В Україні майже 500 релігійних споруд зруйновано внаслідок російської агресії

04 Лютого 2023, 16:36
Саміт з міжнародної релігійної свободи 942
Саміт з міжнародної релігійної свободи

Внаслідок російської агресії в Україні повністю знищено, пошкоджено або пограбовано російськими військовими щонайменше 494 релігійні споруди, духовні навчальні заклади та святині.

Такі оновлені дані про вплив війни на українські релігійні громади Інститут релігійної свободи представив 31 січня та 1 лютого під час Саміту з міжнародної релігійної свободи, який відбувся у Вашингтоні, США – повідомляє Духовний фронт України.  

За даними ІРС, з часу презентації на торішньому Саміті, у липні 2022 року, кількість об’єктів релігійної інфраструктури України, постраждалих внаслідок російської агресії, зросла більш ніж удвічі. 

Найбільше церков, мечетей і синагог зруйновано в Донецькій області (щонайменше 120) і Луганській області (понад 70). Також величезні масштаби руйнувань на Київщині (70), де точилися відчайдушні бої на захист столиці України, та на Харківщині – понад 50 зруйнованих релігійних споруд. Російські повітряні атаки, в тому числі з використанням іранських дронів, торкнулися майже всіх регіонів України і тривають досі.

Також Інститут релігійної свободи задокументував чимало фактів захоплення релігійних споруд в Україні та подальшого використання їх як російських військових баз або для прикриття вогневих позицій російських військ. Така тактика російських військових провокує збільшення масштабів руйнування релігійних об’єктів в Україні.

Читайте такожПід час обстрілу Святогірської лаври загинула черниця з Волині

 

Коментар
24/03/2023 Четвер
23.03.2023
22.03.2023