У Здолбунівському краєзнавчому музеї запрацює квест-кімната

27 Грудня 2021, 14:12
У Здолбунівському краєзнавчому музеї запрацює квест-кімната 946
У Здолбунівському краєзнавчому музеї запрацює квест-кімната

У Здолбунівському краєзнавчому музеї запрацює квест-кімната «Втеча з в'язниці». Це частина проєкту «Туристичний код громади», що реалізовують у місті з ініціативу музею. 

Про це пише «Суспільне».

У неділю, 26 грудня, на приміщення Здолбунівського краєзнавчого музею встановили інформаційну табличку. Зчитуючи QR-код на ній, можна почути та побачити на власному смартфоні історію цієї будівлі. Загалом у громаді встановлять 20 подібних інформаційних табличок.

«Навіть здолбунівчани не знають, в якому крутому місці вони живуть. Коли ми встановимо ці таблички, я думаю, що проходячи повз ті чи інші будівлі, їм буде однозначно цікаво побачити, що в тій будівлі відбувалося, що вона має певну історію», – каже виконувач обов'язків директора Здолбунівського краєзнавчого музею Олександр Чижевський.

Фото: Суспільне Рівне
Фото: Суспільне Рівне

Читайте також: Першому директору Здолбунівського музею присвятили випуск телепроєкту «Короткий метр»

Такі туристичні елементи встановлюють у рамках проєкту «Туристичний код громади». Він переміг в обласному конкурсі проєктів розвитку територіальних громад 2021 року. Окрім цього Здолбунівською громадою створять екскурсійні маршрути, найдовший з яких буде велосипедним.

Ще однією складовою проєкту є квест-кімната у музеї. Вона має назву «Втеча із в'язниці». Здолбунівський краєзнавчий музей розташований у приміщенні колишнього райвідділу НКВС. В його підземеллях були тюремні камери. Саме цей факт з історії будівлі підказав ідею розробити квест.

«Квест-кімната – це унікальна річ для Здолбунова і для музею. Не чув, щоб у музеях робили квест-кімнату. У чому сенс цієї квест-кімнати? Людині потрібно вибратися із в’язничної камери. Здолбунівський музей знаходиться у будівлі, яка була колись в’язницею НКВС. І немає ні одного свідчення, що звідси хтось тікав. Ми пропонуємо нашим гостям знайти ключ від дверей і спробувати вийти звідси за годину», – розповідає Олександр Чижевський.

Читайте також: Інтерактивний комплекс і квест-кімнати: у Рівному функціонує унікальний музей «Таємничі підземелля»

Коментар
01/07/2022 П'ятниця
01.07.2022
30.06.2022