У Луцьку діє книжкова виставка, яка присвячена родині Косачів та Драгоманових
У навчальній лабораторії вивчення життя та творчості Лесі Українки імені Олександра Рисака у Волинському національному університеті відкрилася книжкова виставка «Родина Косачів-Драгоманових у культурному вимірі епохи кінця ХІХ – початку ХХ століття».
Цією подією розпочалися на факультеті філології та журналістики традиційні Дні Лесі Українки в університеті, – повідомили у ВНУ.
Студенти та викладачі, які побували на відкритті виставки, пригадували особливості епохи порубіжжя, модерні віяння та течії, появу жіночих рухів, бунтарських поглядів і творчих проєктів (як альманах «Перший вінок»), а також про імперські амбіції та шовіністичну політику росії, яким намагалися протистояти члени аристократичної, дворянської родини Косачів-Драгоманових.
Ініціаторка виставки, доцентка кафедри української літератури Олена Маланій ознайомила усіх із фондами лабораторії Лесезнавства – альбомами, книгами спогадів, краєзнавчими розвідками, науковими дослідженнями, художньою біографістикою про членів родини Косачів-Драгоманових.
«Родові гнізда, родинні історії та легенди, дворянське гніздо, волинський скарб – усе це постало перед відвідувачами виставки як потужна вітаїстична енергія, що крізь віки тільки набирає міці та цінності», – розповідають в університеті.
На виставці можна побачити збірки творів Олени Пчілки, Михайла Косача, Лесі Українки, Грицька Григоренка (Олександри Судовщикової-Косач), Юрія Косача, «Хронологію життя та творчості Лесі Українки» авторства Ольги Косач-Кривинюк, а також дослідження Леоніда Ушкалова про дядька Лесі Українки «Чарівність енергії: Михайло Драгоманов».
Експозиція виставки інтерактивна та містить деталі про інтерес Олени Пчілки до творчості Юліуша Словацького й Елізи Ожешко, а Лесі Українки – до постаті й творчості Марії Конопніцької, чиї вірші українська поетка переклала і про кого написала ювілейну статтю.