На Горохівщині руйнується приміщення колишньої митниці

31 Липня 2021, 18:00
На Горохівщині руйнується приміщення колишньої митниці 858
На Горохівщині руйнується приміщення колишньої митниці

У селі Журавники Горохівської територіальної громади руйнується будівля 19-го століття.

Тут було приміщення колишньої Дружкопільскої митниці, через яку колись проходили всі товари на кордоні між Російською й Австро-Угорською імперіями. Про це розповів Суспільному краєзнавець Іван Цимбалюк.

«Нині, до підніжжя пагорба, де розташоване приміщення митниці, з сусідніх свинарників стікає гноївка. Щоб зайти усередину потрібно пробиратися крізь зарості кропиви та будяків. Приміщення не має статусу пам’ятки історії та архітектури», — каже Іван Цимбалюк.

З його слів, приміщення Дружкопільської митниці перебуває у занедбаному стані. Каже: побудоване воно з досить оригінального матеріалу, з цегли 18-го століття, яка має своє клеймо. Її виготовили на цегельні Загорського і виробництво було пов’язане із певними технологіями. Додає: із західної сторони, з південної та з північної були входи, була канцелярія.

«Штат на митниці був досить великий. За часів Польщі тут була школа, а радянського часу – зерновий склад. У приміщенні є вікна у формі бійниць, щоб можна було оборонятися. Від будівлі йде підземний хід до церкви Журавників. За тими дверима також знаходиться ціла галерея приміщень», — зазначає Іван Цимбалюк.

Щоб пройти через ці двері треба зайти з іншого входу. Нині цей вхід у власності сільськогосподарського кооперативу «Журавники»,— розповів колишній голова цього господарства Леонтій Лись.

«Кооператив нині не працює, приміщення не використовують, а двері встановив власник свиноферми, що поруч, йому в оренду його ніхто не давав. Встановив він їх тимчасово, щоб не крали картоплі», — каже Леонтій Лись.

Місцева староста Наталія Сірук спілкуватися та надавати коментарі журналістам Суспільного відмовилася, сказавши, що ситуацію з будівлею, де була Дружкопільська митниця, не вивчала.

 

Коментар
17/09/2021 П'ятниця
17.09.2021
16.09.2021
15.09.2021