Ковельська молодь вшанувала пам'ять Героїв Крут

29 Січня 2022, 10:54
У Ковелі вшанували пам’ять Героїв Крут 446
У Ковелі вшанували пам’ять Героїв Крут

У Ковелі вшанували пам’ять Героїв Крут.

Про це інформують на сайті Ковельської міської ради.

29 січня минає 104 роки з часу історичного бою під Крутами. Тоді, відразу після проголошення незалежної Української Народної Республіки, декілька сотень українських студентів та гімназистів призупинили наступ кількатисячних більшовицьких загонів Муравйова. Більшість цих юнаків полягли в тому нерівному протистоянні, прикриваючи шлях на Київ. Таким чином вони утримали столицю на час, необхідний для укладання Берестейського миру, який фактично означав міжнародне визнання української незалежності. 

У центральній бібліотеці Ковеля відбувся тематичний захід «Крути – бій за майбутнє». У ньому взяли участь секретар міської ради Оксана Багнова, освітяни, студентська й учнівська молодь, громадськість міста.

Досить зворушливо ведучі, студенти фахового медичного коледжу Олександра Дячук та Анастасія Горун переповідали  історичні події, використовуючи кадри кінохроніки та фотоматеріали.

На заході-вшануванні виступили вихованці зразкового художнього колективу драматичного гуртка «Дивослово» Палацу учнівської молоді імені Івана Франка.

Хвилиною мовчання присутні вшанували пам'ять молодих юнаків, які віддали життя за Україну понад 100 років тому, і тих, хто поліг за її незалежність й територіальну цілісність у наші дні.

На завершення від учасників заходу  вихованці Волинського обласного ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою імені Героїв Небесної Сотні поклали квіти до підніжжя пам’ятника «Борцям за волю України».

 

Коментар
25/05/2022 Середа
25.05.2022
24.05.2022
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром