Україна увійшла до складу Комітету Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО

23 Листопада 2023, 13:02
Україна увійшла до складу Комітету Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО 417
Україна увійшла до складу Комітету Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО

Важливий крок в розвитку та захисті культурної та природної спадщини України.

22 листопада Україну вперше обрали до складу Комітету Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО під час 24-ї сесії Генеральної асамблеї країн-учасниць Конвенції про охорону всесвітньої культурної та природної спадщини в штаб-квартирі ЮНЕСКО в Парижі – повідомляють на сайті Міністерства культури та інформаційної політики України.

Як відомо, у липні 2022 року Україна представила свою кандидатуру на вибори до складу Комітету Всесвітньої спадщини на період 2023-2027 років.

«Це історична для України подія та важливий крок в розвитку та захисті культурної та природної спадщини України. Дякуємо країнам-учасницям Конвенції за висловлене солідарне рішення на підтримку України. Зараз важливіше, ніж будь-коли об’єднатися для захисту нашої культурної спадщини», – заявив т.в.о. міністра культури та інформаційної політики України Ростислав Карандєєв.

Обрання України до Комітету всесвітньої спадщини відкриває нові можливості для активної участі у реалізації Конвенції, зокрема, приймати рішення щодо використання Фонду всесвітньої спадщини та включення об’єктів до Списку всесвітньої спадщини та Списку всесвітньої спадщини під загрозою.

Ратифікована Україною у 1988 році Конвенція про охорону всесвітньої культурної і природної спадщини сприяє ефективній охороні та збереженню культурної і природної спадщини на території нашої країни. Діючи власними зусиллями та максимально використовуючи наявні ресурси, Україна впроваджує міжнародну допомогу і співробітництво в фінансовому, художньому, науковому та технічному відношеннях для активної популяризації спадщини країни.

Читайте також: Місія ЮНЕСКО розпочала роботу в Чернігові

Коментар
21/04/2024 Неділя
21.04.2024
20.04.2024
19.04.2024