У Києві вручили премії імені Леся Танюка «За збереження історичної пам’яті»

26 Червня 2022, 12:06
Вручення нагороди 825
Вручення нагороди

Премія імені Леся Танюка «За збереження історичної пам’яті» присуджується щороку авторам – митцям,  громадським діячам і науковцям – за особливий внесок в українську культуру та історію і за стійкість громадянської позиції.

Премію імені Леся Танюка за 2022 рік отримала журналістка і співробітниця Українського інституту національної пам'яті Наталія Позняк-Хоменко, авторка книги «Волонтери: сила небайдужих» – «за глибоке та системне дослідження одного з найпотужніших рушіїв свободи та демократії – українського волонтерського руху, фундаменту наших перемог». Про це йдеться на сайті УІНП.

Також лауреатами премії стали історикиня Наталія Старченко та етнограф із Харкова Михайло Красіков.

Церемонія нагородження відбулася 24 червня в Центрі імені Леся Курбаса.

«Блискуча книга про всю панораму нашої солідарності в країні» та  «гімн і подяка величі і гідності нації» – так на церемонії нагородження охарактеризував книгу «Волонтери: сила небайдужих» головний редактор видавництва «Дух і Літера» Леонід Фінберг.

Авторка книги Наталія Позняк-Хоменко відзначила, що ця премія для неї – велика честь.

«Для того, щоб за щось воювати, треба пам’ятати, заради чого це все. У нас насправді є дуже багато за що воювати. За ці сотні і сотні років є дуже багато забутих явищ і людей, забутих доль, проникнення в які дійсно надихає, допомагає нам повірити в свою силу, відчути щось таке, що ми завжди відчували, але якось не вистачало знань про це. Я дякую, що ця премія підтримує цю есенцію життя, нашу справжню історію», – сказав на церемонії нагородження голова Українського інституту національної пам’яті Антон Дробович, який зараз служить у Силах територіальної оборони Збройних Сил України.

Книга «Волонтери: сила небайдужих» побачила світ наприкінці 2020 року. Вона розповідає про волонтерство як суспільне явище, яке потужно заявило про себе у 2014 році, коли українці долучились до розбудови і забезпечення своєї армії. Книга містить 28 історій, розказаних від першої особи, які розкривають різні напрямки волонтерської діяльності. Її електронний варіант є у вільному доступі на сайті УІНП.

 

Лесь Танюк – дисидент, шістдесятник, режисер театру та кіно, один із керівників Народного руху в 1990-х, громадський і політичний діяч. Закінчив школу в Луцьку, працював ливарником-формувальником на заводі, закінчив культосвітній технікум, працював актором у Волинському облдрамтеатрі.
Лесь Танюк – дисидент, шістдесятник, режисер театру та кіно, один із керівників Народного руху в 1990-х, громадський і політичний діяч. Закінчив школу в Луцьку, працював ливарником-формувальником на заводі, закінчив культосвітній технікум, працював актором у Волинському облдрамтеатрі

 

Читайте також:  У Луцьку просять назвати вулицю на честь Леся Танюка

 

Коментар
28/02/2024 Середа
28.02.2024
27.02.2024
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром