На відновлення музею Григорія Сковороди збирають кошти

08 Вересня 2022, 10:42
На відновлення музею Григорія Сковороди збирають кошти 1058
На відновлення музею Григорія Сковороди збирають кошти

Наприкінці серпня Міністерство культури та інформаційної політики спільно з телеком-оператором Vodafone Україна презентували проєкт «Збережіть українську культуру», спрямований на залучення благодійних коштів для відбудови пам'яток культурної спадщини в Україні.

Одним із таких об’єктів, які знищили росіяни і який тепер потребує відновлення, є Національний літературно-меморіальний музей Г. С. Сковороди. Йдеться на сайті МКІП.

7 травня 2022 цей музей був знищений внаслідок цілеспрямованого і прицільного ракетного обстрілу. Того дня російський снаряд влетів під дах будівлі – спалахнула пожежа і вогонь охопив все приміщення. 

В експозиції музею зберігалися видання творів Сковороди, література про нього, книги античних, середньовічних та новочасних філософів і поетів, які вивчав Сковорода, етнографічні предмети, картини й графічні роботи, пов'язані зі Сковородою. В експозиції також були деякі особисті речі Сковороди. 

Історичне значення має й прилеглий старовинний парк, планування якого з часів Сковороди практично не змінилося. У парку до початку обстрілів збереглася криниця, місце першого поховання філософа, його могила, пам'ятник, упорядкована скульптурна «філософська алея». 

На щастя, найцінніші експонати колекції вдалося врятувати, їх перемістили заздалегідь в безпечне місце, але меморіальний будинок зазнав непоправних втрат.

За фактом порушення законів та звичаїв війни (ч. 1 ст. 438 КК України) Харківська обласна прокуратура розпочала досудове розслідування. Руйнація музею Сковороди викликала масове обурення в соцмережах. Українці закликають виключити росію з ЮНЕСКО, організації ООН, яка опікуються культурною спадщиною.

Нині для відновлення музею необхідно понад 112 мільйонів гривень. Ця сума «непосильна» для Харківської області, яка щодня обстрілюється ворогом, але є можливою, якщо до її збору долучиться кожен із нас. 

Стати патроном закладу чи задонатити будь-яку посильну для себе суму на відновлення музею можна на платформі тут.

Читайте також:

Коментар
15/06/2024 П'ятниця
14.06.2024
13.06.2024
12.06.2024