У Луцьку археологи знайшли вхід до трьох підземних кімнат монастиря шариток

19 Червня 2022, 13:18
Ппрацюють археологи 774
Ппрацюють археологи

Комплекс трьох підземних кімнат з арковими циліндричними склепіннями, до яких знайшли вхід, археологи відносять до  ХVІІ століття.

У Луцьку тривають розкопки комплексу монастиря шариток. Про це пише Суспільне.

Археологи розчистили вхід до трьох підземних кімнат та старовинний фундамент – про це розповів науковий співробітник Охоронної археологічної служби України Віктор Баюк.

З його слів, розкопки на вулиці Кафедральній відновили понад два тижні тому. До роботи долучилися працівники Волинської археологічної експедиції та студенти-практиканти Волинського Національного університету імені Лесі Українки.

Уже відкопали та науково опрацювали відрізок фундаменту північно-західної частини споруди монастиря шариток.

"Наявність готичних стрімких арок та спосіб мурування дозволяє виокремити цю частину будівлі як найдавнішу та попередньо продатувати її ХV століттям", – каже Віктор Баюк.

Також під час розкопок розчистили вхідну групу до комплексу трьох підземних кімнат з арковими циліндричними склепіннями, які попередньо археологи датують періодом ХVІІ століття.

Після досліджень відрізок фундаменту заізолювали та засипали. Роботу нині зосередили на опрацюванні нововідкритих пізньосередньовічних підземель.

Довідково: Монастир шариток — пам'ятка архітектури національного значення, розташована на вулиці Кафедральній, 17-19, в історико-культурному заповіднику «Старий Луцьк». Будівлі, де розміщувався монастир, належали кафедральному костелу Святої Трійці, були споруджені в XVI ст. та перебудовані у XVIII cт. 

Читайте також:  В Олицькому замку розпочалися археологічні роботи

Коментар
Код блоку:
14/08/2022 Неділя
14.08.2022
13.08.2022