Центр міської історії збирає сімейні фотоархіви Сєверодонецька, Маріуполя та Бахмута

05 Грудня 2023, 13:58
Центр міської історії збирає сімейні фотоархіви Сєверодонецька, Маріуполя та Бахмута 500
Центр міської історії збирає сімейні фотоархіви Сєверодонецька, Маріуполя та Бахмута

Центр міської історії та Маріупольський краєзнавчий музей запрошують приєднатися до ініціативи зі збору сімейних фотоархівів для збереження та вивчення історії міст, що зазнали урбіциду: Сєверодонецька, Маріуполя та Бахмута.

Про це повідомили на сайті Центру.

Міста сходу та півдня стали особливими символами жорстокості війни, але також стійкості та опору. Міську забудову фактично стерли з лиця землі. Однак, мешканці міст, які змогли врятуватися, далі є носіями живої пам'яті про свої міста. 

Хтось встиг узяти із собою сімейний фотоальбом, хтось вивіз фото на телефоні, а хтось відтворює фрагменти колишнього життя за своїми фото із соцмереж. Ці фотографії є вікном у минуле і зв’язком між людьми: членами сім'ї, членами міської громади. 

Часом фото є єдиною пам’яттю про людей, які стали жертвами війни. А часом — можуть стати також основою для повоєнного містопланування та відбудови. Фотографії є важливим джерелом інформації про минуле та розповідають унікальні історії, відображають традиції, обряди та щоденне життя певного часу і місця.

Цінні різні фотографії, на яких зафіксували сімейні свята, робочі і шкільні будні, краєвиди мікрорайонів, природу в містах, важливі будівлі та рідний дім, дитинство та багато інших.

Центр шукає:

  • Сімейні архіви: готові безкоштовно оцифровувати старі фотографії родини.
  • Сучасні родинні знимки: запрошуємо надсилати фото, зроблені за останні роки (також цифрові).
  • Архіви краєзнавців та організацій, які не мають можливостей оцифрування і збереження.

Якщо ви бажаєте надати Ваші фото для сканування і архівування, звертайтесь за телефоном: 0953869645 або: [email protected] (Катерина Філонова).

Усі зібрані фотографії архівують. Вони будуть доступні на сайті Міського медіаархіву Центру міської історії із можливістю подальшого використання дослідниками, митцями та зацікавленими особами. Паперові фотографії та права на оцифровані зображення залишаються у власників. 

Міський медіаархів зберігає лише оцифровані зображення та надає користувачам ззовні доступ до повнорозмірних файлів лише за згодою власників. Поради щодо того, як правильно зберігати, передивлятися та досліджувати свої сімейні архіви, Ви можете знайти тут.

Організатори: Центр міської історії та Маріупольський краєзнавчий музей у співпраці з Університетом Сент-Ендрюса та Національним університетом «Острозька академія».

Цей проєкт завдячує гранту Research England, що впроваджується Міжнародною організацією університетів Великої Британії.

Читайте також: Цифрова пам'ять Рівного: як долучитися до проєкту

Коментар
23/02/2024 П'ятниця
23.02.2024
19:16
КОЛОНКА Чорний квадрат 226
22.02.2024