«Ми оплакуємо монарха, який змінив нашу націю. Ми любили вас, мем»: обкладинки британських газет 9 вересня

10 Вересня 2022, 14:00
Перші шпальта британської преси ФОТО 1914
Перші шпальта британської преси

Газети Великої Британії опублікували перші номери після смерті королеви. Ось історичні, перші шпальти газет.  

The Times, Guardian та Daily Star відзначають цей момент одним і тим же кольоровим портретом з коронації королеви в 1953 році.

The Times виходить з вражаючою фотографією королеви з коронації Єлизавети в 1953 році зі словами: Життя на службі.

На останній сторінці газети є цитата з її різдвяної передачі 1957 року, яка перша транслювалася по телебаченню: «Я не можу вести в»ас у бій.  Я не даю вам законів і не вершу правосуддя, але я можу зробити ще щось: я можу віддати вам своє серце... і мою відданість усім цим старим островам і всім народам нашого братства народів».

У головній статті видання репортер пише, що «історія винесе свій вердикт у потрібний момент, але важко уявити, щоб її не запам'ятали як одного з найбільших монархів у нашій історії».

«Наші серця розбиті», - пише «Daily Mail» з портретом королеви 1952 року, коли вона була принцесою Єлизаветою.  Як підібрати слова?  - Запитує оглядач газети.  «Наше горе - це сотні різних емоцій, і всі їх важко передати».

«Daily Telegraph» передруковує власне послання королеви зі співчуттям сім'ям жертв терактів 11 вересня: «Горе - це ціна, яку ми платимо за любов».  Президент США Джо Байден процитував ці слова у своєму слові про Королеву і нагадав, наскільки вона була солідарна зі США в їхні «найпохмуріші дні».

«The Guardian», вибрав фотографію королеви від початку її правління.  Потужний портрет зроблений сером Сесілом Бітоном зображує королеву в короні і зі скіпетром під час коронації.

The Guardian зазначає, що в період її правління відбулися одні з найбільших змін у промисловому, економічному, технічному та соціальному розвитку будь-якої епохи.  Тому в головній статті йдеться, що важко уявити, щоб її ім'я дарували як ім'я королеви Вікторії для вікторіанців, як «визначальний символ епохи».

«Натомість вона грала, переважно бездоганно, роль сучасного конституційного монарха, символічного номінального лідера з правом консультуватися, а також могла давати поради та попередження політичним лідерам у приватному порядку», — йдеться у газеті.

 «Daily Mirror» відмовляється від заголовка, і просто каже: «Спасибі».

Ветеран-репортер із газети згадує радість коронації королеви у 1953 році, коли будинки були розвішані прапорами, а продукти харчування щойно перестали видаватися за картками.

 «Ми не бачили це по телевізору, хоча це був перший раз, коли коронацію показували по телебаченню», - говорить він.  Адже на його вулиці ще ніхто не мав телевізора.

 The Sun, публікують чорно-білий портрет королеви з задумливою і м'якою посмішкою.  «Ми любили вас, мем», - йдеться в газеті.  «Ми пишаємося, що ви були нашою королевою».

The Sun нагадує читачам, наскільки іншим був світ 70 років тому — минуло всього сім років після Другої світової війни, в Британії все ще була імперія, а до зустрічі Бітлз залишалося п'ять років.

У «i» теж використовується фотографія з коронації.  У газеті йдеться, що тепер країна вступить у 10-денну жалобу за найдовшим правлячим монархом.

«Daily Express» прибрала колір зі своєї першої сторінки.  На монохромній першій шпальті газети написано: «Наша улюблена королева мертва».  У газеті говориться, що світ оплакує «втрату воістину великого монарха, що надихає».

 У редакційній статті йдеться про те, що хоча деякі ставлять під сумнів інститут монархії, майже кожен може захоплюватися тим, як вона «використовувала велич корони, щоб підняти неоспіваних героїв країни».

 «Ви виконали свій обов'язок, мем» - «Daily Star».  Червоний логотип газети перетворюється на урочистий чорний і газета друкує ту саму коронаційну фотографію, що й багато інших газет.

У своїй відвертій редакційній статті газета пише: «Ви, мабуть, помітили, що ми традиційно не є роялістською газетою.  І в сім'ї (королівській) є багато людей, яких ми не так любимо.  Але не можна не захоплюватися тим, як королева виконувала свій обов'язок, справлялася зі своєю роботою і ніколи не скаржилася».

 The Metro пише, що про смерть королеви було оголошено о 18:30, невдовзі після того, як її родина прибула в маєток в Абердінширі.  Її старший син, який отримає титул короля Карла III, віддав шану своїй «улюбленій матері», пише газета.

  «Financial Times» – розмістила на першій шпальті фото королеви на відкритті парламенту 1971 року.

  «The Independent» у редакційній колонці присвяченій королеві пише: «Ми оплакуємо монарха, який змінив нашу націю»

 Шотландія.  «The Herald» відзначає цей момент вражаючим зображенням королеви в повних регаліях, що стоїть поруч із струмком Гелдер Берн у маєтку Балморал.  Фото зроблено у 2013 році на честь 60-річчя її коронації.  На ній була зелена оксамитова мантія і відзнака Ордену Чортополоха, зроблений із золотих будяків і гілочок рути.

 «Нація сумує», - пише «The Scotsman» над фотографією королеви з брошкою з будяка.  Монарх померла в маєтку Балморал, де, за словами газети, вона «відчувала себе найщасливішою», і це почуття відбито на її перших сторінках, які показують її «чарівне» дитинство в Шотландії.

 The National вибирає фотографію молодої королеви 1952 року, знову в саду замку Балморал зі своїми улюбленими собаками.  Як і в багатьох шотландських газетах, тут дано просту епітафію «1926–2022».

 «The Daily Record» вибирає свіжішу фотографію королеви, на якій зображений її знаменитий профіль.  Газета відмовляється від заголовка, натомість відзначаючи її 96-річчя.

 Світ оплакуватиме «улюбленого монарха», пише «The Times Scotland» з посиланням на нещодавно призначеного прем'єр-міністра Ліз Трасс та першого міністра Ніколи Стерджен.  Прем'єр-міністр сказав: «Сьогодні корона переходить, як це було вже понад 1000 років, до нашого нового монарха, нашого нового глави держави, Його Величності короля Карла III».  Пані Стерджен сказала, що королева віддала «десятиліття свого життя службі суспільству та країні», повідомляє газета.

  The Evening Telegraph наводить фотографію натовпу, що прийшов подивитися на королеву під час її срібного ювілейного візиту до Перту в 1977 році.  «Місто віддає шану», — йдеться у газеті.

  «Наша королева» - заголовок газети «Edinburgh Evening News» на монохромній першій шпальті.

 Знімок королеви зі старшим сином на першій шпальті «Evening Express» поряд із заголовком «Моя улюблена мама».

 The Glasgow Times друкує фото усміхненої королеви на вечірці в королівському саду в Букінгемському палаці в 2019 році.

Pressa and Journal зображує королеву з одним з її улюблених корги, і пише, що нація єдина в горі.

 The Courier не дає заголовка і друкує недавній знімок королеви, перші сторінки якого присвячені відданню данини поваги королеви.

 «The Journal» - «Прощання з дорогим монархом та коханою матір'ю».

 Windsor & Eton Express - «Країна сумує про смерть Її Величності»

 Її Величність королева померла у віці 96 років.  Незадовго до того, як «Експрес» вирушив до друку ввечері (у четвер), нація була поінформована про те, що Її Величність померла після семи десятиліть перебування на троні.

 Північна Ірландія.  «Irish Daily Mail» - «Наш друг, Королева».

 Ірландія.  «Irish Examiner» - «Британія тужить про смерть «улюбленого монарха»

 Газета пише, що Президент Майкл Д. Хіггінс був серед світових лідерів, які висловили співчуття у зв'язку зі смертю того, кого він назвав «унікальним, відданим справі та глибоко шанованим главою держави».

 Її 70-річне правління охоплювало періоди величезних змін, під час яких вона представляла чудове джерело впевненості для британського народу.  Це було запевнення, що ґрунтувалося на реалізмі значущості нинішніх подій, а не на якійсь вузькій концепції історії.

«Це так добре відбивалося у дивовижній щедрості духу, яка допомогла встановити тісніші стосунки як із самим британським народом, так і з тими, з ким її країна пережила складну та часто важку історію».  - Сказав президент Хіггінс.

 Вчора ввечері триколор на урядових будівлях Ірландії було приспущено на знак поваги.  У 2011 році королева здійснила історичну чотириденну поїздку до Ірландії, ставши першим британським монархом, який зробив це з моменту здобуття Ірландією незалежності.

Крім офіційних заходів у Дублінському замку та Національному військовому меморіальному саду, вона також відвідала склад Гіннеса в Дубліні, англійський ринок у Корку, національний кінний завод у Кілдері та скелю Кашел у Тіпперері.

 «The Irish Times» - «Королева Великобританії Єлизавета II померла у віці 96 років»

 Королева, що керувала найдовше з британських монархів, померла в замку Балморал.

 Фото в газеті показує Королеву Єлизавету II у Дублінському замку на державному обіді на честь її історичного державного візиту до Ірландії у 2011 році.

 Уельс «South Wales Echo» - «Жінка, яка змінила епоху».

 «South Wales Evening Post» - на першій шпальті поруч із портретом ЇЇ величності ставить цитату нового короля Великобританії, її сина, Карла III «Її втрата глибоко відчуватиметься по всій країні»

 «Western Mail» - «Момент найбільшої печалі», королева помирає у віці 96 років.

Коментар
06/12/2024 Четвер
05.12.2024
04.12.2024