Естонія передасть Україні археологічні артефакти

22 Січня 2024, 11:41
Естонія передасть Україні археологічні артефакти 888
Естонія передасть Україні археологічні артефакти

Посол України в Естонії Максим Кононенко, т. в. о. Міністра культури та інформаційної політики Ростислав Карандєєв та посол з особливих доручень Міністерства зовнішніх справ Ігор Осташ обговорили питання передачі 274 археологічних артефактів Україні з Естонії.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства культури та інформаційної політики України.

Під час зустрічі Ростислав Карандєєв подякував представникам дипломатичної служби за максимально швидку передачу артефактів Україні. 

«Завдяки потужній співпраці естонської та української сторін ми відзначаємо ще одну перемогу нашої держави на культурному полі. Незабаром експонати будуть передані в Україну. Вони вдало доповнять наше національне надбання та демонструватимуть історичну справедливість», — зазначив він.

У 2019 році поліція та прикордонна служба Естонії успішно завадили незаконному ввезенню на територію країни ряду археологічних артефактів. Серед них — 274 предмети, які належать до культур ранньої залізної та залізної доби від V–IV ст. до н. е. до VII–X ст. н. е. і є частиною культурної спадщини України. 

Зазначені артефакти готуються до передачі з Естонії до України. Наразі естонська сторона здійснює підготовку до урочистої презентації цих предметів в Естонському історичному музеї, що відбудеться 23 січня. Після експонування в Естонії археологічні артефакти повернуться до України. 

Читайте також: Київські митники запобігли вивезенню натільних хрестиків часів Русі та іконі ХІХ століття

Коментар
26/05/2024 Неділя
26.05.2024
25.05.2024
24.05.2024