У Соколі археологи знайшли середньовічну піч із гербами князів

15 Вересня 2020, 10:05
1646

У селі Сокіл Рожищенського району відбулись наукові археологічні дослідження до початку земляних робіт з будівництва медичного закладу.

Розкопки проводили працівники Охоронної археологічної служби країни, за участі Волинського осередку Спілки археологів України за відкритим листом та дозволом Міністерства культури та інформаційної політики України. Про це у фейсбуці розповів археолог Віктор Баюк, розмістивши фото.

Розкоп розмірами 13 на 13 метрів охоплював всю площу майбутньої забудови, інша невелика частина ділянки майбутньої забудови була зайнята закладеним у 1990 роках фундаментом. Основна площа розкопу доведена до глибини в один метр (на рівень траси колишнього валу).

Читайте також: «Лицарка Корони»: княгиня із села Сокіл стала героїнею історичного роману

У результаті польових досліджень виявили та вивчили трасу зруйнованого валу Сокільського замчища у вигляді основи валу з суміші піщано-глиняного ґрунту. Таким чином протрасували втрачену частину валу замчища та з’ясували його напрямок.

Також знайшли заглиблену споруду пізньосередньовічного часу із котлованом та залишками багатого кахляного каміна, що попередньо може бути датована XVII століттям. За титулатурою кахляної печі, найімовірніше споруда належала Криштофу Шимковичу Шклинському, другому чоловіку княгині Олександри Марківни Сокольської.

Окрім того, виявили надзвичайно інформативний культурний шар періоду пізнього середньовіччя. Особливо цінною є вибірка багатої кахляної печі із коронами та титулатурою.

«Результати досліджень надзвичайно показові та інформативні. Після наукового опрацювання матеріали досліджень будуть експоновані. Щира вдячність голові Сокільської сільської ради та всім мешканцям села за допомогу та щиру співпрацю під час проведення досліджень», – йдеться у публікації.

Читайте також: 20 цікавих фактів про Сокіл, що існує на Волині 475 років


Коментар
25/05/2024 Субота
25.05.2024
24.05.2024
23.05.2024