«Волинь'43» стала елементом гібридної війни, яку розв'язала Росія не лише з Україною», – історикиня
Російські урядовці використовують тему Волинської трагедії, щоб посварити Україну і Польщу.
Чому історія українсько-польського протистояння у роки Другої світової війни має стати пріоритетною темою національної безпеки пояснила луцька історикиня, професорка Оксана Каліщук в ефірі програми «Retro-Волинь» на 12 каналі.
«Ця тема стала елементом гібридної війни, яку розв’язала Росія не лише з Україною, але й з Європою загалом. Ця тема звучить на всій сайтах пов’язаних з «ЛНР-ДРН», в заявах представників окупованого Криму, від офіційних представників Російської Федерації, наприклад, Сергія Лаврова чи в останньому тексті Володимира Путіна, опублікованому в одному із американських видань. І коли Путін ставить цю тему в один ряд з Катинню та іншими знаковими злочинами, то чи це не є загроза для національної безпеки?», – каже Оксана Каліщук.
Науковиця наголошує, що ця тема не є регіональною, а державною. Адже в українсько-польському міждержавному контексті ми постійно спостерігаємо загострення і дипломатичні скандали.
Наприклад, виступи президента Польщі Анджея Дуди чи ситуація з Грушовичами, де зруйнували пам’ятник УПА.
Читайте також:
«То була звичайна етнічна чистка»: повний текст заяви президента Польщі в Олиці. ВІДЕО
Президент Польщі написав лист на Волинь про «різню». ФАКТЧЕК
«Допоки тема українсько-польського протистояння у роки Другої світової війни буде темою Луцька, Львова, ця дискусія ніколи не буде успішною. Варшава буде розмовляти на рівних лише з Києвом. А в Республіці Польща ця тема є державною, це тема політики пам’яті. І якщо ми хочемо, щоб цей діалог був на рівних, щоб українську позицію було почуто, то з Варшавою мусить розмовляти Київ», – переконана Оксана Каліщук.
Повне відео програми:
-
Сьогодні
-
Завтра
-
Незабаром
Коментарі