У роковини Волинської трагедії Зеленський вніс до Ради законопроєкт про статус поляків

11 Липня 2022, 16:31
Анджей Дуда 2437
Анджей Дуда

Президент Польщі Анджей Дуда повідомив, що президент Володимир Зеленський у понеділок вніс до парламенту законопроєкт про особливий статус поляків в Україні.

Про це він сказав у Варшаві під час церемонії вшанування жертв Волинської трагедії, повідомляє Європейська правда з посиланням на PAP.

«Сьогодні Україна робить символічне запрошення через жест президента; вас вітають з особливими правами. Нехай це буде для нас знаком», – сказав президент Польщі.

Варто зазначити, законопроєкт на сайті Верховної Ради поки що відсутній.

Польща у понеділок вшановує пам’ять жертв Волинської трагедії – день, який вже кілька років формально є «Національним днем пам’яті жертв геноциду, вчиненого українськими націоналістами проти громадян II Речі Посполитої».

Дуда поклав вінок до пам’ятника жертвам трагедії у Варшаві. Примітно, що вінок від президента України Володимира Зеленського поклав посол України в Польщі Василь Зварич.

У своєму виступі Дуда запропонував «зробити ставку на правду» для зміцнення відносин між поляками та українцями.

«Я глибоко вірю, що Польща та Україна будуть у союзі, вони будуть міцніти, коли обидва наші народи будуть у дружбі та союзі, пам’ятаючи історію, молячись, віддаючи данину пам’яті вбитим, але також розуміючи, що в історії були важкі часи і були драматичні та трагічні помилки, які ніколи не можна повторити», – сказав Анджей Дуда.

Читайте також: Волинська трагедія: подолати конфлікт пам’яті

Коментар
Код блоку:
01/12/2022 Четвер
01.12.2022
30.11.2022
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром