Історія одного храму: сільській церкві на Рівненщині – 120 років

27 Вересня 2021, 15:12
Хресто-Воздвиженська церква у Полицях 1804
Хресто-Воздвиженська церква у Полицях

Хресто-Воздвиженська церква у Полицях дивує своєю красою. Вона є прикладом великої майстерності поліських будівничих та прикладом бережного ставлення вірян до своєї святині.

Нині храм святкує свій 120 День народження. Про це Район.Історія повідомили у Полицькій територіальній громаді.

Храм належить до пам’яток архітектури місцевого значення і перебуває під охороною.

Участь у зведенні Воздвиженської церкви брав великий старець отець Іоанн Кронштадтський (1829-1908 рр.).

У матеріалах Волинського архіву є такий запис: «Храм побудований у 1901 році тщанням місцевих прихожан та почившого настоятеля Кронштадтського Андріївського собору Іоанна Сергієва».

Відомо, що у 1887 році святий старець приїздив на Волинь, молився у Свято-Успенській Лаврі та звершував богослужіння у кременецькому Свято-Миколаївському храмі. Збереглися й відомості про зцілення, звершені ним у той приїзд.

Якраз у той час у місцевого полковника Константина Івановича Чекмарьова на рак захворіла дружина Марія.

Вимучені горем полковник та його дружина звернулися до відомого старця за молитвою та порадою. Той і благословив Константина Чекмарьова на будівництво храму в Полицях.

Збереглися відомості про те, що Іоанн Кронштадтський навіть матеріально допомагав у будівництві храму. А в день його освячення святий старець подарував комплект богослужбового начиння. До наших днів збереглась пам'ятка про його  – запрестольний хрест.

Храм був зведений у 1901 році на честь Воздвиження Чесного Хреста Господнього.

Щодо дружини полковника, то хвороба від неї так і не відступила. На одній зі стін храму є бронзова табличка зі світлиною та датами життя покійної, а також напис, який свідчить про велику тугу чоловіка за дружиною: «Неисповедимо, зачем понадобились сии страдания».

Читайте також: Дерев’яний шлюз, морочненський поміщик і сплав до Пінська: як Зарічненщина була судноплавною

Коментар
26/09/2023 Вівторок
26.09.2023
25.09.2023