Триває декомунізація на Чернігівщині та Полтавщині

29 Квітня 2023, 11:08
Демонтували монумент радянським піонерам у Погребняках 753
Демонтували монумент радянським піонерам у Погребняках

Добірка новин про декомунізацію в Чернігівській та Полтавській областях.

Добірку публікують на сайті Українського інституту національної пам'яті.

Регіональний представник УІНП у Чернігівській області Сергій Бутко взяв участь у засіданні Консультативної ради з питань охорони культурної спадщини при департаменті культури й туризму, національностей та релігій Чернігівської обласної державної адміністрації.

Одноголосно члени ради проголосували за те, щоб рекомендувати демонтувати меморіальну дошку з текстом: «21 вересня 1943 року в день визволення Чернігова від німецько-фашистських загарбників на цьому будинку воїнами Радянської армії був встановлений червоний прапор». А вже 24 квітня відбувся демонтаж дошки з будівлі Чернігівської ОДА. 

Також Консультативна рада відмовилася надавати статус пам’ятного знаку меморіальній дошці, яка повідомляє про те, що тут зупинявся російський поет Олександр Пушкін.

....

У Полтаві відбувся круглий стіл присвячений 125-річччю патріарха УАПЦ Мстислава Скрипника.

У роботі круглого столу взяли участь історики, релігієзнавці, музейники, представники обласної влади та духовенства, регіональний представник УІНП в Полтавській області Олег Пустовгар

У межах круглого столу продемонстрували документальні та науково-популярні відео, присвячені діяльності патріарха Мстислава. Також на факультеті історії та географії Полтавського національного педагогічного університету презентували тематичну виставку, підготовлену фахівцями краєзнавчого музею.

...


У Полтаві та Лубнах відбулися меморіальні заходи до 150–ї річниці українського публіциста та ідеолога українського націоналізму Миколи Міхновського

У Полтаві охочі вшанувати пам’ять Миколи Міхновського зібралися біля будинку Русових на Воскресенському узвозі, де встановлена меморіальна дошка на честь діяча. У меморіальних заходах взяли участь представники обласної влади, співробітники Державного архіву Полтавської області та обласного краєзнавчого музею імені Кричевського. 

Модерував захід регіональний представник УІНП у Полтавській області Олег Пустовгар.

У Лубнах у бібліотеці імені Володимира Малика та бібліотеці імені Володимира Леонтовича відбулися просвітницькі заходи, присвячені діяльності Миколи Міхновського. 

Також полтавський телеканал «Місто+» показав науково-популярний ролик про Миколу Міхновського, який створила команда УІНП в межах проєкту «Люди свободи». 

...


З ініціативи полтавського офісу УІНП у селі Погребняки Кременчуцького району демонтували монумент радянським піонерам, який розташовувався поруч із місцевою школою.

Наразі готується публічне обговорення щодо присвоєння школі імені уродженця Оболонської громади, до якої входять Погребняки, та учасника бою під Крутами 1918 року Миколи Божинського-Божка, а також встановлення відповідного пам'ятного знаку. 

...


З фасаду готелю «Палаццо» в Полтаві прибрали російського імперського орла і дату «1709», яка символізувала початок створення Російської імперії. 

Будівлю очищено від російської символіки зусиллями співробітників готелю. Фасад готелю очищено від зображення верхівки монумента слави російській зброї у центрі Полтави. Нагадаємо, раніше йшлося, що російські імперські памʼятники в Полтаві можуть перемістити до Музею Полтавської битви.

...


Депутати Полтавської міськради повернули назви низці вулиць у селах Тахтаулове і Жуки. Ці назви всупереч законодавству були скасовані рішенням Тахтаулівської сільської ради 2016 року. 

У селі Тахтаулове з'явилися вулиці Козацька, Пилипа Орлика, Михайла Драгоманова, Івана Стешенка, а в селі Жуки – Українських Січових Стрільців, Костя Гордієнка, Петра Дорошенка.

Читайте також: Мінкульт та Український інститут національної пам'яті висловилися щодо пам’ятних об’єктів, пов’язаних з історією та культурою Росії й СРСР

 

Коментар
27/04/2024 Субота
27.04.2024
26.04.2024