Виділили кошти на розкопки Підборецького монастиря в Дубні

28 Липня 2020, 10:26
1094

У Відділі культури і туризму Дубенської міської ради замовили послуги з організації та проведенні розкопок Підборецького монастиря (1592-1832), заснованого князями Острозькими.

Традиційно розкопки проводитиме МГНО «Дубенський археологічний осередок», яка виграла у тендері. Про це йдеться на сайті публічних закупівель Prozorro.

На проведення археологічних розкопок з бюджету виділили 15 тисяч гривень.

Читайте більше публікацій про історію міста Дубно

Досі відомостей про пам'ятку знайшли небагато, тому археологи продовжують працювати над пошуками. Історики вважають, що крім монастиря, у зазначеній місцині залишали сліди проживання первісні мисливці наприкінці кам'яного віку.

Читайте також: Через Дубно пройде великий культурний шлях «Via Regia»

Імовірно, тут є залишки слабо вивченої на Волині землеробської культури мідного віку, нащадків однієї з хвиль тогочасних мігрантів з Прикарпаття –- маліцької культури 

Також, за логікою пошуковців давніх артефактів, в долині Ікви, де тривають розкопки, повинні бути матеріальні свідчення загальноєвропейського шнурового горизонту епохи бронзи, землеробських племен ранньозалізного віку. Саме ці племена входили в культурний простір ранньої Скіфії, що передувала появі слов'яни часів Володимира Великого.

Читайте також: Дубенські рятувальники пильнують безпеку краю з початку ХІХ століття: історія пожежної частини

Коментар
25/09/2023 Понеділок
25.09.2023
24.09.2023
23.09.2023