Інститут національної пам’яті Республіки Польща підтримуватиме своїх українських колег

01 Серпня 2022, 12:00
Кароль Навроцький. Фото Рolskie radio 1216
Кароль Навроцький. Фото Рolskie radio

Відбулася зустріч керівників Українського інституту національної пам’яті та Інституту національної пам’яті Республіки Польща.

На днях в онлайн-форматі зустрілися голова Українського інституту національної пам’яті доктор Антон Дробович та голова Інституту національної пам’яті Республіки Польща (IPN) доктор Кароль Навроцький – повідомляють на сайті УІНП.

Керівник Інституту національної пам’яті Польщі Кароль Навроцький, ідеться в повідомленні,  висловив солідарність з Україною, яка протистоїть повномасштабній військові агресії з боку росії, та підтвердив зроблену раніше заяву про підтримку Українського інституту національної пам'яті, який функціонує в умовах воєнного стану, зокрема про допомогу співробітникам УІНП та їхнім сім’ям, якщо вони опиняться в Польщі. Інститут національної пам'яті Польщі засуджує агресію російської федерації проти незалежної та демократичної України.

Обидві сторони висловили готовність до співпраці. Вони дійшли згоди, що чекатимуть на домовленості за результатами зустрічі польсько-української робочої групи під головуванням заступників міністрів культури України та Республіки Польща, створеної згідно з Меморандумом про співробітництво у сфері національної пам'яті від 1 червня 2022 року.

Згідно із зазначеним документом, завданням групи буде розробка конкретних процедур для розв'язання всіх чутливих питань у сфері національної пам’яті, у тому числі пов’язаних з пошуком, ексгумаціями, похованнями, вшануванням, реконструкцією та захистом меморіалів і місць поховань.

Меморандум вступив у дію з дня його підписання. Його реалізація розпочнеться після припинення військових дій в Україні, але сторони не виключають можливості розпочати співпрацю раніше.

Читайте такожПоляки зібрали для українських музеїв вогнегасники

 

Коментар
14/06/2024 Четвер
13.06.2024
12.06.2024