У Володимирі презентували твори сакрального мистецтва, привезені з експедиції

25 Жовтня 2021, 16:42
У Володимирі презентували твори сакрального мистецтва, привезені з експедиції 837
У Володимирі презентували твори сакрального мистецтва, привезені з експедиції

Днями у Володимирі презентували твори сакрального мистецтва, які передав настоятель церкви Собору Пресвятої Богородиці села Микуличі Олександр Тарасюк.

13 ікон іконостасу сільського храму, написаних на початку 90-х років ХХ століття талановитими художниками Сергієм Литвинчуком та Миколою Черняком, передали історичному музею ім. О. Дверницького, повідомляють на сайті міста.

Серед них: ікона Діви Марії, Ісуса Христа, апостолів, пророків, князя Володимира і княгині Ольги.

Наукова співробітниця історичного музею Ганна Доскоч розповіла присутнім про експедицію у село Микуличі, під час якої ці роботи були передані на зберігання в музей, продемонструвала фотографії та наголосила на актуальності саме цього напрямку музейної роботи.

«На жаль, Сергія Литвинчука вже немає серед нас. Спогадами про художника прийшли поділитися його друзі», – йдеться в повідомленні.

Художник Іван Сакуляк, який разом із Сергієм оздоблював церкви у Володимир-Волинському районі, розповів, що він був дуже талановитою і відповідальною людиною.

Хоча Сергію не вдалося здобути вищу мистецьку освіту, він був дуже наполегливим і вимогливим до себе: багато працював над самовдосконаленням, вивчав анатомію людини, живопис, аби його скульптури й картини були близькими до оригіналу. Литвинчук був великим патріотом України.  

Провідна наукова співробітниця музею Олена Черенюк розповіла про співпрацю історичного музею ім. О. Дверницького у Володимирі із Львівською філією науково-дослідного реставраційного центру України, колекцію відреставрованих ікон з фондів музею та наголосила, що нові ікони теж стануть надбанням історичного музею, а відтак – і держави України.

Читайте також:  У луцькій синагозі – незаконне будівництво

Читайте також:  В Острозькі академії презентували оновлений Музей історії закладу 

Коментар
02/12/2021 Четвер
02.12.2021
01.12.2021
30.11.2021