Перші шпальти світової преси 9 травня про війну в Україні

09 Травня 2022, 23:51
U-2 в  київському метро. Фото газети «ARA» 1364
U-2 в київському метро. Фото газети «ARA»

Війна в Україні не сходить із перших сторінок світових ЗМІ, а головними темами є порівняння Зеленським путіна з  Гітлером, а також візит канадського прем'єр-міністра в Україну та виступ на станції метро групи U-2. 

Великобританія

«Меtro» пише про емоційне звернення Володимира Зеленського до українського народу, оскільки світ відзначає 77-річчя від поразки нацистської Німеччини. Президент України, зображений на чорно-білому відео, знятому перед розбомбленим багатоквартирним будинком, порівняв Володимира Путіна з Адольфом Гітлером і заприсягся, що Україна здолає російське вторгнення.

 

 

У відповідь на повідомлення пана Зеленського міністр оборони Великобританії Бен Уоллес у великій промові також звинувачує Володимира Путіна та його найближче оточення в тому, що вони «віддзеркалюють» фашизм нацистської Німеччини своїм нападом на Україну, повідомляє «Daily Telegraph». Західні офіційні особи заявили газеті, що коли Москва проводить свій щорічний Парад Перемоги, присвячений закінченню Другої світової війни, російський президент може використати заплановану промову, щоб розширити своє вторгнення в Україну та оголосити «референдуми», або, як припускає газета, «анексію» східного Донбасу. Містер Уоллес також каже, що на руських чекає та ж доля, що й нацистів. Його виступ у Лондоні збіжиться з військовим парадом у Москві

 

 

На першій шпальті «Times» також йдеться про попередження міністра оборони про те, що пана Путіна та його генералів чекає така сама доля, як і нацистів. У ході Нюрнберзького процесу нацистських лідерів судили за військові злочини та злочини проти людяності, зазначає видання.

 

 

Фото першої леді США Джилл Байден, яка зустрічається зі своєю українською колегою Оленою Зеленською в місцевій школі, опублікована на першій шпальті «Financial Times». У газеті йдеться про те, що несподіваний візит першої леді в Україну є ще одним «сигналом» підтримки з боку Вашингтона. Новий пакет санкцій США проти Росії говорить основний матеріал. У документі йдеться, що санкції націлені на 27 керівників Газпромбанку, хоч його активи не будуть заморожені, а транзакції не будуть заблоковані, бо саме так європейські країни платять за російський газ. Також американські компанії більше не зможуть продавати бухгалтерські та консультаційні послуги російським фірмам.

 

 

«The Guardian» - «Шістдесят людей загинули внаслідок авіанальоту на українську школу».

Вони загинули після того, як сільська школа на сході України зазнала прямого потрапляння внаслідок нальоту російської авіації. Спроби порятунку, як повідомляється, неможливі через постійні обстріли, оскільки російські атаки продовжуються.

Напад стався за день до того, як лідери G7 опублікували заяву, в якій йшлося про те, що вторгнення Володимира Путіна в Україну зганьбило Росію і ті жертви, які її народ приніс, щоб перемогти нацистську Німеччину у Другій світовій війні.

США та Великобританія також оголосили про нові санкції, які включатимуть величезні тарифи на імпорт російських дорогоцінних металів, а також заборону на експорт деяких товарів із Великобританії у спробі посилити економічний тиск на Москву.

Вчора в Україну також були несподівані візити прем'єр-міністра Канади Джастіна Трюдо та першої леді США Джілл Байден, які зустрілися із дружиною президента Володимира Зеленського Оленою Зеленською.

Близько 90 українців використали школу в Білогорівці, селі за 60 миль на північний захід від контрольованого Росією міста Луганськ, як притулок після того, як попередній притулок, будівля клубу, була зруйнована внаслідок більш раннього нападу.

 

 

За даними «The Scotsman», десятки українців загинули у шкільному підвалі після того, як його зрівняло із землею російська бомба. Повідомляється, що у школі було близько 90 осіб.

 

 

Європа

 

Австрія. Газета «Der Standart» вийшла з темою: «Війна в Україні затьмарила святкування закінчення другої світової війни».

·         Відзначити перемогу союзників без Росії

·         G7 домовилася про нафтове ембарго

На святкуванні у Канцелярії закінчення Другої світової війни, Росію жорстко розкритикували за напад на Україну. Віцеканцлер Вернер Коглер говорив про «жорстоку, абсолютно незаконну агресивну війну». Канцлер Карл Нехаммер заявив, що в Україні продовжується «божевілля війни». Російський посол не був запрошений на відзначення перемоги союзників. У неділю російське посольство послалося через Twitter на заяву міністра закордонних справ Сергія Лаврова: «Такі дії свідчать, що проти Росії та нашого народу та проти кожного росіянина розв'язана пропагандистська війна».

У Берліні президент Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр наголосив на необхідності захисту демократії. «Ми були надто впевнені, що мир, свобода і процвітання — це зрозуміле», — сказав він, маючи на увазі поточну ситуацію в Україні.

Глави держав та урядів семи провідних промислово розвинених країн домовилися про подальші санкції проти російського енергетичного сектора. До групи також входять три провідні країни ЄС, Німеччина, Франція та Італія.

Усі країни G7 взяли він зобов'язання поступово відмовитися від імпорту російської нафти чи заборонити його. «Kleine Zeitung» - Війна Путіна поділяє німецькі ліві. Колись пацифістські Зелені ведуть перед собою СДПН, що коливається.

Підпис під фото: «Федеральний президент Олександр Ван дер Беллен і канцлер Карл Нехаммер покладають вінок перед меморіальною стіною»

 

 

«KURIER» - «Роки після вступу до ЄС: Єврокомісар гальмує Україну.

Допомога в реконструкції. Єврокомісар хоче пов’язати підтримку з реформами

Відзначення закінчення війни під знаком війни. 

Вчора, в неділю, офіційна Австрія відзначила закінчення війни 77 років тому. Вранці федеральний президент Олександр Ван дер Беллен, федеральний канцлер Карл Нехаммер та інші разом з президентом єврейської громади Оскаром Дойчом поклали вінки до меморіальної стіни Шоа в парку Остаррічі перед Національним банком.

Опівдні в Федеральній канцелярії відбулася пам’ятна подія. У промовах звучали і згадки про війну в Україні. Нехаммер розповів про те, що сьогодні в Україні триває "божевілля війни".

 

 

«Kleine Zeitung» - анонс статті «Історія у постановці самодержця Путіна».

 

 

 «Salzburger Nachrichten» - «Нехаммер хоче посилити армію та залишатися нейтральним»

Щорічне святкування закінчення Другої світової війни в Європі та звільнення Австрії від нацистського режиму, яке федеральний уряд відзначив у неділю, відбулося цього року в тіні війни в Україні. Федеральний канцлер Карл Нехаммер наголосив на важливості «активної та всеосяжної національної військової оборони». "І грошей на це буде значно більше", - заявив він. Насправді війна в Україні призвела федеральний уряд до розуміння необхідності збільшення бюджету національної оборони. Міністр оборони Клаудія Таннер нещодавно заявила, що найближчими п'ятьма роками вона хотіла б збільшити армійський бюджет з нинішніх 0,6 відсотка ВВП (= 2,7 мільярда євро) до 1,5 відсотка (= 6 мільярдів євро). Питання ще не вирішено, але в неділю канцлер підтвердив його вимогу про додаткові гроші для федеральної армії. Нехаммер також демонстративно повторював: нейтралітет

Австрія «не підлягає обговоренню і її треба захищати», бо воля, що охороняється і оберігається.

Скандинавські країни, що не приєдналися, дотримуються іншої думки. Оллі Рен, голова Центрального банку Фінляндії та колишній комісар ЄС, заявив у минулі вихідні SN, що вважає заявку своєї країни на членство в НАТО «дуже ймовірною». У будь-якому разі, Фінляндія хоче завершити приєднання «в ногу зі Швецією».

 

 

 Бельгія. Газета: «De Morgen» - «9 ТРАВНЯ Що Путін говорить росіянам (і світу) на святкуванні перемоги над нацизмом.

Підпис під фото: «Російські солдати провели генеральну репетицію на Червоній площі».

 

 

Данія. Газета «Morgenavisen Jyllands-Posten» заголовки на першій шпальті.

«Відзначать святкування другої світової війни в Кремлі». 

Підпис під фото: «Російські військові репетиції перед головним військовим парадом у Москві 9 травня. Парад відзначатиме завершення Другої світової війни».

 

 

«POLITIKEN» - «Всі бояться параду Путіна».

Сьогодні Захід затамував подих перед щорічним парадом перемоги Росії у Другій світовій війні. З війною в Україні день перетворюється з культу миру на культ війни.

Підпис під фото: «Козаки маршують по Червоній площі в Москві, де останніми днями солдати провели генеральну репетицію великого параду перемоги Росії у Другій світовій війні в понеділок».

Анонс історії: «Іван стояв в окопах разом з росіянами та білорусами під час Другої світової війни. Тепер 96-річний українець став сам мішенню для російських гранат».

Анонс: «Трагедія в Україні підкреслює необхідність ЄС краще піклуватися про власну безпеку».

 

 

Польща. «Gazeta Wyborcza» - «Росія, це ваш день перемоги».

 

 

 Франція. «Liberation» «9 травня у Росії - Парад брехні».

 

 

 «20 minutes» - «Слово за Путіним». 9 травня, яке дуже символічне для Росії, може стати переломним моментом у конфлікті з Україною.

 

 

 Боснія та Герцеговина. «Oslobodjenje» - Підпис під фото: «Вшанування пам’яті радянської війни в Берліні».

«Перемога над фашизмом». З нагоди 9 травня відбулося покладання вінків до меморіалів по всій Європі та вшанування пам’яті жертв Другої світової війни.

Стаття: «Молдова та Грузія знаходяться під загрозою зникнення більше, ніж Боснія та Герцеговина. Міністр оборони Сіфет Поджич говорить про наближення БіГ до НАТО.

 

 

 Румунія. «Informatia Zilei» - «Путін погрожує апокаліпсисом на день Перемоги 9 травня».

 

 

Читайте такожПерші шпальти світової преси 7 травня про війну в Україні

 

 

Литва. «Klaipeda» - анонс статті: «Посол України П.Беста: Росія своїми злочинами може переважити жахіття Другої світової війни»

Головний заголовок: «План десовітизації: ні меча, ні солдатів»

Спеціальна група істориків, юристів, археологів та захисників спадщини завершує роботу над проектом меморіалу радянським воїнам часів Другої світової війни. Якщо місто погодиться, то обидві скульптурні групи «Солдати» та «Меч» повинні бути демонтовані.

 

 

Ірландія.  Газета «The Irish Time», підпис під фото:  «Люди на марші миру «Стій з Україною» вчора в Дубліні».

Заголовок: «Україна боїться, що внаслідок вибуху в школі загинули десятки людей». Країни G7 зобов’язуються посилити підтримку Києва та зусилля із ізоляції Москви.

 

 

Італія. "La Stampa" – головний заголовок. «Путін не повинен виграти війну».

Заголовки: «G7 підштовхують до посилення санкцій. Ми можемо витримати зупинку на газі, але нам потрібний антиінфляційний план»

·         "Перша леді США зустрічається із дружиною Зеленського в Ужгороді".

·         "Лідер U2 Боно співає у київському метро"

Надпис на фото: «Крик у тиші».

·         Сьогодні парад: Цар грає м'язами.

·         Ракети зі школи на Донбасі: 60 під завалами.

 

 

"Велика сімка кидає виклик Путіну" - La Repubblica.

·         «Об'єдналися проти Кремля: «Він має перемогти». Нові санкції та угода про російську енергетичну блокаду. Більше воєнної допомоги».

·         Зеленський: «Зло може повернутися, росіяни йдуть з усієї України»

·         Сьогодні парад у Москві: «Ми переможемо, як у «45-му»

·         «Драги завтра у Вашингтоні: Необхідно зробите все для припинення вогню».

 

 

 Нідерланди. «de Volkskrant» - «Вся увага на Путіна».

Військовим парадом та промовою Володимир Путін сьогодні прикував до себе всі погляди Заходу під час відзначення перемоги над нацистською Німеччиною. У це російське свято журналісти «Нової газети», що емігрували, закликають у багатьох європейських газетах до іншого свята: до свободи слова. "Російсяни знають, що наша країна веде ганебну війну".

 

 

Газета «Het Parool» - «Україна: Місто-порт Маріуполь повністю в руках Росії, за винятком одного району». Маріуполь ще не завойований для Путіна, доки не впаде завод.

Внаслідок вибуху української школи, де ховалися мирні жителі, минулими вихідними загинуло 60 людей.

Президент Росії Володимир Путін тим часом хотів би відсвяткувати успіх сьогодні, коли він звертається до своїх військ, але, можливо, йому доведеться перебільшити.

 

 

«Trouw» - «День Перемоги». Як сьогодні Путін відсвяткує закінчення Другої світової війни?

 

 

Іспанія. «La Vanguardia» - «G-7 обіцяє відмовитися від російської нафти і газу».

Угорщина, Словаччина та Чехія перешкоджають угоді Європейського Союзу про скорочення імпорту.

Росія бомбить школу напередодні сьогоднішнього святкування перемоги 1945 року.

 

 

 Газета «ARA» - Підпис на фото: «U2 у київському метро Лідер ірландської групи Боно та гітарист Едж виступили вчора у столичному бомбосховищі (метро) з українським співаком, нині військовослужбовцем».

Заголовок: «Наступ росіян на Донбасі напередодні Дня Перемоги». Не менше двох людей загинули і 60 пропали безвісти під час вибуху в школі в Луганську.

 

 

Португалія. «i» - «Світ чекає на плани Путіна».

 

 

Швеція. «Expressen» вийшла с заголовком: «СТРАХ ПУТІНА». Одержимий війною. Ізольований параноїк.

ЄС тисне на Путіна санкціями його коханки Аліною Кабаєвою.

 

 

Швейцарія. «Tages-Anzeiger». Заголовок: «Джилл Байден робить несподіваний візит – G-7 приймає рішення про нафтове ембарго».

 

 

Чехія. «Hospodarske Noviny» «Боно і Едж з U2 грали в київському метро».

Дивовижні візити в Україну.

Лише в неділю в Ужгороді несподівано з’явилася перша леді США Джилл Байден, а в Ірпіні – прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо. Але один візит був справді винятковим. Учасники ірландського рок-гурту U2 Bono і Edge приїхали до Києва і провели концерт для кількох десятків здивованих слухачів на одній зі станцій київського метро, ​​яка нині служить притулком. "Президент Зеленський запросив нас виступити в Києві на знак солідарності з українським народом, і ми зробили", - написали музиканти у Twitter.

Під час недільного виступу Боно наголосив на боротьбі українців за свободу та помолився за мир. «Люди в Україні борються не просто за вашу свободу, вони борються за всіх нас, хто любить свободу», – сказав співак глядачам. «Ми молимося, щоб ви незабаром насолоджувалися цим миром», — додав Боно. Одну з пісень він заспівав із Тарасом Тополею (у центрі), фронтменом популярного українського гурту «Антитила», учасникам якого довелося піти в армію.

 

 

Німеччина. Газета «FAZ». – «Шольц: Путін війну не виграє».

·         Штайнмаєр назвав напад на Україну «проривом епохи»

·         Пам'ять 8 травня. 

Друга колонка праворуч: "Зловживання історією".

Російський особливий шлях почався ще 1945 року. У той час, як для більшої частини світу війна в Європі закінчилася 8 травня, радянське керівництво наполягало на окремій заяві про капітуляцію представників нацистського режиму. Це сталося опівночі за московським часом. Ось чому в Росії вже багато років велике свято, присвячене перемозі у Великій Вітчизняній війні, відзначається 9 травня.

Але вже давно світ не стежив за тим, що відбудеться в Москві та інших місцях цієї річниці, так уважно, як цього року. І це не тому, що були чутки про ефектні заяви президента Володимира Путіна. Режим святкуватиме перемогу над «фашизмом» зі святою серйозністю, представники якого ведуть війну проти сусідньої країни не лише тому, що вона віддана західній демократії. Росія також супроводжувала цю кампанію заявами, які б назвати скандальними було б грубим применшенням. Міністр закордонних справ Сергій Лавров вважає, що в уряді України, на який нападає його країна, домінують нацисти почасти тому, що президент Володимир Зеленський — єврей. Адже, за словами Лаврова, в

Адольфі Гітлері нібито також була «єврейська кров». Це расовий антисемітизм у найгіршому прояві.

Президент Путін, мабуть, просив вибачення перед Ізраїлем, де коментарі Лаврова зі зрозумілих причин викликали загальне обурення. Залишається з'ясувати, чи відображає це розуміння жахливості сказаного чи йшлося лише про мінімізацію зовнішньополітичної шкоди.

Путін якийсь час був головним істориком-аматором. Його тези про минуле та сьогодення України — наукове марення. Проте, принаймні, у Росії президент має право оголосити свою думку «істиною». Слід побоюватися, що провідні представники Росії наважаться заглибитись у нові історичні абсурдні прірви. Тому що чим довше триває війна проти України, тим радикальніше стає мова тих, хто має владу в Москві.

Але оскільки з вини цих самих правителів ні сьогодення, ні майбутнє Росії не виглядають особливо багатообіцяюче, минуле доводиться якось використовувати для виправдання агресивної війни і злочинів, що супроводжували її. Насамперед, слід побоюватися, що Путін і Лавров дійсно вірять у історичне нісенітниця, яке розповсюджується ними. Оскільки не можна домовлятися про брехню, неможливо також піти тим шляхом, який, на думку деяких борців за мир на Заході, вони повинні щось радити українцям, які зазнали нападу.

Яким має бути вихід до прийнятного для обох сторін компромісу та Володимира Путіна, якщо він бачить себе у боротьбі з нацизмом, тобто злом переважно? Питання, чи можливе врегулювання з іншим російським керівництвом, має залишатися відкритим. Але ж такого не видно. Зміна режиму не може бути здійснена іноземними державами.

Поки що офіційна путінська Росія, у тому числі й у «День Перемоги», поводиться так, ніби вона сама перемогла Гітлера? Одночасно як побічний ефект демонтуються інститути, які були створені у відповідь на цю саму світову війну, щоб запобігти подібним лихам на всі часи.

У минулому про Організацію Об'єднаних Націй було сказано багато неповажного, особливо у США. Дещо з цього було цілком правдою. З іншого боку, ніхто не вигадав нічого кращого за цю організацію, яка, зрештою, є весь світ.

Багато в чому фундаторів ООН можна звинуватити у перебільшеному ідеалізмі, аж до наївності. Створення Ради Безпеки, безперечно, не є останнім словом. Але державні діячі 1945 року навряд чи могли передбачити, що після жахливого досвіду війни і геноциду одна з великих держав-переможниць через кілька десятиліть проводитиме політику, яка знову оцінюватиме людей за критеріями, пов'язаними з їхньою «кров».

Історичні порівняння, яких на Заході вистачає з початку війни з Україною, часто натягнуті та малоефективні. У нинішньому розкладі багато хто бачить відродження сценаріїв Другої світової війни та бавиться військовими радами як вчинити Україні. Однак не може бути жодних сумнівів у тому, що путінський режим грубо зловживає історією. Газета «Der Tagesspiegel». –«Демонстрації для Путіна: ми повинні з цим миритися?

 

 

США

Газета «NYT» - «Суперники, Згадуючи Перемогу у Другій світовій війні, згуртувалися для допомоги Україні

·         Використання шанованого дня для пояснення вторгнення

·         Захід демонструє рішучість, а Путін завдає ударів Сходу.

 

 

«WSJ» - «Україна захищається від нової ескалації Росії». Свято Другої світової війни розглядається як можливий привід для Путіна пообіцяти домагатися перемоги.

Російські та українські сили завдали ударів і контрнаступів у вихідні напередодні відзначення в Москві в понеділок пам’яті Другої світової війни, коли Київ готується до можливих потужних атак або посилення мобілізаційних зусиль президента Володимира Путіна.

 

 

Читайте такожПерші шпальти світової преси 8 травня про війну в Україні

Коментар
28/04/2024 Субота
27.04.2024
26.04.2024