Перші шпальти світової преси 28 квітня про війну в Україні

28 Квітня 2022, 23:21
Демидів і досі затоплений. Фото «The New York Times» 1769
Демидів і досі затоплений. Фото «The New York Times»

Тема війни в Україні не сходить з перших сторінок світових ЗМІ, а основні заголовки цього дня  — газовий шантаж Росією країн ЄС  та загрози путіна НАТО ядерною зброєю. 

 

Газети Британії та Шотландії

 

«Промову, ​​у середу, міністра закордонних справ Ліз Трасс, цитує «The Times». Газета повідомляє, що Трасс назвала президента Росії Володимира Путіна «шахраєм» і попередила, що він може розпочати нові вторгнення до таких країн, як Молдова та Грузія. «Times» у заголовку використала цитату  Ліз Трасс: "Війна в Україні може тривати роками". На її думку, Володимир Путін може застосувати зброю масового знищення у відчайдушній спробі вийти з безвиході у Східній Європі.

 

 

«The Financial Times» повідомляє, що лідери ЄС звинуватили Москву в «шантажі» після того, як російський державний енергетичний гігант «Газпром» призупинив постачання до Польщі та Болгарії. У газеті йдеться, що цей крок слідує за вимогами Росії про оплату постачання газу в рублях, і називає це «найрішучішою» спробою Росії націлитись на залежність ЄС від своїх копалин палива.

 

 

«The Guardian» також каже про газовий шантаж та можливі його наслідки "Страх перед кризою цін на енергоносії через те, що Росія скорочує постачання газу" - заголовок «Guardian»

Рішення Росії поставило Європу "на межу великої енергетичної кризи", пише видання. Ціна на газ зараз майже в сім разів вища, ніж рік тому, і експерти попереджають про «додаткові болючі витрати для споживачів у разі зростання кризи постачання». ЄС засуджує «провокацію» Кремля проти Польщі та Болгарії.

Оскільки учора Європа опинилася на межі серйозної енергетичної кризи, яка може ще більше збільшити рахунки для домогосподарств після того, як Росія припинила постачання газу до двох країн ЄС та погрожувала іншим. Європейські лідери засудили це, назвавши шантажем.

Зростання оптових цін на газ на 20% стало прямим наслідком рішення «Газпрому» припинити постачання газу до Польщі та Болгарії, одночасно попередивши інші країни, які виступають проти війни Росії в Україні, про те, що вони також можуть постраждати.

Цей крок, який прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький назвав «прямою атакою» на його країну, був обґрунтований Кремлем як відповідь на нездатність двох країн виконати вимоги щодо виплат у рублях. Все це призвело до нового, небезпечного протистояння. Урсула фон дер Ляйєн, президент Європейської комісії, попередила, що будь-яка країна ЄС, яка поступається Росії, сплачуючи за газ у рублях, порушить режим санкцій блоку, за яким Великобританія та інші країни діють синхронно.

"Оголошення "Газпрому" про те, що він в односторонньому порядку припиняє постачання газу до деяких країн-членів ЄС, - це ще одна провокація з боку Кремля", - заявила Фондер Ляйєн. «Але не дивно, що Кремль використовує викопне паливо, щоб спробувати шантажувати».

Великобританія скоротила постачання газу з російських родовищ більш ніж на 5%,

Підпис фото є заголовок анонсом: «Більше не друзі. Україна демонтує пам'ятник дружби з Росією»

 

 

The Express вийшла с заголовком: «Путін посилює ядерну загрозу».

 

 

 

Європа

 

 Австрія. Газета «Der Standard» - «Падіння монумента у Києві».

Підпис фото: «Він прийшов із часів Радянського Союзу і мав символізувати тісний зв'язок між українцями та росіянами: пам'ятник Дружбі народів у столиці України, Києві. Проте дружба давно скінчилась. З моменту нападу Росії понад два місяці тому - триває війна між «братськими народами». За розпорядженням міської адміністрації у вівторок розпочався демонтаж пам'ятника — підлягають знесенню інші пам'ятники, пов'язані з Росією та Радянським Союзом». 

Стаття:  «Президент Єврокомісії різко засуджує Москву: зупинка подачі газу – це шантаж».

Припинення Москвою постачання газу до Польщі та Болгарії викликало різку реакцію до ЄС. Цей крок є «ще однією спробою Росії використати газ як інструмент шантажу», заявила в середу голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляйєн. Вкотре всі побачили ненадійність Росії як постачальника сировини. Проте ЄС готовий до цього сценарію, і постраждалі держави матимуть підтримку.

У Відні канцлер Карл Нехаммер (ÖVP) та міністр енергетики Леонора Гевесслер (зелені) заявили, що Австрія хоче витратити до 6,6 млрд євро бюджетних коштів на створення стратегічних запасів газу. Це має гарантувати, що до зими резервуари для зберігання газу будуть заповнені на 80 відсотків.

Тим часом американська телекомпанія CNN опублікувала відео, на яких вперше показані російські солдати та військова техніка біля тіл мирних мешканців у київському передмісті Буча. Звірства у Бучі, відповідальність за які Москва поки не несе, на початку квітня викликали жах у всьому світі: після виведення російських військ там було виявлено сотні тіл.

 

 

Газета «KURIER» вийшла із заголовком: «План дій у надзвичайних обставинах. Звідки нам (Австрії) взяти газ. Що робити? Як сильно ми б постраждали, якби Путін перекрив газовий кран».

 

 

Бельгія «De Morgen». Підпис під фото: «Робітник на газовому родовищі Газпрому у Сибіру». 

Головна тема видання: «Росія загрожує Європі газом»

Росія припинила постачання газу до Польщі та Болгарії. Кремль попереджає, що далі може бути відключення газу решті Європи. Напруженість призводить до того, що ціни на газ знову зростають.

 

 

Данія. «POLITIKEN» - публікує звернення до читачів газети. 

«Підтримайте свободу й Україну і послухайте звернення Президента Володимира Зеленського безпосередньо до данського народу».

Одне з найзнакових зображень Данії 20-го століття: данці стихійно виходять на вулиці та провулки при звільненні Данії після Другої світової війни у ​​1945 році. Ратушна площа Копенгагена сповнена людей.

Ми сподіваємося, що це відбудеться знову в середу, 4 травня, коли Politiken проведе особливий захід із дуже особливим основним спікером. Зокрема, президент України Володимир Зеленський.

У своїй зеленій футболці у стилі мілітарі та з жовто-синім прапором своєї країни, на задньому плані, український президент створює образ того, що за свободу та світ треба боротися. Будній день.

Ці два історичні образи та події — 1945 та 2022 років — тепер об'єднуються та створюють свою власну дансько-українську історію, коли Зеленський на вечорі присвяченій 77-й річниці визволення Данії безпосередньо звертатиметься до данського народу на великому екрані з невідомого місця у Києві. Захід розпочнеться о 21.00, і ми всі запалимо смолоскип за Україну.

Президент України неодноразово наголошував на важливості міцних міжетнічних відносин у страшний момент війни. Саме з цієї причини ми закликаємо, щоби цей вечір визволення Данії став проявом солідарності з українським народом. Приходьте на Ратушну площу в Копенгагені та Біспеторві в Орхусі, щоб почути слова Зеленського данцям. Заповнені місця у двох найбільших містах Данії стануть найпрекраснішим виявом того, що данський народ разом з Україною протистоїть атакам Путіна на відкрите суспільство, яке ми відновили у 1945 році, та виявляє повагу до тих, хто бореться за нас сьогодні.

У історичні травневі дні 1945 року Данія знову побачила свободу, яку ті, хто жив під час окупації, ніколи не сприймали як належне. Вони нагадують нам ніколи цього не забувати. Вони розповіли нам про те, як було жити, зі зв'язаними руками та ротами: про переслідування євреїв. Цензури. Німецькі солдати та тупіт чобіт на вулицях. Комендантська година. Тривоги. Бомбові атаки над країною.

Сьогодні ми живемо у вільній європейській країні, де ми як громадяни можемо говорити та думати, що хочемо. Де ми можемо розкритися як особи і добровільно брати участь у спільнотах, які нам подобаються. Де ми можемо поділитись думками та обговорити з тими, з ким ми не згодні.

Цього року нам невідривно нагадують про те, що свобода не є недоторканною. Ми бачимо це за жахливими та шокуючими подіями в Україні,

Не менш приємно стежити за тим, як данці відкривають свої серця українцям. Як школи відкривають класи, городяни – вдома, а підприємства – робочі місця для українців, які приїхали сюди у непростий для країни час.

Вперше за кілька десятиліть ми святкуватимемо звільнення Данії в Європі в розпал жахливої ​​та непередбачуваної війни. На щастя, Захід об'єднаний інститутами, які політики того часу збудували після Другої світової війни для захисту від воєн та заворушень нового часу. НАТО, ООН та ЄС зараз показують себе, але щодня український народ розплачується життям у боротьбі за свободу та проти тиранії, за демократію та проти деспотії.

Це боротьба, яку вони ведуть від імені всіх нас у вільній частині світу, і немає більш важливого і більш необхідного в цей історичний вечір, щоб нагадати собі і один одному про нашу спільну боротьбу за свободу, ніж на цьому малюнку. Саме тому ми в «Politiken» щасливі та пишаємося тим, що разом із «Jyllands-Posten «нам вдалося влаштувати свято свободи та підтримки народу України, де перед нами виступить Володимир Зеленський.

Ми сподіваємося, що ви, читачі, опинитеся в одному з двох місць і допоможете віддати шану українському народу, який бореться за свободу президентові та звільненню Данії одночасно. Прем'єр-міністр Метте Фредеріксен виступить зі вступною промовою у Копенгагені, після чого слово буде надано Володимиру Зеленському. В Орхусі міністр закордонних справ Єппе Кофод виступить із промовою, представляючи Зеленського на великих екранах.

Сподіваймося побачити якнайбільше людей на цьому особливому святкуванні Дня визволення Данії в Родхуспласені в Копенгагені або Біспеторві в Орхусі. Нехай Зеленський та український народ за допомогою телебачення дивляться на вас та вашу солідарність та підтримку!

 

 

Газета «Morgenavisen Jyllands-Posten».

«Данія може відчути дефіцит газу, незважаючи на відкриття данського газового родовища» але цитує міністра газета: Данія повинна допомогти з поставками газу, якщо Росія втілить погрози та перекриє газ іншим країнам ЄС.

Анонс: «Президент України звернеться до данців у вечір визволення 4 травня»

 

 

Ірландія. «The Irish Times» - «Ціни на газ підскочили через те, що Росія припинила постачання газу до Польщі та Болгарії.

Дії Москви розглядаються як попередження, що газовий потік може припинитися в такі країни, як Німеччина.

 

 

Читайте також: Перші шпальти світової преси 26 квітня про війну в Україні

 

     Видання «FD» - Європа готується до енергетичної кризи після дій Росії

Росія відключила Польщу та Болгарію від природного газу.

 

 

Греція. «Kontra News» - ПУТІН НЕБЕЗПЕЧНО ВІДПОВІДАЄ - ЗМІНА ПРАВИЛ НА ГАЗОВОМУ РИНКУ. ЕНЕРГЕТИЧНИЙ АРМАГЕДДОН НАБЛИЖАЄТЬСЯ.

 

 

La Stampa «Путін: готова до застосування зброя, яку раніше не бачили» - заголовок.

«Кремль оголошує про блискавичну помсту тим, хто втручатиметься у справи України, та загрожує припинити подачу газу ворожим країнам. Драги їде до Києва, потім до Байдена», — йдеться у фото. «Фон дер Ляйєн: ми не піддамося на шантаж Москви. Але великі енергетичні компанії не виключають оплату в рублях», - йдеться у заголовках.

Заголовок на фото: «Донбаська безодня».

 

 

"Енергетична зброя" - головний заголовок "La Repubblica".

  • «Жорстка відповідь ЄС на російську газову блокаду: Це шантаж. Нафтове ембарго для Москви готове».
  • «Путін: ми розпочнемо безпрецедентні атаки».
  • «В Одесі готуються до захисту від окупантів: вони за 30 км»
  • "Справжнє випробування європейської єдності", - говорить нижній заголовок.

 

Румунія. «Informatia Zilei» - «Путін погрожує ядерною війною, якщо НАТО втрутиться в Україну».

 

 

Швейцарія. Газета «Tages-Anzeiger»- «Москва погрожує Європі подальшим відключенням газу».

  • Путін перекриває газові крани в Польщі та Болгарії
  • Брюссель протестує проти "шантажу" і обіцяє захистити споживачів від наслідків.

Росія вперше використовує енергію як зброю. Учора президент Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн різко відреагувала на припинення газу Володимиром Путіним: вона розповіла про провокацію з боку Кремля. Не дивно, що російський президент намагається шантажувати Європу викопним паливом. Але ЄС готовий до такого сценарію.

 

 

Газета «BLICK» - «Високопосадова особа Швейцарії зустрічається із Зеленським у Києві». «Справжній герой» - Президент Національної ради Ірен Келін про її зустріч та про те, чому вона опинилася у зоні бойових дій без швейцарського захисту, і Блік супроводжував її у її блискавичній поїздці до України. Зустріч була короткою, але мала велике символічне значення. Голова Національної ради Ірен Келін (35 років) провела коротку зустріч учора вдень у Києві.

Володимир Зеленський (44 роки), вони потиснули один одному руки.

Президент України подякував Швейцарії за солідарність, і вона сказала йому, «Ми пишаємось українцями!». Келін вирушив до країни з невеликою делегацією потягом через Польщу. Це був перший візит до України швейцарських політиків із початку війни.

 

 

Швеція. «Expressen», вийшла с заголовками на фото:

«Загадкові смерті - зв'язок з Путіним

ВНУТРІШнє КОЛО». Олігархів знайшли мертвими в їхніх розкішних будинках.

 

 

Німеччина. Газета «FAZ».  Білі голуби втомилися – заголовок над малюнком.

Підпис: «Дружба закінчується грошима? Навпаки: Тісне партнерство Заходу та Росії почалося лише з грошей. Саме грошей, які платилися і досі сплачуються за російську нафту та газ. Багато хто допомагав Путіну швидше за все приймав рублі (Кюнерт про Шредера). Політика формується грошима: у 2017 році Банк Росії випустив нову 200-рублеву купюру із зображенням хвиль, що розбиваються, і «Пам'ятника затонулим кораблям» у Севастопольській бухті в Криму. 

Головний матеріал: «Хабек: Росія використовує енергію як зброю

Відключення газу в Німеччині в даний час малоймовірно

Очікується більша інфляція.

Федеральний міністр економіки Роберт Хабек (Зелені) стурбований припиненням постачання російського газу до Польщі та Болгарії. Росія використовує "енергію як зброю", заявив він у середу в Берліні. Ми маємо поставитися до цього серйозно. За даними його міністерства, постачання до Німеччини в даний час не перебувають під загрозою. Компанії дотримувалися контрактів із платежами в євро або доларах, сказав Хабек. Крім того, останнім часом Німеччина ще більше знизила свою залежність від поставок із Росії.

Частка Росії імпорті нині становить 35 відсотків. Однак, якщо постачання різко припиниться - «Буде рецесія у Німеччині».

Голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляйєн назвала перебої з постачанням газу «черговою провокацією» з боку Росії. "Не дивно, що Кремль використовує викопне паливо, щоб шантажувати нас." Вона поки що не оголосила про подальші санкції проти Росії. Польща та Болгарія тепер отримуватимуть газ від сусідніх країн. Наразі окупається те, що ЄС інвестував у відповідні лінії. Комісія продовжить роботу із заміщення російського газу природним газом та зрідженим газом від інших постачальників. Розширення використання відновлюваних джерел енергії та підвищення енергоефективності також можуть знизити залежність. "Епоха викопного палива добігає кінця, і назавжди", - сказала фон дер Ляйєн.

"Я не турбуюся, що Німеччина стане наступною країною, яка буде відключена від постачання", - сказав Клаус-Дітер Маубах, генеральний директор енергетичної групи Uniper, в інтерв'ю FAZ. Очевидно, Польща не була готова дотримуватися нових правил платежів, запроваджених Путіним.

Через наслідки війни в Україні федеральний уряд знижує прогноз зростання на цей рік із 3,6 до 2,2 відсотка. У той же час, при рівні інфляції в 6,1 відсотка вона прогнозує значне зростання рівня цін. Програма підтримки бізнесу має розпочатися у п'ятницю.

 

 

США

 

«The New York Times». Підпис під фото: «Демидов, Україна, в неділю залишався затопленим після того, як його було затоплено 25 лютого, на другий день війни, щоб завадити наступу росіян.

«Аби завадити танкам окупантів українці затопили власне село».

ДЕМІДІВ, Україна — З підлоги прибирають промоклий лінолеум, а із затоплених підвалів мокру, сиру картоплю та банки з огірками. Вони розвішують промоклі килимки, щоб просохли під блідим весняним сонцем.

Навколо Демидова, села на північ від Києва, жителі борються з наслідками сильної повені, яка за звичайних обставин стала б ще одним нещастям для народу, який зазнав нападу Росії.

Але цього разу це була тактична перемога. Українці навмисно затопили село разом із величезним простором полів та боліт навколо нього, створивши трясовину, яка запобігла атакі російських танків на Київ та виграла українській армії дорогоцінний час для підготовки оборони.

Жителі Демидова розплачувалися річками холодної зеленої паводкової води, яка поглинула багато будинків у селі. Але вони дуже задоволені.

«Всі це розуміють, і ніхто ні на секунду не шкодує про це», — сказала Антоніна Костученко, пенсіонерка, чия вітальня перетворилася на запліснілий простір з водяними лініями на фут або біля того по стінах.

"Ми врятували Київ!" - каже вона з гордістю.

Те, що сталося у Демидові, не було винятком. З перших днів війни Україна швидко і ефективно сіє хаос на своїй території, часто знищуючи інфраструктуру, щоб завадити російській армії, яка має перевагу в чисельності та озброєнні.

Демидов був затоплений, коли війська відкрили греблю і вода ринула у сільську місцевість. В інших місцях України військові без вагань підривали мости, бомбили дороги та виводили з ладу залізничні колії та аеропорти. Мета полягала в тому, щоб уповільнити просування росіян, заманити ворожі війська у пастки та витіснити танкові колони на менш сприятливу місцевість. 

Головний матеріал: «РОСІЯ ЗАГРОЖУЄ НОВИМИ ВІДПОВІДЯМИ ЗА ДОПОМОГУ УКРАЇНІ»

 

 

 

Читайте також: Перші шпальти світової преси 27 квітня про війну в Україні

Коментар
04/03/2024 Понеділок
04.03.2024
03.03.2024
13:45