український народ традиційно (і, як показує практика, помилково) багатьма сприймався не як єдиний народ, а як розділений, розірваний у різні боки географічними, історичними, мовними, етнічними та іншими чинниками. Війна стерла ці відмінності.

Українців 2022 року консолідовано.

Визначна єдність, продемонстрована українцями при обороні Маріуполя, Харкова, Бучі, Чернігова, Краматорська та інших місць, перетворила їх на героїв для всього вільного світу.

Серед війни та жорстокості українці трансформуються та об'єднуються.

Понад три місяці наполегливої ​​оборони стали досягненням для мільйонів українців. Народ України стійкий і продовжуватиме захищати свою Батьківщину до кінця.

По-друге, трансатлантична єдність шокувала російського президента. Для Путіна дуже важливо, щоб Захід не творив єдності.

Розділити Захід йому надзвичайно важливо. Проте світ об'єднався та об'єднався у солідарності, інтенсивно координуючи свої дії, щоб взаємодіяти з Україною як єдине ціле, надавати будь-яку можливу допомогу Україні та розробляти широку та масовану відповідь. Таким чином, мета Путіна щодо розколу міжнародної спільноти також провалилася.

Було реалізовано заходи щодо прийому українців, які втекли від збройного конфлікту, та запущено масштабні програми та механізми гуманітарної допомоги для полегшення страждань переміщених осіб. Європейський Союз та його держави-члени надали захист мільйонам біженців, які рятуються від війни в Україні, і, як і раніше, віддані їхньому прийому та забезпеченню їхньої безпеки.

Фактично ЄС готовий відіграти важливу роль у відновленні України у майбутньому.

Військову допомогу Україні також надавали з усього світу. Сполучені Штати, а також понад 40 союзників та країн-партнерів цілодобово працюють над прискоренням постачання зброї та техніки, необхідних для оборони України. Чехія та Польща відправляють додаткове озброєння Україні, оскільки вона бореться із відновленням російського наступу у східних районах країни. Президент США Джо Байден підписав закон про ленд-ліз для захисту демократії в Україні від 2022 року, який дозволяє адміністрації до 2023 фінансового року надавати або здавати в оренду військову техніку Україні та іншим країнам Східної Європи.

У той же час Захід вживає дій, щоб притягнути Росію до відповідальності. Внаслідок безпрецедентної глобальної координації санкцій Канада, США, Великобританія, ЄС та Японія видалили окремі російські банки із системи обміну повідомленнями Swift та ввели обмежувальні заходи щодо російського центрального банку. Британський уряд оголосив про введення нових санкцій проти російських банків та заможних осіб. Після того, як Путін почав своє вторгнення, рубль досяг найслабшої точки в історії, і російський фондовий ринок впав. На авторів цієї війни, включаючи Путіна, накладено суворі санкції. 

У своєму останньому пакеті санкцій проти Росії за вторгнення в Україну ЄС має заборонити весь імпорт нафти з Росії, яка доставляється морем. Поряд із такими країнами, як Великобританія та США, ЄС запровадила низку заходів щодо ослаблення ключових областей російської економіки, зокрема її енергетичного та фінансового секторів.

Путін, як і раніше, випромінює впевненість, що все добре, як і раніше, перебуває в полоні власних ілюзій про те, що таке Україна. Росія продовжує виправдовувати свою військову агресію помилковими твердженнями щодо необхідності зупинити «геноцид» в Україні, незважаючи на відсутність доказів того, що геноцид має місце.

Олександр Лукашенко, президент Білорусії, вважає свою країну єдиним союзником Росії, позицію, яку він дуже боїться втратити. Лукашенко бачить, що Путін програє війну, що влада дрейфує. Білоруський президент уже ніколи не зможе повернутися до колишньої моделі стосунків із Заходом. Саме тому Путін продовжить підтримувати режим Лукашенка у післявоєнний період.

Але дні Путіна вважають, і невідомо, чи настане колись післявоєнний період для російського президента.

 

 

 

Швейцарія «Neue Zürcher Zeitung» -  «Європа не підвладна Путіну».

Холодні квартири та закриті заводи. До зими на стіні малюється жахливий сценарій, оскільки Москва відкрито використовує постачання природного газу як зброю. Але європейські країни, безумовно, мають козирі в руках.

За рік до того, як Володимир Путін увійшов до Кремля як президент Росії, він написав наукову статтю про важливість природних ресурсів для Росії. «Ресурсний сектор Росії є основою обороноздатності країни. Високорозвинена сировинна база є необхідною передумовою конкурентоспроможності ВПК країни та створює необхідні стратегічні резерви та потенціал. Незрозуміло, чи сам Путін написав текст. Немає сумніву, що кремлівський імператор засвоїв ці слова.

Російські фантазії про всемогутність.

Росія використовує своє сировинне багатство як зброю. У своєму виступі в середині червня Олексій Міллер, голова державної газової компанії «Газпром» і протеже Путіна, зробив більш зрозумілим і водночас більш заплутаним те, що Путін звучав загадково понад двадцять років тому: «Гру закінчено... І чому? Бо попит на товари замінює попит на валютні резерви». І: «Контури нового економічного укладу визначає Росія». Тому той, хто є господарем молекул, командує.

Москва не дуже гидливо ставилася до інших країн пострадянського простору. Тут рішення суду щодо природоохоронних норм, там технічна аварія з трубопроводом, а тут Казахстан, Грузія чи Україна можуть опинитися під тиском. Росія використовувала як свою сировину як зброю, а й свої транспортні шляхи. З іншого боку, для країн Західної Європи Росія представлялася надійним постачальником із давніми традиціями: природний газ і нафта надходили до Європи навіть у найгарячіші фази холодної війни.

Москва і європейська енергетика завжди говорили, що існуючі довгострокові контракти завжди дотримуватимуться. Ці слова зараз нічого не варті.

Вже минулого року «Газпром» підняв ціну на природний газ у Європі, а отже, і ціну на електроенергію за обмежених постачань газу. Озираючись назад, це схоже на генеральну репетицію. Однак Москва подбала про виконання довгострокових контрактів.

Довгий час обговорювалося, чи може Європа дозволити собі ембарго на природний газ. Це питання більше не виникає. Швидше йдеться про те, як Європа може підготуватися до повної зупинки поставок із Росії. «Газпром» припиняє постачання газу газопроводом «Північний потік — 1» у Балтійському морі з середини червня. Через щорічні ремонтні роботи протягом кількох днів природний газ взагалі не подається. В даний час у газовій галузі ходять чутки, що після закінчення терміну технічного обслуговування газ через Балтійське море більше не транспортуватиметься.

«Газпром» звинувачує у дроселюванні західні санкції, через що не може бути доставлена ​​необхідна газова турбіна. Це шарада. Раніше це були платежі лише у рублях, тепер це турбіна, завтра це будуть екологічні порушення. Кремль завжди знайде виправдання тому, що природного газу не надходить чи надходить менше. Аргумент Росії також не дуже правдоподібний, тому що два інші основні маршрути також використовуються менше, ніж раніше, або взагалі не використовуються. Сенс ігор зрозумілий: Кремль сподівається на роз'єднаність та втому від санкцій на Заході.

Найімовірнішим сценарієм є те, що «Газпром» продовжить постачати значно менші обсяги газу. Це також збільшує ціну на газ, і прибутки продовжують зростати. Водночас, Москва все ще може сіяти паніку серед європейців. Але й Росія підрізає собі ногу: більша частина її газопроводів спрямована до Європи. Серйозне дроселювання може завдати значної шкоди газовій інфраструктурі. Якщо російські газосховища будуть заповнені, видобуток доведеться зупинити.

Але логіка взаємозалежності впала. Путін тепер використовує енергетичну зброю, бо вона більше не є небезпечною. На додаток до санкцій проти російського нафтового сектора європейські країни оголосили про плани покінчити із залежністю від природного газу з Росії. Це змінило розрахунки Кремля: якщо економічні збитки для країн ЄС будуть високі, то постачання енергоресурсів має бути припинено раніше.

Казна Путіна все ще настільки сповнена, що йому не треба йти на компроміс. Ймовірно, все було б інакше, якби ціна газу різко впала.

Опір спробам шантажувати.

Питання полягатиме в тому, чи європейська солідарність з Україною переживе холодну зиму. Із цим пов'язана оцінка ефективності санкцій. У будь-якому випадку було ілюзорно вважати, що ці заходи негайно зупинять війну або що уряд Путіна негайно впаде. Такі приклади, як Іран або Північна Корея, показують, що режим можна зміцнити за допомогою обмежень. Але санкції підривають російську економіку і принаймні згодом обмежать здатність Росії діяти агресивно проти інших країн.

Європа багато в чому винна в тому, що потрапила до такого скрутного становища. Святим Граалем енергетичної політики є поєднання надійності постачання, екологічності та доступності. З енергетичним переходом акцент надто сильно змістився на кліматичну політику. Багато хто думав, що відновлювані джерела енергії також принесуть геополітичні дивіденди, що виявилося ілюзією у перехідний період.

Надійність постачання, віддана на ласку самодержця, не є надійністю постачання.

Тому західні країни мають чинити опір спробам шантажу Москви не лише через війну в Україні, навіть якщо однієї цієї причини буде недостатньо. Важливо дати зрозуміти Росії та іншим нафтодержавам, що Захід не продасть душі за нафту та газ. Крім того, для енергетичного переходу необхідно використовувати сировину із «важких» країн. Перш ніж світ скотиться до нової залежності від кобальту, літію або рідкісноземельних металів, тут також важливо стратегічніше підходити до постачання сировини і не стати вразливим для шантажу.

Те, що ви прогаяли це в минулому, не означає, що ви назавжди залишитеся у владі ресурсів. Навпаки, важливо ловити момент. Шок цін на нафту у 1970-х роках став тривожним сигналом для залежності від нафти: у результаті промислово розвинені країни підвищили ефективність використання енергії та знайшли нові джерела, такі як нафта з Північного моря. Газова криза має стати каталізатором нової енергетичної політики.

У той же час необхідно уникати потрапляння в пастку планової економіки в енергетичному та сировинному секторі. Можна було б неприємно сказати: у складних системах, таких як енергопостачання, ви повинні ретельно планувати, щоб зрештою досягти своєї мети. Щоб сировинні країни могли менше використовувати свої природні ресурси як зброю, необхідно розширювати запаси стратегічних товарів, вбудовувати більшу гнучкість в енергетичну систему та скорочувати кількість джерел енергії.

Збереження постачальників енергії та транспортних маршрутів якнайдовше.

Принципи ринкової економіки також мають бути на передньому плані, щоб пом'якшити короткострокові проблеми: насамперед, ціни повинні мати можливість розвивати свій сигнальний ефект.

Дослідження, проведене школою Херті, показує, що кінцеві споживачі та промисловість у Німеччині вже відреагували на високі ціни на газ зниженням попиту.

Тому споживачі газу та електроенергії не повинні бути захищені від високих цін, соціальні труднощі мають компенсуватися за рахунок прямих трансфертів, а не штучного обмеження цін. Крім того, необхідно створити більше ринків енергозбереження та резервних потужностей.

Політики також повинні чинити опір рефлекторному розбризкуванню субсидій з рогу достатку та бюрократичному вирішенню того, як має виглядати енергетичне майбутнє.

Замість просування слід усувати перешкоди на шляху розробки та впровадження нових видів енергії та технологій. Тому що неперевершений ресурс можна використовувати лише зі свободою: це люди та їхня творчість. Це найбільший козир ліберальних демократій проти газової та нафтової зброї.

Жахливого сценарію краху західних економік не буде. Товарні автократи цього ніколи не зрозуміють.

 

 

 

Іспанія «El País»  «Росія хоче винищити нас як народ».

Олена Зеленська: «Ми не народжуємо дітей, щоб ховати їх у підвалах від російських ракет»

Сценаристку, продюсерку та першу леді України війна застала зненацька, як і всіх українців. Провівши перші місяці далеко від свого чоловіка Володимира Зеленського, вона повернулася до Києва, де приймає EL PAÍS у переобладнаному під бункер Офісі президента.

Вхід до кімнати поруч з офісом Олени Зеленської – постійне нагадування про те, що зараз для України не звичайний час. За краєвидом із бетонних блоків, протитанкових їжаків, колючого дроту та трьох військових блокпостів треба ввімкнути лампу мобільного телефону, щоб не тупцювати кімнатами Офісу Президента, у центрі Києва. Мішки з піском, якими закриті вікна, практично не пропускають світло. Постійні прогулянки озброєних людей у ​​формі чітко показують, якщо є сумніви, що ми перебуваємо у країні, у якій триває війна. Телефони в кімнаті заборонені, а диктофон, який буде записувати розмову, повинен пройти попередній огляд. 

Стаття: «Європа готується до енергетичної прірви». 

·         Економія газу стає необхідною перед обличчям загрози скорочення з боку Путіна;

·         Німеччина та Італія вже вжили заходів;

·         Франція закликає до тверезості Іспанія, менш відкрита, ще не розпочала масштабної інформаційної кампанії.

Кожна хвилина, яка проходить без того, щоб Європа скоротила споживання енергії в будинках чи на підприємствах, стає втраченою можливістю захиститися від найнепевнішої зими. Економія стала обов'язком перед загрозою, що Володимир Путін повністю перекриє газовий кран. Усвідомлюючи ризик, Європейський Союз уже готується.

Три балтійські республіки (Естонія, Литва та Латвія) разом із Фінляндією є найбільш уразливими країнами. Вони повинні скоротити майже половину своєї потреби. І вже застосовують заходи. Німеччина також: вона повернула в обіг старі вугільні станції, які найбільше забруднюють навколишнє середовище. Франція з частиною ядерних зупинок розробляє план «енергетичної тверезості». Італія однією з перших запровадила обмеження: з травня жодна громадська будівля не встановила температуру повітря нижче 27 градусів. Іспанія, хоч і перебуває під меншою загрозою, ще не розпочала масштабну інформаційну кампанію.

Дієслово економити, пов’язане з енергією, перестало бути інфінітивом і стало наказовим способом. Кожна хвилина, яка проходить без того, щоб Європа зменшила попит на енергію в будинках і на підприємствах, є втраченою можливістю захистити себе перед обличчям найнепевнішої зими. Вибіркові скорочення природного газу, застосовані Росією в останні тижні, є потужним попередженням про те, що може статися в холодну пору року, якщо це паливо перестане надходити до ЄС. Дилема, яка стоїть перед кількома країнами блоку, проста: зменшити споживання влітку або піддатися зимі неймовірного дефіциту, якщо Володимир Путін наважиться повністю перекрити кран.

Щойно випущене літо, потік повідомлень, що викликають занепокоєння, навіть без прямої паніки, надзвичайно великий. Управління всіма можливими способами почали усувати свій страх перед тим, що може статися. Датчани чітко попросили своїх громадян скоротити час, який вони витрачають на прийняття душу – до цього заходу також приєдналася Німеччина – і сушити одяг на відкритому повітрі, а не в сушарці. А австрієць без вагань говорить про «критичну» ситуацію і просить населення переглянути своє опалення, щоб зменшити втрати. Тим часом в Іспанії панує спокій: хоча постачання практично гарантоване завдяки шести діючим заводам регазифікації — найбільшій мережі в усьому ЄС — і незважаючи на слова президента уряду на останній контрольній сесії — «ми повинні об’єднано відповісти і на цю агресію», — конкретних планів не надходить.

«З початку російського вторгнення в Україну ми знали, що можливий серйозний зрив; тепер це ймовірно», — резюмувала наприкінці червня єврокомісар з питань енергетики Кадрі Сімсон, яка працює над планом скорочення попиту – встановлення порядку пріоритетів, енергетичного сортування – на випадок, якщо Кремль відключить газ. У четвер EL PAÍS оприлюднив перші ключові моменти тексту з промовистою назвою «Економте газ для безпечної зими»: заборона кондиціонування повітря нижче 25 градусів у громадських будівлях і торгових центрах; призи для галузей, які споживають менше. Міністри енергетики завершать все планувати 26 числа на зустрічі, на порядку денному якої буде одна тема: як уникнути лихоліття.

«Хоч майбутнє війни, ймовірно, буде визначено цієї зими, ми не змінили свій спосіб життя. Ми маємо діяти з точки зору колективної солідарності: лише тоді відбудуться важливі зміни, такі як більше використання громадського транспорту», ​​– розмірковує Алехандро Лабанда, директор консалтингової фірми beBartlet.

Є дві площини, які слід розрізняти: одна безпосередня, «у якій ми повинні підпалити дах, економлячи енергію, щоб уникнути найгіршого сценарію», — каже Кінга Тхоржевська, професор економіки енергетики в Університеті Козьмінського у Варшаві. І на середньострокову та довгострокову перспективу, в якій «тільки перехід до зеленої енергетики може гарантувати, що подібна ситуація більше не повториться».

«Дуже ймовірно, що в найближчі місяці ми зіткнемося зі значною напругою через можливе переривання поставок з Росії», – прогнозує Ксав’є Лабандейра, професор Університету Віго. У найбільш вразливих європейських регіонах Лабандейра вважає «можливим» те, що в будинках, які використовують газ, доведеться обмежити зони опалення.

«Європа перебуває в дуже небезпечній ситуації: чи зможе вона пережити наступну зиму без закриття промисловості та відключень електроенергії, залежить від безперервності газових потоків з Росії», — каже Катя Яфімава з Інституту енергетичних досліджень Оксфордського університету. «Ми витрачаємо багато енергії», — наголошує в електронному листі Массімо Філіппіні, співдиректор Центру енергетичної політики та економіки Федерального політехнічного інституту Цюріха. «На енергоефективність потрібно більше субсидій», – додає він. Еліза Трухільо-Бауте з Університету Леріди вимагає, зі свого боку, віддавати перевагу домогосподарствам з низькими доходами: «Вплив цін набагато сильніший, і це ті, у кого найстаріші вікна та техніка».

Європейська комісія наказала заповнити газові баки на 80% на початку листопада. Зиму зустріти з гарантіями – це мінімум. Але це мало б супроводжуватися суттєвим падінням споживання: за словами Бена МакВільямса та Георга Захманна з брюссельського аналітичного центру Bruegel, попит на газ у Європі має впасти в середньому на 15%. Однак потреба в заощадженнях залежить від широти. У трьох балтійських республіках (Естонії, Литві та Латвії) і Фінляндії скорочення повинно бути більшим: попит повинен впасти менше ніж наполовину. Ці країни, однак, найбільше застосовуються. У Болгарії, Греції та Угорщині необхідне скорочення становить 49%; і, далеко не впавши, попит сьогодні навіть вищий, ніж у попередні роки. У Німеччині падіння має бути приблизно на третину, тобто в десять разів більше, ніж воно впало досі.

На протилежному боці знаходяться Франція, Іспанія та Португалія, де постачання природного газу можна практично сприймати як належне. У випадку з двома іберійськими країнами відмінність полягає в потужній мережі регазифікаційних установок, газопроводі з Алжиром і дуже низькому обсязі закупівель російського газу. У другій за величиною європейській економіці проблема полягає не стільки в газі, скільки в електроенергії: зупинка деяких її реакторів призведе до межі системи.

В Іспанії, хоча це одна з найменш вразливих країн, Лабандейра закликає «не мінімізувати ризики»: обмеження або припинення поставок з Росії, за його словами, «матимуть повний вплив через підвищення цін». Виконавча влада звернулася до колективної свідомості. Однак, на відміну від 2011 року – тоді максимальну швидкість на трасі знизили до 110 кілометрів на годину – цього разу жодних силових дій не було.

«Існує необхідність визначити, донести до суспільства та застосувати стратегію інтенсивної економії та ефективності», - стверджує Лабандейра, здивований «малою увагою», яку приділяють енергозбереженню. У «вибухонебезпечному» енергетичному середовищі, заперечує він, «населенням важливо зрозуміти, що проблему не можна вирішити за допомогою субсидій на енергоносії, які дозволяють дивитися в інший бік. І що в умовах великої зовнішньої залежності вони поглинають величезні ресурси, які передаються експортерам викопного палива».

«Європа перебуває в дуже небезпечній ситуації», – наголошує аналітик.

Експерти закликають до «стратегії інтенсивної економії та ефективності». 

Стаття: «Російські кораблі-привиди з вкраденим в Україні зерном».

Російські та сирійські кораблі вимикають навігаційні системи, щоб не помітити під час незаконного завантаження зерна з окупованих територій.

13 червня о 2:55 посеред Чорного моря зник вантажний корабель під прапором Росії «Матрос Кошка». Його слід був втрачений навігаційними системами на 23 дні. Так сталося і з іншим російським кораблем «Надія», який у квітні на два тижні випарувався у водах Керченської протоки. І з Laodicea, торгове судно під сирійським прапором, відразу після перетину Босфорської протоки, що прямує на північ вранці 18 червня. Ні в кого не було аварії. Технічних помилок також не було. Насправді вони використовували тактику, яка застосовувалася все більш систематично, щоб приховати свій прохід через Крим, територію України, анексовану Росією в 2014 році, порти якої стали центром незаконного експорту вкраденого з України зерна та його розподілу.

на міжнародному ринку.

Коли кораблі перетинають води Чорного моря в напрямку Кримського півострова, екіпажі вимикають транспондер, телекомунікаційний пристрій, який постійно передає свою позицію в систему автоматичної ідентифікації (AIS) і використання якого є обов’язковим згідно з правилами Морська організація.

Вантажники іноді тижнями приховують своє міжнародне становище.

Не випромінюючи сигналів, ці вантажні кораблі зникають на кілька днів або навіть більше тижня з систем позиціонування, а потім знову з’являються в найближчих місцях, але прямуючи на південь, до турецького узбережжя або протоки Босфор.

У ті періоди, коли вони стають кораблями-привидами, різні випробування поміщають їх у кримські порти, на зернові термінали. EL PAÍS вивчила навігаційні дані понад двадцяти суден за останні три місяці, надані компанією MarineTraffic, супутникові зображення від компанії Planet і фотографії, зроблені активістами та спостерігачами в різних портах, і змогла ідентифікувати принаймні 16 суден, залучених до цієї незаконної торгівлі через маршрути, що простягаються від Чорного моря до серця Близького Сходу. Це система, до якої безпосередньо причетна російська держава і яка, за даними київського уряду, вивезла з країни понад 500 тис. тонн зерна.

Заступник міністра аграрної політики України Тарас Висоцький запевняє, що його відомство відстежило вантажі пшениці з окупованих Москвою територій, особливо з родючих земель Запорізької та Херсонської областей, до Сирії, і визначає російську операцію як "контрабанда". Кремль неодноразово заперечував, що краде українське зерно.

У квітні російські окупаційні війська викликали працівників фермерських господарств Agricom Group, що на щойно підкореній Кремлем частині Луганської області. Меседж був чітким, каже Петро Мельник, директор і співвласник компанії: нове керівництво негайно візьме на себе керівництво операцією з понад 11 500 га посівів пшениці, кукурудзи та соняшнику. Того дня Мельнику сповістили кілька працівників, які були на тій зустрічі. Ні від них, ні від окупованого господарства бізнесмен не чув: «Скоріше за все, [росіяни] все розграбують і повезуть на експорт».

Джерела в українській адміністрації зазначають, що те, що сталося з Agricom Group, повторюється в багатьох інших місцях. На деяких окупованих територіях влада, нав’язана Москвою, навіть говорила про «націоналізацію» деяких стратегічних компаній; парасолька, під яку можуть поміститися і ферми. Ще вісім років тому, коли Росія розгорнула війну на Донбасі (на сході) між проросійськими сепаратистами та українською армією, з окупованих територій почали вивозити зерно

Продукт везуть вантажівками в порти анексованого Криму з Донецької та Луганської областей до Росії, де він перейшов як місцеве зерно, за словами російської бізнес-леді в цьому секторі, яка не називає своє ім’я через страх репресій. Хоча тоді це було набагато менше.

Олігарх Рінат Ахметов, власник, зокрема, агрокомпанії HarvEast і металургійного комбінату «Азовсталь», які зараз перебувають у владі Росії, звернувся до Європейського суду з прав людини за позовом проти Росії про порушення права власності. Заготовляють зерно навіть у дрібних і середніх фермерів, яких окупаційна влада змушує продавати «силою» за половину ринкової ціни, пояснює президент Асоціації фермерів Херсонської області Олександр Гордієнко, який змушений був тікати зі свого місця. додому.

Маршрут зерна з полів і силосів до кримських портів організований переважно вантажівками, пояснює запорізький агропідприємець, який досі працює на окупованій території регіону, майже 80% якого Москва вже контролює. Він запевняє, що росіяни організовують автоколони і навіть супроводжують їх технікою, позначеною білою літерою Z – символом вторгнення Володимира Путіна.

«До війни була якась активність, але в останні два місяці хтось зверху почав це організовувати. Ми є свідками системного розкрадання, в промислових масштабах, сировинних ресурсів України. Тисячі поїздок на вантажівках, потягах, навантажених зерном, кораблях...», – пояснює Йорук Ісік, директор стамбульської консалтингової фірми Bosphorus Observer і експерт із стеження за судами.

EL PAÍS визначив чотири основні маршрути, якими зернові залишають Крим. Судна місткістю від 12 000 до 30 000 метричних тонн зерна, такі як Souria, Finikia, Matros Pozynich, Matros Koshka або Mijail Nenashev, відправляються з терміналу Авліта в Севастополі, який спеціалізується на завантаженні зерна, до порти Туреччини (Ізмір, Бандирма, Іскендерун) або Латакії, в Сирії. Деякі з цих суден намагалися продати свій вантаж в Єгипті та Лівані, але тиск з боку української влади змусив ці країни відмовитися від його закупівлі. У цих випадках кораблі доставили вантаж в Сирію. «Ймовірно, із Сирії пшеницю перепродують у Ліван чи інші країни. Таким чином, операція також слугує для фінансування союзників Москви та підтримки дислокації Росії на Близькому Сході», – каже Ісік.

За даними українських дипломатичних джерел, Севастопольський порт зосереджений на торгівлі пшеницею та ячменем, тоді як Керченський порт у східній частині Кримського півострова працює більшою мірою на кукурудзі. Звідти три кораблі — «Надія», «Віра» і Сормовський 48— на другому маршруті здійснюють безперервні рейси до турецьких портів на Чорному морі, зокрема до Самсуна. У цьому північному регіоні Туреччини споживання кукурудзи та борошна з неї вище, ніж в решті країни.

Третій маршрут йде з портів Криму (Севастополя, Феодосії та Керчі) до Росії: кораблі, як правило, малотоннажні, курсують Азовським морем і Доном до портів Азова, Ростова і навіть Волгограда.

Четвертий шлях – це той, який, на думку багатьох джерел, може стати найважливішим для вивезення українських злаків у далекі широти, оскільки він ідеально підходить для приховування походження зерна. Вивчаючи навігаційні дані та супутникові знімки кримських портів, EL PAÍS виявила кілька російських суден меншого тоннажу, які вантажать зерно в кримських портах і прямують до міжнародної якірної зони на південь від Керченської протоки. Там, у відкритих водах, вони перевантажують свої вантажі на великі кораблі з різних країн мережа компаній

Український дослідницький проект SeaKrime визначив судно Emmakris II під панамським прапором, яким керує судноплавна компанія MCF Shipping в Об’єднаних Арабських Еміратах, як одне із суден-одержувачів. Сайт MarineTraffic показує, що це судно було прикріплено до «М. Андрєєва» 25, 26 і 27 червня, корабля, який ця газета раніше ідентифікувала за допомогою супутника в порту Севастополя 16 червня. Також М.Андрєєва можна побачити в Севастополі на фото, опублікованому 23 червня кримською редакцією Радіо Свобода. Вантажопідйомність Emmakris II у 76 500 метричних тонн означає, що його довелося завантажувати протягом кількох рейсів меншими кораблями (наприклад, М. Андрєєв може перевозити лише 4000). Насправді навігаційні дані Emmakris II показують, що він залишався на якорі у водах на південь від Керченської протоки протягом одного місяця: між 6 червня і 6 липня. Різниця у ватерлінії, яку можна побачити під час входу в Чорне море та на шляху до Середземного моря — згідно з використаними зображеннями — показує, що судно було порожнім на виході та завантаженим на зворотному шляху. Цього тижня Emmakris II перетнув Суецький канал і позначив Умм-Каср (Ірак) як порт призначення, хоча раніше він заходив у Янбу (Саудівська Аравія).

Три з ідентифікованих суден (Souria, Laodicea і Finikia) належать сирійській державній компанії Syriamar, включеній до списку санкцій США з 2015 року. За словами Йорука Ісіка, ці судна роками використовувалися для торгівлі з Кримом, на додаток до іншого Контрольована Росією територія: Абхазія, яка є частиною території Грузії, але де-факто була розділена після війни 1993 року.

За даними бази даних Equasis (морська безпека), ще три судна, залучені до перевезення українського зерна, належать ТОВ «Крейн Марін Контрактор». Це дочірня компанія російської державної компанії «Об’єднана суднобудівна корпорація», проти якої з 2014 року США та ЄС з березня введені санкції через те, що вона є основним постачальником військових кораблів для ВМФ Росії. Цікаво, що компанія Crane Marine Contractor спеціалізується на оренді морських кранів, але в грудні минулого року, коли Росія вже сконцентрувала величезну кількість військ біля українських кордонів, придбала у грецьких судноплавних компаній два балкери. і перейменував їх у Михайло Ненашев і Матрос Кошка, до яких він додав третій на початку лютого (Матрос Позинич), за кілька тижнів до початку російського вторгнення в Україну. Компанія Crane Marine Contractor не відповіла на прохання газети розповісти про свої кораблі.

Ще одна трійка суден, які проходять маршрут між Керчю та турецьким портом Самсун, управляється компанією Kuban Marine, що базується в російському місті Краснодарі, але яка, принаймні до 2017 року, володіла інструментальною компанією того самого зареєстрована на Мальті, країні ЄС, яку судноплавні компанії використовують як центр операцій через своє законодавство та податковий режим. Відповідно до досліджених документів, основним акціонером Kuban Marine є група Tanais Marine, підставна компанія, розташована за адресою в Лімассолі (Кіпр), де також розташовані ще 4695 компаній, більшість з яких займаються навігацією та управлінням судами. Саме це місто на Кіпрі відоме як Лімасолградо через велику присутність російських інвестицій та бізнесу. «Кубанський морський піхотинець» відмовився коментувати цю статтю.

З півмільйона тонн зерна, вкраденого в Україні з початку російського вторгнення, за оцінками Києва, чверть пішла до Туреччини, де воно продається в суміші з російським зерном або через документи, які підтверджують, що воно походить з Росії. Хоча статистика турецької митниці є непереконливою – а дані за червень ще не оприлюднені – є кілька ознак. Відбулося значне зростання морських перевезень, торгівлі з Росією та імпорту в портах, де зазвичай торгують зерновими. «Продається дуже багато нібито російської пшениці. Не знаю, звідки її везуть, але пшеницю називають російською», – пояснює джерело в секторі в Туреччині.

Посольство України в Анкарі звернулося до Туреччини з проханням розслідувати численні відправлення. «Ми провели розслідування, і в документах ми бачимо, що порти відправлення цих кораблів і походження їхнього вантажу — Росія», — заявив міністр закордонних справ Туреччини Мевлют Чавушоглу в червні. Компанії-купівлі використовують таке ж обґрунтування. «До війни ми закуповували пшеницю в Україні та Росії, тепер продовжуємо закуповувати в Росії», — пояснює керівник турецької борошномельної компанії, який просить залишитися неназваним: «У документах написано, що це російська пшениця. Я не можу знати, яке його справжнє походження».

Українська влада стверджує, що має численні докази. «Правових документів, які свідчать про крадіжку, у нас немає, але є багато доказів: шляхи судноплавства, те, як кораблі вимикають транспондер і потім потрапляють у кримські порти. А також інформація з землі про те, як вони завантажують вкрадене зерно на окупованій території», – розповідає українське дипломатичне джерело.

Призначені Росією уряди окупованих зон, як-от губернатор Бердянського порту Олександр Сауленко, запевняють, що зерно цих зон теж не крадуть, а збирають на «звільнених територіях». Сауленко запевнив, що найближчим часом почнуть експортувати зерно. Його перша спроба не вдалася: «Жибек Жоли» покинув Бердянськ наприкінці червня, але турецька влада не дозволила йому висадитися в Карасу і через кілька днів змусила судно повернутися на північ.

 

Читайте також: Українські біженці живуть поруч із російськими туристами в курортному місті Туреччини. Що пишуть світові ЗМІ про війну росії в Україні

 

 

НОВА МЕГА ЗБРОЯ ПУТІНА

Підводний човен-терор може створити радіоактивне цунамі. Екіпаж підпорядковується безпосередньо президенту.

Новий підводний човен кінця світу Володимира Путіна "Бєлгород" передано російському флоту. За словами експертів USNI, величезні торпеди створюють цунамі, яке може знищити міста.

«Немає захисту від цього», — каже експерт Сідхарт Каушал. Підводний човен «Бєлгорода» довжиною 184 метри і вагою 30 000 тонн є найбільшим, побудованим за останні 30 років, повідомляє US Naval Institute News, USNI.

Судно було знято на супутниковому знімку 26 червня. Він плавав у Чорному морі разом із другим за величиною підводним човном у світі «Дмитром Донським».

— Ці підводні човни величезні. Набагато більший, ніж будь-що інше на Заході, навіть клас ВМС США в Огайо, каже оборонний аналітик Х. І. Саттон британській газеті Daily Mail. Підводний човен може бути оснащений ядерними торпедами розміром зі шкільні автобуси.

Під час пострілу утворюється хвиля цунамі заввишки 500 метрів, яка поширює радіоактивні речовини, повідомляє USNI. Ще у 2015 році ВВС повідомило про це з російського документа, який, як стверджувалося, розкриває план будівництва.

«Торпеди призначені для знищення економічно важливих прибережних міст шляхом створення масштабного радіоактивного зараження. Щось, що робить їх непридатними для військової, господарської чи іншої діяльності», — йдеться в документі.

Торпеди можуть подолати кілька сотень миль. За оцінками експертів, одна боєголовка може знищити все узбережжя США.

Підводний човен належить ВМФ Росії.

Але, за словами експерта з оборони Сідхарта Каушала, екіпаж отримує накази безпосередньо від президента Володимира Путіна та Кремля.

– Вони ніби відповідають безпосередньо під політичним керівництвом і обходять структуру командування російського флоту. Це означає, що його таємні та агресивні дії будуть на практиці заперечені, каже Каушал, який працює в британському аналітичному центрі Royal United Services Institute.

Кажуть, що на борту підводного човна також є «унікальні» дрони, призначені для секретних завдань, таких як перерізання телефонних ліній та інтернет-кабелів під водою, щоб завдати шкоди західній економіці.

— Він добре оснащений для диверсій і таємних операцій. Тоді ядерні торпеди можуть стати ефективним способом атаки на авіаносець у воєнний час. Те, від чого зараз немає захисту, каже Каушал.

Однак командувач ВМФ Росії Микола Тевменов стверджує, що підводний човен буде використовуватися для «дослідницьких і наукових експедицій».

"Підводний човен "Бєлгород" відкриває нові можливості для Росії для проведення досліджень і допомоги в наукових експедиціях і рятувальних операціях у віддалених районах світу", - сказав він ТАСС. 

«Швеція відправляє в Україну шланги для води та мотоцикли. Вони повинні бути розгорнуті проти великих пожеж».

Пожертва складається здебільшого з водопровідних шлангів, а також мотоциклів, які можна використовувати у важкодоступній місцевості. Це відбувається через Шведське агентство цивільних непередбачених ситуацій (MSB). Транспорт зі Швеції прямує вантажівкою через Польщу до Львова в Україні.

Вартість вантажу становить 14,3 мільйона шведських крон і складається з 3892 одиниць.

«MSB постійно надсилає такий вид матеріальної підтримки в Україну з початку війни, але це велике постачання, і причина в тому, що потреба в цьому типі обладнання є великою", - каже Софія Вестберг, операційний менеджер відділу гуманітарних операцій MSB, у прес-релізі.

Зараз рятувальні служби по всій країні дарують Україні ще більше обладнання.

«Ми також переконалися, що це не вплине на національну підготовленість тут, у Швеції», — каже Вестберг.

 

 

 

Німеччина. «Der Tagesspiegel» - «Російське командування віддає наказ про ескалацію атак».

  • Повітряна тривога по всій Україні.
  • Москва підтверджує масований ракетний обстріл.

Міністр оборони Росії Сергій Шойгу під час перевірки військ, які беруть участь у війні в Україні, віддав наказ розширити удари по сусідній країні. «Заслухавши доповідь про обстановку, глава Міноборони Росії дав необхідні вказівки розгорнути дії угруповань армій на всіх напрямках наступу, щоб не допустити продовження київським режимом масованих артилерійських і ракетних ударів по інфраструктурі та цивільному населенню в Донбас та інші регіони», – повідомили в міністерстві в суботу.

Згідно з українською інформацією, збройні сили Росії після перегрупування сил знову активізували обстріли на сході країни. У Генштабі в Києві в суботу повідомили, що Україна за минулу добу відбила спроби російського штурму в напрямку Бахмута і перед Донецьком. Згідно з подальшою інформацією, Росія випустила ракети з акваторії Каспійського моря. Чотири із загального шести ракет були перехоплені в суботу, повідомили в українських ВПС.

У п'ятницю ввечері, через добу після нищівного ракетного обстрілу Вінниці, по всій Україні було піднято повітряну тривогу. Міністерство оборони Росії підтвердило ракетний удар по промисловому місту Дніпро, про який повідомляла Україна, в результаті якого, за даними українських джерел, загинуло троє людей, 15 отримали поранення.

За даними британської спецслужби, Росія знову зробила неправдиві заяви про свої нібито успіхи. Відповідно до оновленої розвідки Міністерства оборони в Лондоні в суботу, обсяг і ступінь просування Росії все ще обмежені. Заява росіян кілька днів тому про те, що вони просунулися в місто Сіверськ, не відповідає дійсності.

Щоб мати можливість гарантувати продовження роботи газопроводу "Північний потік-1", російська група "Газпром" попросила німецьку групу Siemens повернути відремонтовану в Канаді турбіну. "Газпром" подав офіційний запит на повернення 15 липня, повідомила російська компанія в суботу. Представник Siemens Energy сказав, що наразі не оприлюднюється жодної інформації про стан турбіни або про те, де вона зараз знаходиться. Газ через «Північний потік-1» не проходив з 11 липня через ремонтні роботи; чи закриє Росія газовий кран після завершення робіт – питання відкрите.

На південному сході України проросійська адміністрація каже, що експортує зерно у великих масштабах. «Вже відправлено понад 100 вагонів, ще один контракт на 150 тис. тонн підписаний із зернотрейдером», — повідомив голова російського військового управління в Запоріжжі Євген Беліцький у своєму Telegram-каналі в суботу

Україна звинувачує Росію в розкраданні зерна. Куди вивезли зерно, Беліцький не уточнив. Однак транспортувати зерно можна тільки залізницею в Росію або на анексований Росією з 2014 року Крим.

 

 

 

«F.A.Z – «Атомна енергія допомагає».

Федеральний уряд каже, що немає сенсу залишати реактори працювати довше. Але це неправда.

Якщо вірити федеральному уряду, він принципово не виступає проти ядерної енергетики. Коли міністр економіки Роберт Хабек із Зелених говорить про це, він звучить відкрито, тверезо і не як ідеолог. Питання ядерної енергетики, як нещодавно він сказав у відеоролику, є одним з «цілком небезпечних і також часто обговорюваних». Хабек проходить пункт за пунктом, що в умовах нинішньої кризи говорить про те, що Мейлер залишився в сітці, вільно спершись руками на стіл і загорнувши футболку. Зрештою, Хабек бачить небагато переваг. Але це марно.

Один із головних аргументів світлофорної коаліції: у Німеччини проблема опалення, а не електрики. Хабек підтвердив це лише цього тижня. «Ядерна енергетика зовсім не допомагає» проти дефіциту газу, сказав він у Відні. Цьому заперечує сам уряд, який недавно рекомендував великим компаніям купувати аварійні генератори.

Чи зробила б вона це, якби не думала, що взимку буде відключення електроенергії? Марк Хелфріх, речник з енергетичної політики фракції Союзу, також припускає, що наступної зими багато людей опалюватимуться електрикою, наприклад, за допомогою тепловентиляторів. Це може бути дешевше, ніж увімкнути опалення. Особливо, коли газ повинен стати дефіцитом. У гіршому випадку це може бути навіть єдиним способом зберегти тепло в квартирі. «Ми вже бачимо, що багато людей купують тепловентилятор влітку», — каже Хелфріх.

Той, хто опалюється електрикою, споживає багато енергії, і це в дні, коли сонце майже не світить і не дме вітер, тому сонячні батареї та вітрові турбіни малопридатні. У гіршому випадку «все-таки може виникнути проблема з електроенергією», — каже Аня Вайсгербер з CSU, голова комітету з питань навколишнього середовища, охорони природи та ядерної безпеки. Тому Хелфріх вважає аргумент федерального уряду «безжальним скороченням». І чи хоче вона зрештою обійтися без ядерної енергії, яка також виробляється в темряві й без вітру, і екологічно чистим способом?

Подібним чином уряд стверджує, коли йдеться про вилучення останніх запасів палива. Це називається розтягуванням. Коаліція пояснює це так: влітку діючі атомні електростанції зменшують свою потужність, але взимку вони можуть залишатися підключеними до мережі довше. Суть полягає в тому, що вони не доставляють більше енергії, лише пізніше. Коаліція вважає це безглуздим, адже і так потрібно якомога більше електроенергії, щоб розвантажити газові електростанції та зберегти газ на зиму. Коли воно з’являється, стає надто пізно.                

Фахівці, однак, мають інше розуміння розтяжки. Суть полягає в тому, щоб використовувати паливо таким чином, щоб воно продовжувало виробляти електроенергію після закінчення запланованого терміну придатності. Для цього паливні елементи переставляються і використовуються більш ефективно. Таким чином, вони постачають більше енергії, ніж спочатку передбачалося. TÜV Süd оцінив це для електростанції Isar 2 у Баварії. Він припускає, що до літа наступного року вона зможе виробляти електроенергію для понад 1,5 млн домогосподарств. Асоціація випробувачів навіть припускає, що в штаті можливо перезапустити блок C атомної електростанції Ґундреммінген. Згідно з документом, активна зона реактора може бути зібрана з решти тепловиділяючих елементів, яка «відповідає всім граничним умовам безпеки». Він може постачати майже стільки ж додаткової електроенергії, скільки Isar 2.

Це забезпечить майже три мільйони домогосподарств протягом року. Невідомо, скільки додаткової енергії можуть генерувати ще запущені палі в Емсланді та Некарвестхаймі. Проте експерти сходяться на думці, що від них ще є що почерпнути. Зусилля здається керованим. Вам не потрібно отримувати нове паливо, вам не потрібно будувати новий реактор, просто отримайте дозволи.

Проте федеральний уряд каже, що такі дозволи будуть надто дорогими. Не можна просто продовжити експлуатаційний дозвіл, доведеться оформляти новий. Але це означатиме, що до електростанцій доведеться застосовувати зовсім інший стандарт. Тоді вони повинні бути такими ж безпечними, як реактори останнього покоління.

Довелося б перебудувати басейни охолодження та замінити турбіни. Це коштуватиме мільйони, і коли все буде зроблено, енергетична криза закінчиться. Крім того, є «основна перевірка безпеки». Зазвичай його проводять кожні десять років. Але коли у 2019 році це знову виникло, ніхто цього не зробив, тому що було зрозуміло, що АЕС скоро закриють. Це потрібно було б компенсувати, а це займає багато часу. Якщо послухати Хабека, то складається враження, що в електростанції за цей період все зупинилося. Більше того, звучить так, ніби інакше безпека Німеччини опинилася б під загрозою. За девізом: три роки без перевірки безпеки ще можна було, через чотири роки ти ризикуєш новим Чорнобилем.

Експерти вважають це спотвореним. Фізик Ульріх Ваас донедавна був членом Комісії з безпеки реакторів і брав участь у розробці «великого огляду безпеки». Він каже, що це потребує часу, але більшу частину можна зробити за столом. Суть полягає в тому, щоб перевірити, чи були отримані нові знання, які вимагають переобладнання реактора. Тому потрібно оцінювати інциденти та адаптувати посібник. Здебільшого це відбувається під час роботи електростанції. Бо йдеться про фундаментальні речі, а не стільки про саму систему. У будь-якому випадку його перевіряють раз на рік, а також регулярно між ними. Якщо ви зіткнулися з проблемою безпеки, ви б негайно вимкнули його. Крім того, європейським атомним електростанціям довелося пройти кілька випробувань після Фукусіми. Для баварців, наприклад, виявилося, що навіть великий літак, який врізається в об’єкти, не спричинить руйнування активної зони. Наскільки безпечнішими, запитує Ваас, вони повинні стати?

Коли справа доходить до схвалення, коаліції навіть помиляється. Про це свідчить юридичний висновок Університету Бохума на замовлення Економічної ради ХДС. Ліцензія на експлуатацію не закінчується навіть після вимкнення електростанцій. Після цього вони повинні продовжувати працювати деякий час, перш ніж ви зможете їх повністю вимкнути. Закінчується дозвіл на подачу електроенергії. Коаліція може надати це знову. Їй залишається лише змінити Закон про атомну енергію. Тому експерти не бачать, що електростанції раптом мають стати набагато безпечнішими. Тільки новобудови мають відповідати стандарту новобудови.

А як щодо персоналу, запитує федеральний уряд. Корпорації вже відправили на пенсію чимало людей і вони, мабуть, не хочуть повертатися з острова для купання в басейн-охолоджувач. Мабуть, не вистачає людей, які вміють обслуговувати АЕС.

Результатом також є загроза безпеці. Ті, хто працював на атомній електростанції або працює досі, представляють це по-іншому. Ваас каже, що багато хто повернувся б, якби тільки відчував, що їх не демонізують. Андреас Шульц, керівник відділу АЕС Брокдорф, яку вже відключили, дотримується подібної точки зору. Звичайно, набирати персонал дорого, каже він. Але Шульц знає багатьох, хто хотів би повернутися.

Він навіть вважає, що вони б працювали довші зміни, якби це було заради безпеки Німеччини. «Те, що політики використовують як аргументи, є фіктивними аргументами. Якщо захотіти, всі проблеми можна вирішити».

Зараз уряд каже: якщо потрібно, ми можемо отримувати енергію з Європи, адже ми спільнота, яка базується на солідарності. Однак у цьому відношенні є погані новини. Кілька днів тому єврокомісар з питань внутрішнього ринку Тьєррі Бретон попередив, що Німеччина повинна залишити свої атомні електростанції підключеними до мережі на довше. Енергетичні політики побоюються, що слова Бретона якось пов’язані з проблемою у Франції. Країна відстає в обслуговуванні своїх атомних електростанцій через низку причин, зокрема через пандемію. Багато заводів простоюють. Якщо вони не запрацюють взимку, електроенергії може стати дефіцитом навіть у Франції. Тому світлофор не повинен покладатися на те, що в разі потреби зможе купити дешеву електроенергію в сусідній країні.

Франція може захотіти отримати більше від Німеччини. Це не означає, що тут гасне світло, але означає, що електроенергія стане ще дорожчою. «Скажімо тоді: нам байдуже, ми закриваємо атомні електростанції?» — запитує Хельфріх із ХДС. «Я не хочу це уявляти. Це також питання європейської солідарності».

Це стане ще більш актуальним, якщо Росія продовжуватиме використовувати залежність від сировини в майбутньому. Багато експертів впевнені, що газ не стане сполучною технологією для енергетичного переходу. Це залишає вугілля та ядерну енергію як джерела енергії. Одна з них мало пов’язана із захистом клімату. Якщо зараз робити ставку на атомну енергетику, то доведеться роками продовжувати термін служби, закуповувати нові паливні стрижні та навчати персонал.

Потім виникає питання, скільки має коштувати енергія. Вже в коаліції обговорюють, що можна зробити з цінами на сировину. Вольфганг Штайгер, генеральний секретар Економічної ради ХДС, має просту відповідь: «Атомна енергія — це найдешевша енергія, доступна на ринку.» Це стабілізувало б ціну, на відміну від субсидій, які часто майже не допомагають.

У бізнесі їх особливо дратує те, що уряд вважає за краще залишатися вірним старим переконанням, а не вживати заходів обережності. Директор Інституту німецької економіки Міхаель Гютер каже: «Якщо у нас така надзвичайна ситуація, нам потрібно надати всю гнучкість, яку ми маємо. Для мене це як страховий внесок: звичайно, це дещо коштує, але в основному йдеться про готовність до абсолютної надзвичайної ситуації». Колишній міністр охорони здоров’я Єнс Шпан з ХДС вважає «недбалим» те, як вони знищують ядерний варіант у коаліції.

«СДПН і Зелені висувають сконструйовані практичні обмеження, хоча їх відмова є суто політично та ідеологічно вмотивованим. Якщо взимку електрика стає дефіцитною або дуже дорогою, тоді відповідальність несе цей федеральний уряд. І більше ніхто».

 

 

 

США «Arkansas Democrat gazette» - «Росія відновлює масштабну атаку».

Підпис під фото:

Сусіди шукають документи для пораненого друга в суботу під завалами житлового будинку в Чугуєві, Україна, поблизу російського кордону. В результаті передсвітанкового удару загинуло щонайменше троє мирних жителів і ще троє отримали поранення.

 

 

 

«NYT» - «Місія Путіна з виховання школярів».

Починаючи з першого класу, учні по всій Росії незабаром проходитимуть щотижневі уроки, де будуть переглядати військові фільми та віртуальні подорожі Кримом. Їм буде надано постійну дозу лекцій на такі теми, як «геополітична ситуація» та «традиційні цінності». На додаток до звичайної церемонії підняття прапора, вони ознайомляться з уроками, присвяченими «відродженню» Росії за президента Володимира Путіна.

І відповідно до закону, підписаного паном Путіним у четвер, усіх російських дітей заохочуватимуть приєднатися до нового патріотичного молодіжного руху на кшталт піонерів Радянського Союзу в червоних краватках, яким керуватиме сам президент.

З моменту розпаду Радянського Союзу спроби російського уряду прищепити школярам державну ідеологію виявилися безуспішними, заявив високопоставлений кремлівський бюрократ Сергій Новиков нещодавно тисячам російських шкільних вчителів на онлайн-семінарі. Але зараз, під час війни в Україні, пан Путін чітко дав зрозуміти, що це потрібно змінити, сказав він.

«Треба знати, як заразити їх нашою ідеологією», – сказав пан Новиков. 

 

 

 

«Los Angeles Times» - «Україна веде власну війну з іконами російської культури». Чайковський, наприклад, викликає суперечливі почуття.

В Україні часів війни у ​​Петра Чайковського бурхливе потойбічне життя.

Композитор-романтик ХІХ століття, який здобув світову популярність завдяки «Лебединому озеру» і «Лускунчику», є одним із десятків російських культурних, політичних та історичних діячів, чиє життя та творчість увічнені у географічних назвах та скульптурах у містах. та міст України.

Вулиці та станції метро носять імена Толстого та Чехова; пам'ятники російській імператриці Катерині II усеяють широкі міські площі та зелені громадські парки.

Але майже через п'ять місяців після початку повномасштабного московського вторгнення — жорстокого нашестя, внаслідок якого цілі міста були понівечені бомбардуваннями, вбито і покалічено тисячі мирних жителів і солдатів і змусили мільйони людей тікати з зруйнованих будинків, — такі повсякденні нагадування про імперський відбиток стали для багатьох українців нестерпною образою.

«Зараз російська культура є токсичною, — сказав Богдан Тихолоз, український академік і письменник, директор літературного музею у Львові на заході країни.

Підпис під фото: Пам’ятник радянської епохи, дружби між українцями та росіянами, під час його знесення в Києві 26 квітня, через два місяці після російського вторгнення.

 

 

 

«Boston Globe» - «На заході України ознаки втрати менш помітні, але глибока криниця рішучості очевидна скрізь».

The Boston Globe провів вісім днів у Західній Україні, спілкуючись з людьми про те, як вони справляються з війною, що триває, і що буде далі. Це друге повідомлення з країни, що перебуває в облозі.

У Західній Україні майже щодня відбуваються похорони солдатів, полеглих у далеких боях, і травмовані, втомлені біженці продовжують прибувати у великій кількості. Новини з фронту несуть страшні попередження про те, що ця жорстока війна може тривати й тривати.

"Майбутнє? Це надто складно планувати», – каже 26-річна Соня Сафрюк, професійна танцівниця, яка одружена з українським військовим. «Я навіть не знаю, чи повернеться мій чоловік. Моя мрія - просто поснідати з ним. «Але зараз, я думаю, у всіх є тільки одна мрія: щоб війна закінчилася».

Незважаючи на труднощі та невизначеність, які переживає ця постраждала війною нація, обширні інтерв’ю, проведені Globe у Західній Україні, виявили багато ознак глибокої стійкості, волі та внутрішньої сили триматися курсу та тривалої непокори майже через п’ять місяців після Російське вторгнення. 

Зліва зверху за годинниковою стрілкою на фото: музиканти Сергій Чорний (зліва) та Микола Задора виступали на вулицях Чернівців. Валентина Горохова шукала польові квіти з 2-річною Кароліною Сліпцовою в літньому таборі в Глибочку, де вони разом з іншими шукали притулку. З будівлі табору вибігла дитина. Молодята Карина Гоцува та її чоловік Андрій танцювали на вулиці у Чернівцях.

 

 

Читайте також: Президент України Зеленський звинуватив росію у використанні найбільшої в Європі АЕС для шантажу. Що пишуть світові ЗМІ про війну росії в Україні

Коментар
Код блоку:
29/09/2022 Четвер
29.09.2022
28.09.2022