В мережі показали барокову ікону XVIII століття

20 Січня 2022, 12:54
Музей волинської ікони 818
Музей волинської ікони

Один із луцьких музеїв показав світлину давньої ікони доби бароко, на якій показане Хрещення Спасителя в Йордані.

Музей волинської ікони представив на своїй сторінці в фейсбуці образ «Богоявлення», що датується XVIII століттям. 

Ікона «Богоявлення» початку XVIII століття з празникового ряду іконостасу села Пірванче Горохівського (нині Луцького) району.

Іконописець представляє в іконі Хрещення Спасителя в Йордані від Іоана Предтечі і явлення світу втіленого Сина Божого як Однієї з іпостасей Святої Трійці. На стрічці, що на посоху Іоана, написані слова Предтечі, якими він зустрів Ісуса: «Се, Агнецъ Божій вземляй…» — «Оце, Ангел Божий, що на себе гріх світу бере» (Ін: 1, 29).

Святий Дух у вигляді голуба сходить на Христа із розкритих небес, оточених купчастими хмарами. «І ось розкрилось йому небо, і він побачив Духа Божого, який спускався, мов голуб, і зійшов на нього» (Мт: 3, 15). Ісус Христос стоїть у блакитних водах ріки Йордан.

Він оголений, на стегнах — біла пов’язка, червоний гіматій спадає з плечей. Його лик виражає смирення і спокій, руки схрещені на грудях. На березі праворуч зображений Іоан Предтеча. Правою рукою він хрестить Ісуса, поливаючи водою, у лівій руці тримає посох, увінчаний хрестом зі стрічкою. Традиційна коричнева волосяниця Іоана доповнена темнозеленим плащем. На лівому березі – два ангели у блідорожевих і прозоро вохристих одежах. Один підтримує плащ Ісуса Христа, інший – тримає розгорнутий білий плат. Дія відбувається на тлі гористої місцевості з зеленими ялинами. 

Іменування ікони «Богоявлення» виконане червоною фарбою вгорі ікони. Композиція вирішена майстром у стилі бароко під впливом іконописних традицій Києво-Печерської Лаври.

Ікона «Богоявлення»
Ікона «Богоявлення»

Коментар
25/05/2022 Середа
25.05.2022
24.05.2022
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром