В Україні уклали список видатних історичних постатей, пропонованих для увічнення в географічних назвах та об’єктах топоніміки

27 Травня 2022, 11:11
Тарас Кремінь 431
Тарас Кремінь

Уповноважений  із захисту державної мови Тарас Кремінь у  співпраці з НАН України та Національною академією педагогічних наук України склав попередній список видатних українців, які зробили визначальний внесок у розвиток та утвердження української мови як державної.

Список публікується на сайті Уповноваженого  із захисту державної мови.

З початком повномасштабної війни росії проти України, ідеться в коментарі до списку, актуалізувалася тема перейменування географічних об‘єктів та об'єктів топоніміки населених пунктів (вулиць, провулків, проїздів, проспектів, площ, майданів, набережних, мостів, скверів, бульварів, зупинок громадського транспорту (метро) тощо). Сьогодні перед місцевою владою стоїть завдання якнайшвидшого подолання наслідків колонізаторського минулого. 

З метою удосконалення і пришвидшення перейменування ідеологічних маркерів, які залишились у спадок від минулих епох, Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь у співпраці з провідними установами Національної академії наук України - Інститутом літератури імені Т.Шевченка, Інститутом мовознавства імені О.Потебні, Інститутом української мови, за участі Національної академії педагогічних наук України склав попередній список видатних українців, які зробили визначальний внесок у розвиток та утвердження української мови як державної, відстоювали національні інтереси, своєю творчістю наближали той день, коли українською заговорить світ. Тут не враховано тих, чиї імена вже є в географічних назвах чи об’єктах топоніміки.

«Зрозуміло, що ініціатива має виходити від мешканців тих населених пунктів, в яких будуть перейменовувати географічні назви та об’єкти топоніміки. Завдання місцевої влади — дослухатися громади, академічних установ, провідних університетів. Певен, що цей узгоджений список буде в пригоді всім, у тому числі за кордоном, хто вже зараз хоче увічнити в назвах вулиць, бібліотек чи скверів імена будівничих-захисників української мови, культури, нації. Користуйтеся, змінюйте свої громади. Перефразовуючи відомий крилатий вислів, чиїми іменами названі вулиці та сквери, того і країна!»  – каже Тарас Кремінь. 

Список імен видатних творців, дослідників і популяризаторів української мови, пропонованих для увічнення в географічних назвах та об’єктах топоніміки, тут.

Читайте також:   Як в Острозі перейменовували вулиці у 1939, 1992, 2009 роках: архівні документи

Коментар
01/07/2022 П'ятниця
01.07.2022
30.06.2022