Меч Петра Сагайдачного: домовилися про культурні маршрути України, Польщі та Литви

25 Січня 2022, 12:53
Меч Петра Сагайдачного 850
Меч Петра Сагайдачного

В Україну для експонування привезуть меч Петра Сагайдачного. 

Про це повідомляє пресслужба Міністерства культури та інформаційної політики України.

Всі охочі зможуть подивитись на пам’ятку вже цього року. Про це домовився міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко під час візиту до Каунасу (Литва).

«Після успіху з експонуванням Конституції Пилипа Орлика, продовжуємо цю успішну практику. Важливо, щоб українці наживо могли побачити безцінні для історії України пам'ятки. Рішення про привезення меча Петра Сагайдачного в Україну вже усно погодив Міністр культури та національної спадщини Польщі Пьотр Глінський. Попереду організація цього процесу», – повідомив Олександр Ткаченко. 

У Каунасі вдалось домовитись про принципову річ – започаткування культурних маршрутів України, Польщі та Литви. Робочу групу створять вже цього року. Також Олександр Ткаченко запросив міністрів Польщі та Литви до України, щоб вперше провести зустріч у межах Люблінського трикутника.

Наразі меч Петра Сагайдачного знаходиться у зброярні Вавельського королівського замку, що в Кракові. Його в 1621 році майбутній король Речі Посполитої королевич Владислав IV Ваза вручив Сагайдачному за перемогу з турками під Хотином

Нагадаємо, що до 30-річчя Незалежності України у 2021 році вперше привезли оригінал Конституції Пилипа Орлика.

Коментар
25/05/2022 Середа
25.05.2022
24.05.2022
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром