Перші шпальти світової преси 24 травня про війну в Україні

25 Травня 2022, 01:19
Іспанська газета «ara» 1228
Іспанська газета «ara»

Головними темами перших сторінок світових ЗМІ є: довічне ув'язнення російського військовослужбовця; продаж Романом Абрамовичем футбольного клубу «Челсі»; висловлювання Кіссінджера; три місяці війни в Україні – ООН фіксує понад 3800 смертей цивільного населення; в Німеччині спецкомісія вестиме розслідування діяльності фонду, завдяки якому будували Північний потік 2; Зеленський, Кличко та багато українців викликали велике потрясіння в Давосі; Зеленському аплодували стоячи у Давосі.

Британія та Європа

«The Guardian» – «Довічне ув'язнення російському військовослужбовцю, який розстріляв мирного жителя»

Київський суд засудив російського солдата до довічного ув'язнення за вбивство українського мирного жителя за першим вироком у справі про військові злочини, скоєні російською армією під час її вторгнення в Україну.

Вадим Шишимарін, 21-річний сержант, був визнаний винним у вбивстві 62-річного Олександра Шеліпова у Сумській області на північному сході України у перші дні вторгнення. Вирок було винесено вчора суддею, у переповненій залі суду, де у маленькому приміщенні було десятки українських та іноземних телекамер. Суддя заявив, що хоча Шишимарін співпрацював зі слідством і висловлював каяття, суд не може прийняти його заяви про те, що він не хотів вбивати Шеліпова, коли стріляв у нього.

«Вбивство було скоєно з прямим наміром», – сказав він.

Шишимарін, одягнений у сіро-блакитну толстовку, слухав, схиливши голову, зі скляної коробки для підсудних, коли суддя виносив свій довгий вердикт.  Йому дали переклад вироку судді.

2. «Financial Times» – «Виступ в Давосі: Володимир Зеленський закликає до глобального плану відбудови України після війни»

Стаття: «Продаж «Челсі» готовий до затвердження після того, як Абрамович згодиться з «червоними лініями»

Очікується, що продаж Романом Абрамовичем футбольного клубу «Челсі» за 4,25 мільярди фунтів стерлінгів консорціуму, очолюваному американським фінансистом Тоддом Болі, буде підписано британськими міністрами після тижнів напружених переговорів, щоб переконатися, що олігарх не отримає вигод від продажу.

Але британські чиновники заявили, що угода ще не отримала зелене світло ні Європейською комісією, ні португальським урядом: Абрамович є громадянином ЄС за його паспортом Португалії.

Британські чиновники, близькі до переговорів, заявили, що угода ще має «головні перешкоди, які потрібно подолати», але Абрамович зустрівся з «червоними лініями» міністрів щодо продажу і що вони очікують, що вона буде схвалена в Лондоні в одну ніч.

Головним питанням було наполягання Британії на тому, що ні Абрамович, російський олігарх, який потрапив під санкції, ні люди, пов’язані з ним, не отримають вигоди від продажу.

Радники Абрамовича та уряд протягом кількох тижнів вели переговори про те, як поводитися з надходженнями та боргом «Челсі» в розмірі 1,5 мільярда фунтів стерлінгів перед офшорним транспортним засобом, пов'язаним з олігархом.

У разі остаточного схвалення угода означатиме кінець двадцятирічного перебування Абрамовича на фінансуванні клубу, який він перетворив у світового лідера. У свій час клуб із західного Лондона виграв п'ять титулів Прем'єр-ліги та два трофеї Ліги чемпіонів УЄФА.

Британський чиновник, близький до процесу, сказав, що переговори між Челсі, Абрамовичем, Європейською комісією та Португалією зараз «шалені»

Минулими вихідними була проведена безперервна робота, але один чиновник, який працював над угодою, сказав, що це було схоже на гру «вдарити крота», коли нові проблеми виникали так само, як старі були вирішені.

Одне з джерел в Уайтхоллі: «Кожен хоче укласти угоду, але зі складною природою структур власності «Челсі» немає нічого простого. Ми наполегливо працюємо, щоб запевнити наших міжнародних партнерів, які справедливо хочуть отримати власні запевнення щодо цієї угоди і – звісно – у тому, як виручені кошти в кінцевому підсумку будуть витрачені».

3. «і» анонсує спеціальну тему:  «Путінське болото – три місяці війни України»

4. «Кіссінджер: Україна повинна віддати Росії територію» – з таким заголовком на першій шпальті вийшла «The Daily Telegraph»

Кіссінджер каже, що Україна має віддати землю Росії, застерігає Захід не намагатися принизити Путіна поразкою.

Генрі Кіссінджер заявив, що Україна повинна поступитися територією Росії, щоб припинити війну, і попередив Захід, що принизлива поразка Росії може призвести до ширшої дестабілізації. 

Легендарний державний діяч, якому зараз 98 років, зробив це в понеділок на конференції на Всесвітньому економічному форумі в Давосі, повідомляє The Daily Telegraph. 

Кіссінджер був архітектором розрядки з Китаєм під адміністрацією Ніксона і одним із головних у світі прихильників реальної політики, в якій нації відкидають мораль і принципи для досягнення своїх цілей. 

«Переговори повинні розпочатися в найближчі два місяці, перш ніж це спричинить потрясіння і напруженість, яку буде нелегко подолати. В ідеалі лінією розмежування має стати повернення до попереднього статус-кво», – сказав Кіссінджер.

«Проведення війни за межами цієї точки буде стосуватися не свободи України, а нової війни проти самої Росії».

«Status quo» означає «як усе було раніше». У коментарях Кіссінджера йдеться про те, що Україна має прийняти мирну угоду про відновлення ситуації 24 лютого, коли Росія формально контролювала півострів Крим і неформально контролювала частину Донецької області на сході України .

Австрія «Der Standard». «Зеленський закликав до «максимальних» санкцій проти Москви»

Контраст у Давосі навряд чи міг бути більшим: на Всесвітньому економічному форумі цього року, який уперше пройшов у травні через пандемію, учасники у ділових костюмах заворожено слухали президента України Володимира Зеленського. Як завжди в камуфляжі, він звернувся до їхньої совісті за допомогою відеозв'язку. Зеленський закликав до «максимальних» санкцій проти Росії та збільшення постачання зброї для своєї країни.  Цьому в Давосі аплодували стоячи.

«Vorarlberger Nachrichten» – «Три місяці війни в Україні»

24 лютого Росія вторглася в Україну. Відтоді Організація Об’єднаних Націй зареєструвала понад 3800 смертей цивільного населення. Тим часом на першому в Києві судовому процесі за військові злочини засудили російського солдата.

Бельгія. «De Morgen» – «Чи зловживає Зеленський війною, щоб знищити опозицію?»

Президент України Володимир Зеленський виступив на Всесвітньому економічному форумі у Давосі. У відеозверненні він закликав світових лідерів запровадити «максимальні санкції» проти Росії за її вторгнення в Україну. «Це єдиний спосіб не допустити, щоб Росія чи будь-яка інша країна розпочала неспровоковану війну проти свого сусіда».

Зеленський послався на кілька заходів, які, на його думку, будуть ефективними, таких як повне ембарго на російську нафту та технології, заборона доступу всіх російських банків до глобальних систем та припинення торгівлі з Росією. У своєму виступі президент також закликав усі міжнародні компанії залишити Росію.

Данія. «POLITIKEN» – «Після трьох місяців війни українська перемога далека від реальності»

Підпис під фото: «Проросійські сили у танку в Донецьку»

Вторгнення. Із блискавичної спроби державного перевороту це перетворилося на затяжну та кровопролитну війну, яку Україна, на думку експертів, ще може легко програти. Лідери Заходу від США та ЄС до НАТО та уряду Данії зараз говорять про перспективу перемоги України у війні. Але далеко не факт, що є шанс на будь-яку перемогу, попереджають інші експерти.

Після запеклого та успішного українського опору на першому етапі війни сторони тепер воюють один з одним на сході України в ситуації, що нагадує виснажливе бомбардування траншей Першої світової війни. Тепер із додаванням сучасної зброї. У Росії зараз короткі шляхи постачання, а постачання зброї із Заходу має бути на 1000 кілометрів залізницями, які російські атакують уже кілька тижнів. Це означає, що говорити про закінчення війни та визначення переможців, що програли, поки що рано.

Колишній військовий аташе Данії в Україні наголошує, що росіяни поводилися на подив погано на початку війни. «Але треба бути обережним, щоб не надто інтерпретувати поганий виступ Росії, і треба бути обережним, щоб сприймати це як вираз того, що Росія не може перемогти у цьому».

«Схоже, що росіяни починають виправляти деякі недоліки, зокрема, здатність підтримувати бойові дії на землі. Отже, можливо, ми побачимо сильніший наступ росіян. І тоді дещо невизначено, чи зможе Україна надати ефективний опір, щоб російські до ладу не прорвалися», – каже він.

Одним із основних джерел інформації про події на полі бою для ЗМІ є відомий американський аналітичний центр Інституту вивчення війни (ISW). Тут експерти відтворили низку невдач росіян, погане знання війни та незрозумілі помилки. Але ISW вказує у недавньому аналізі на більший російський реалізм та ознаки підготовки до більш продуманих наслідків у Луганській області та на півдні України.

Дослідник російської зовнішньої політики та політики безпеки в Академії оборони каже, що в історії багато прикладів воєн, які починалися плачевно для Росії та колишнього Радянського Союзу. Але не в останню чергу велике значення має воля та вміння просто вкачувати у війну ресурси та солдатські життя. 

«Я не думаю, що Росія поки що здасться. Але ціль війни була зменшена зі створення своєї підконтрольної української держави до контролю всього Донецька та Луганська, а також мису в Криму. 

Це буде затяжна війна і вона може невідомо як обернутися. Путінському режиму буде дуже важко жити із поразкою».

З того часу, як держсекретар США Ентоні Блінкен та міністр оборони Ллойд Остін місяць тому заговорили про перемогу України та тривале воєнне ослаблення, Росія атакує своїх сусідів і серйозних переговорів між протиборчими сторонами не ведеться.

Президент Володимир Зеленський неодноразово наголошував на тому, що російські війська мають взагалі покинути Україну: «Ми поступово витісняємо окупаційні сили з наших територій», – оптимістична оцінка Зеленського прозвучала днями в телезверненні до українського народу.

Поки Україна наполягає, щоб останнього російського солдата відкинули за кордон, посол Росії в Данії називає віру в перемогу «гігантською ілюзією». 

Якщо вірити послу Росії в Данії Володимиру Барбіну, Росія йде до перемоги у війні, яка триватиме ще довго, перш ніж у Європі з'явиться радикально змінена архітектура безпеки. 

«Це може бути наступного року чи через рік. Ми маємо побачити, коли може настати мирна ситуація.

Коли я читаю ваші ЗМІ, особливо останніми тижнями – бачу неминучу перемогу України. Це гігантська ілюзія, і на ній ґрунтуються всі ваші аналізи. Сюжет для українців такий, що перемога не за горами, а повернути свою територію та розгромити Росію на полі бою багато не треба: це абсолютно неправильна інтерпретація того, що відбувається», — каже в інтерв'ю Володимир Барбін із нашою газетою.

Тон приглушений, а вибір слів трохи войовничий, але сенс зрозумілий. Російська військова машина продовжує працювати, і Росія перемагає. Російський високопоставлений дипломат також категорично заперечує, що членство Швеції та Данії в НАТО є результатом стратегічної помилки Росії.

«Morgenavisen Jyllands-Posten» – «Основні розбіжності на Всесвітньому економічному форумі: світ прямує до холодної війни чи гарячої війни?»

Франція. «Le Monde» – «Уроки України за три місяці війни»

Боснія та Герцеговина. «Oslobodjenje»

Підпис під фото: «Вчора суд у Києві засудив російського солдата Вадима Шишимаріна до довічного ув'язнення за вбивство мирного жителя Олександра Шеліпова на першому судовому процесі з військових злочинів після вторгнення. Москва заперечує, що завдавала ударів по мирним жителям під час вторгнення, а Україна заявляє, що, можливо, було скоєно понад 11 000 військових злочинів».

Німеччина. «Der Tagesspiegel» – Заголовок анонс: «Вміє говорити: Володимир Зеленський набирає сили та впливу своїми промовами»

«Сенат планує створити соціальний фонд для покриття витрат на енергію»

Берлінська коаліція погоджується на подвійний бюджет/резерв у розмірі 380 мільйонів євро на газ, нафту та електроенергію, які надто дорогі.

У Берліні хочуть надати фінансову підтримку людям. Це стало можливим завдяки резерву у розмірі 380 мільйонів євро, який є частиною подвійного бюджету коаліції, який нарешті був узгоджений на вихідних. Цей фонд призначений для запобігання різкому зростанню цін на електроенергію, газ та нафту, від надмірного тягаря для державних та приватних домогосподарств.

Фонд є частиною подвійного бюджету, узгодженого лідерами берлінської коаліції у неділю вдень. Він передбачає витрати у розмірі 37,4 млрд. євро на 2022 рік, а витрати у розмірі 37,8 млн. євро заплановані на 2023 рік. Обидва значення відповідають значному збільшенню видатків порівняно з 2019 роком, минулим роком, який можна порівняти з поточною ситуацією з точки зору домогосподарів. На той момент держбюджет Берліна мав обсяг 30,728 млрд. євро. Порівняно з минулим докризовим роком, обсяг нового подвійного бюджету збільшиться більш ніж на 20 відсотків. Ймовірно, бюджет буде ухвалено 23 червня в Берлінській палаті представників.

На додаток до фонду покриття витрат на електроенергію коаліція планує, серед іншого, бюджет у розмірі 650 мільйонів євро для догляду за біженцями та їх розміщення в місті. Проте експерти з бюджету припускають, що реальне навантаження на державний бюджет має бути значно нижчим, адже більшу частину цих витрат бере на себе федеральний уряд.

Тим часом, на будівництво шкіл є близько 200 мільйонів євро більше, ніж передбачалося, тому всі заплановані проекти можуть бути реалізовані. Також буде збільшено фінансування підготовки вчителів. Коли справа доходить до нестачі вчителів, Берлін рухається до нового максимуму, який також буде офіційно визначено у сенаті у вівторок. За інформацією Tagesspiegel, цього навчального року не вистачатиме близько 1000 вчителів.

Критика проекту бюджету виходила від опозиції: «Занадто мало, щоб вирішити проблему в усіх напрямках».

«Augsburger Allgemeine». Підпис під фото: «Більше нужденних, менше їжі: тафелі перевантажені» 

У минулі кризові роки ми знову і знову переконувалися, наскільки тісно пов'язані з усіма іншими. Часто йдеться про економічні відносини, відкриті ринки, ціни на енергію, ланцюжки поставок тощо. Речі, які зараз обговорюються в Давосі під впливом війни на Україні, можна прочитати і в економіці. Але навіть коли справа доходить до конкретної допомоги тим, хто потребує місць, проблеми накопичуються, а магазини пустіють: продовольчі банки в Баварії, які щодня забезпечують продовольством десятки тисяч соціально і економічно неблагополучних людей, безнадійно перевантажені. Це також має відношення до війни.

Стаття: «Який вихід із війни в Україні?

Три місяці тому російські війська вторглися в Україну. Після незліченних смертей та економічних криз прагнення покласти край конфлікту дедалі голосніше.

Війна вирує з незмінною жорстокістю. Президент України Володимир Зеленський оцінив щоденні втрати власних військ на фронті на сході України від 50 до 100 солдатів. Також щодня гинуть російські солдати. 

Експерти британської розвідки оцінюють втрати російської армії як за дев’ять років афганської війни, український Генштаб оцінює кількість російських солдатів, які загинули у 29 200. Кількість загиблих мирних жителів, ймовірно, сягає десятків тисяч.

Понад 6,5 мільйона людей втекли від війни в Україні, за даними УВКБ ООН у справах біженців. Але до кінця конфлікту, здається, ще далеко. Що це за «мир» взагалі може бути? А що конкретно означає, коли політики кажуть, що Україна «не повинна програвати», а Росія «не повинна перемогти»? Ці питання задають все голосніше не тільки в Німеччині.

«На жаль, доводиться припускати, що війна триватиме ще довго і переросте у війну позицій і виснаження», – застерігає експерт із зовнішньої політики ХДС Родеріх Кізеветтер, який, бувши полковником у відставці німецьких збройних сил, працював у європейському НАТО. 

«Україна має перемогти, все інше було б фатальним», – наголошує Кізеветтер. «Інакше західні партнери, особливо європейські держави, також продовжували б залишатися постійною загрозою з боку Росії» 

Перспективи та гарантії безпеки аж до заявки на членство в НАТО

Вирішальним для цього є подальша підтримка Заходу у вигляді поставок зброї. Кізеветтер, який на початку травня їздив до Києва разом з лідером парламентської групи Союзу Фрідріхом Мерцем, повторив критику вагання канцлера СДПН Олафа Шольца щодо дозволу на експорт старих танків Marder і Leopard 1 в Україну в інтерв’ю виданню.

«Я боюся, що канцлер не хоче, щоб Україна виграла цю війну», – сказав Кізеветтер. «Це пояснило б затримки».

Класична військова «перемога» Росії у сенсі завоювання сусідньої країни все ще здається важко уявиною. Але наразі армія Путіна посилює свої атаки на східноукраїнські міста Сєвєроденецьк і Лисичанськ, кожне з яких до війни налічувало близько 100 000 жителів. Столична зона навколо двох міст є єдиним місцем у Луганській області на сході України, яке досі утримується Києвом.

НАТО уважно стежить за ходом бойових дій. Висновки робити ще рано, наголошує інспектор німецької армії генерал-лейтенант Альфонс Майс. «Я боюся, що перед нами немає швидкого, чіткого завершення цього конфлікту, але він закінчиться жорсткою боротьбою, можливо, «замороженим конфліктом», – каже він. «Довірі потрібен день, щоб зламати, і роки, щоб побудувати назад»

«Badisches Tagblatt» – «Зеленський закликав до «максимальних» санкцій проти Росії»

Президент України Володимир Зеленський закликав міжнародне співтовариство запровадити «максимальні» санкції щодо Росії та закликав до збільшення постачання зброї. 

«Більше ніякої торгівлі з Росією», – заявив глава держави у відеозверненні на Всесвітньому економічному форумі в Давосі у понеділок. Нафтове ембарго та санкції проти всіх російських банків також необхідні. Через агресивну війну Росії він закликав США продовжувати постачання зброї.

«Passauer Neue Presse» – «Вимагаю повної ізоляції Росії»

Всесвітній економічний форум відкрився на хвилі війни в Україні – виступи Зеленського та Кличко

Президент України Володимир Зеленський виступив із вступною промовою на Всесвітньому економічному форумі в Давосі за допомогою відеозв'язку

Італія. «La Stampa» – «Зеленський у Давосі: зупиніть Путіна, припиніть вести справи з Кремлем»

«Прямий виклик Байдена Китаю: якщо він вторгнеться на Тайвань, втрутимось»

«Україна та Москва оцінюють італійський мирний план» – заголовок «La Repubblica».

  • Дипломатичні проблиски з Кремля, але Київ відповідає: Крим та Донбас невіддамо.

  • Данія передасть Зеленському протикорабельні ракети.

  • Остін дякує Риму за боєприпаси

  • Байден попереджає Китай: Готові захищати Тайвань

Іспанія. «ARA» – «Україна: 5 уроків за 3 місяці війни»

Коли 24 лютого Кремль розпочав вторгнення в Україну, усі ставки були на його користь: військова перевага та досвід режиму Володимира Путіна у гібридних війнах передбачували швидку перемогу Росії серед багатьох аналітиків. 

Але справи не пішли своїм шляхом: через три місяці військові завоювання окупанта дуже обмежені, а мета тотального вторгнення тепер здається недосяжною для Москви. 

Наступ російських військ згорнуто до Донбасу, де зараз зосереджені бойові дії. 

Людська та матеріальна ціна війни – такої жорстокої та невишуканої, як ніколи – дуже висока, а її наслідки за межами України все ще непередбачувані. 

Український опір триває, війна триває, і ніхто не бачить кінця. Те, що відбулося за ці дев’яносто днів, буде предметом військових підручників та історичних студій, але сьогодні аналітики та верховні командири вже засвоюють деякі уроки.

Польща. «Gazeta Wyborcza» – «Військового злочинця засуджено»

Швейцарія. «BLIСK» – «Українці струшують еліту ВЕФ»

У своєму відеозверненні президент України Володимир Зеленський закликав до ще жорсткіших санкцій проти Росії.

  • Зеленському аплодували стоячи

  • Кличко просить підтримки

  • У Давосі велике занепокоєння війною

ВЕФ розпочався вчора під знаком агресивної війни Росії. У своєму виступі президент України Володимир Зеленський наполегливо закликав до більшої кількості зброї, коштів та посилення санкцій проти Росії.

Віталій та Володимир Кличко також струснули WEFElite: «Всі ви у залі повинні розуміти, що ця війна відбувається, так би мовити, перед вашими дверима. Він постукає і у ваші двері», – сказав Віталій Кличко.

Його брат Володимир: «Ми не знаємо, які жахи ще чекають нас на світі. Ми повинні зробити все можливе, щоб покласти край цій війні».

Зеленський, Кличко та багато інших присутніх українців викликали велике потрясіння в Давосі. Зеленському навіть аплодували стоячи.

Нідерланди. «TROUW» – «Прямо через Україну. Подорож за три місяці війни де Вердьєпінг»

Інші країни

ОАЕ. «The National» – «ЗЕЛЕНСЬКИЙ ПЕРЕНОСИТЬ УКРАЇНУ В ДАВОС»

Війна перебуває у центрі уваги, коли світові лідери зустрічаються на Всесвітньому економічному форумі

Президент України Володимир Зеленський учора виступив із бойовим кличем своєї країни на Всесвітньому економічному форумі у Давосі. Він сказав політичним і діловим лідерам, що зібралися, що їхні щорічні збори стануть безглуздими, якщо Росії вдасться домогтися свого силою.

«Це справді той момент, коли вирішується, чи світом правитиме груба сила», – сказав Зеленський.

Він сказав, що без жорстких санкцій, спрямованих на те, щоб зупинити Москву, «не буде потреби у подальших зустрічах у Давосі». Першого дня саміту у Швейцарських Альпах домінувала війна в Україні. 

Мер Києва Віталій Кличко заявив, що насильство розгортається лише за 2000 кілометрів від ідилічного місця проведення саміту, включив на своєму телефоні звук сирен повітряної тривоги та сказав своїй аудиторії: «Ми захищаємо вас особисто». Глава продовольчої програми ООН закликав вирішити проблему відсутності продовольчої безпеки, що викликає занепокоєння на тлі війни між двома найбільшими у світі експортерами сільськогосподарської продукції.

«У світі є багато багатих людей, які можуть допомогти», – сказав Девід Бізлі.

ОАЕ оголосили про співпрацю в галузі харчових інновацій між Всесвітнім економічним форумом та Глобальними ініціативами Мохаммеда бін Рашида Аль Мактума. Пан Зеленський сказав, що російське вторгнення призвело до «моря, повного мін та заблокованих портів» і розірвало небо України тисячами бомб та крилатих ракет. 

«От як виглядатиме світ, якщо цей поворотний момент не отримає належного відгуку від людства», – сказав Зеленський, який закликав виділяти не менше 5 мільярдів доларів на місяць на додаткове озброєння та фінансову допомогу. Він сказав, що санкції мають піти далі, щоб перекрити всю торгівлю з Росією та послабити її банки та експорт нафти.

Лідери ЄС цього місяця запропонували ввести нафтове ембарго, але держави-члени, що залежать від трубопроводу, поставилися до цього кроку з обережністю. Санкції «мають бути максимальними, щоб Росія та будь-який інший потенційний агресор, який бажає вести жорстоку війну проти свого сусіда, чітко усвідомлювали безпосередні наслідки своїх дій», – заявив Зеленський.

«Якщо агресор втрачає все, це однозначно позбавляє його будь-якої мотивації починати війну».

Російських делегатів було вигнано з Давосу після початку війни, а Україна направила команду для лобіювання більшої підтримки з боку світових лідерів.

Захід відбувається очно вперше з початку 2020 року після паузи, спричиненої пандемією. Те, що раніше було «Російським домом» у Давосі, український магнат Віктор Пінчук та Міністерство закордонних справ України перетворили на «Російський будинок військових злочинів», що демонструє фотографії ймовірних звірств.

США. «WSJ» – «Кількість загиблих українських воїнів та мирних жителів зростає»

У війні загинуло 4600 мирних жителів з моменту вторгнення Росії 24 лютого, а також 2500-3000 українських солдатів. Вгорі похорон військовослужбовця в Харкові.

«NYT». Підпис під фото: «Розгортання гаубиць M777 американського виробництва може допомогти Україні досягти часткової переваги в артилерії над російськими військами».

Колонка: «Україна додає потужний інструмент: гаубиця США»

Колонка: «Офіційний представник Росії говорить про причини війни»

Борис Бондарєв каже, що президент Росії Володимир Путін міг би витратити останні два десятиліття на «розвиток країни», але натомість перетворив її «на якийсь повний жах, загрозу миру».

Пан Бондарєв знає що каже: всю свою кар'єру він просував зовнішню політику Путіна. Дипломат середньої ланки у російському представництві ООН у Женеві пан Бондарєв у понеділок став найвідомішим російським чиновником, який пішов у відставку та публічно критикував війну в Україні після вторгнення 24 лютого.

«За 20 років своєї дипломатичної кар'єри я бачив різні повороти нашої зовнішньої політики, але ніколи мені не було так соромно за свою країну, як 24 лютого цього року», - написав пан Бондарєв в електронному листі колегам.

Хоча його різке послання навряд чи дійшло до більшості росіян, враховуючи домінування держави у засобах масової інформації, його відставка показала, що у російських чиновниках таїться невдоволення, незважаючи на фасад національної єдності, над створенням якого працював Кремль.

«Ті, хто задумав цю війну, хочуть тільки одного – залишитися при владі назавжди, жити в помпезних палацах, плавати на яхтах, які за тоннажем і вартістю можна порівняти з усім російським флотом, користуючись безмежною владою і повною безкарністю", – заявив пан Бондарєв. 

«Для цього вони готові пожертвувати стільки життів, скільки потрібно». Відставка відбулася того ж дня, коли президент України Володимир Зеленський заявив світовим політичним та діловим лідерам, що їм потрібно піти набагато далі, щоб покарати Москву за вторгнення до його країни.

«USA TODAY»

ВІЙНА В УКРАЇНІ Жінки та діти-біженці вразливі, оскільки тікають від бойових дій до іноземних країн, де їх можуть експлуатувати торговці людьми

«Вони заблукали» серед хижаків, що нишпорять

Підпис під фото № 1: «Люди прямують до потяга для перевезення біженців до Берліна, 15 березня в Кракові, Польща».

Фото № 2: «Водій чекає на біженців у Молдові на кордоні з Україною»

Читайте також: Перші шпальти світової преси 23 травня про війну в Україні

Коментар
01/07/2022 П'ятниця
01.07.2022
30.06.2022