У Луцьку презентували унікальну книгу про Лесю Українку

10 Вересня 2021, 09:05
Двотомник Спогади про Лесю Українку 1535
Двотомник Спогади про Лесю Українку

У Волинському краєзнавчому музеї літературознавиця Тамара Скрипка презентувала перший том книги «Спогади про Лесю Українку». Видання включає спогади родини, зокрема мемуари сестер Лесі Українки. Про це пише Суспільне.

Зі слів Тамари Скрипки, двотомне видання створене з мемуарів родини та оповідей сучасників письменниці, що відтворюють різні періоди життя Лесі Українки. Каже: спогади про письменницю збирала на п'яти континентах.

Читайте також: Лучан запрошують на відкриття виставки Олександра Грєхова «Привіт. Леся»

Літературознавиця Тамара Скрипка розповіла, що працює з родинним архівом Косачів, який зберігається у Сполучених Штатах, уже 25 років. Під час створення книги залучили принцип родинної ієрархії.

«До I тому увійшли спогади виключно родини Лесі Українки: такого видання не має жодна література. У II томі зібрані спогади оточення близького, є спогади людей, які усього раз зустрілися з Лесею, але також відділи їй спогадовий уклін», – розповіла відповідальна редакторка видання.

До видання увійшли родинні фотографії, які упорядниця Тамара Скрипка зібрала на п’яти континентах у нащадків родини Косачів.

 

Зі слів завідувачки музею Тетяни Данилюк-Терещук, у листопаді 1989 року в музеї Лесі Українки Волинського національного університету вперше в Україні презентували світлини з архіву родини Лесі Українки. Усього – 74 оригінальних фото середини XIX  – початку XX століть.

Читайте також: На радіо СіД FM лунатимуть листи Лесі Українки, які озвучила Ірма Вітовська

Зі слів редактора двотомника Сергія Романова, у книзі є тексти, котрі не друкувалися майже століття.

«Вони були надруковані у 20-их роках минулого століття, але за радянських часів вони не друкувалися, тому що автори були або емігранти, або противники радянської влади. Ті речі, які друкувалися у радянські часи, вийшли без купюр, з рукописів або з першодруків», – говорить редактор.

Двотомник «Спогади про Лесю Українку», який привезли нині до Луцька, презентували вперше в Україні. Потому видання покажуть у Києві та Сполучених Штатах Америки. 

Коментар
16/07/2024 Понеділок
15.07.2024
14.07.2024
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром