У Рівному відкрили меморіальну дошку трьом Героям АТО/ООС

29 Червня 2020, 15:13
1162

На фасаді школи №18 міста Рівного відкрили меморіальну дошку трьом її випускникам – Героям АТО/ООС Олександру Андіяшеву, Тарасу Белоцькому та Віктору Пруському.

У  неділю, 28 червня, у День Конституції України на подвір’ї навчального закладу зібралися військові, волонтери, вчителі, духовенство, представники місцевої влади, чимало друзів і знайомих героїв, які поклали життя, захищаючи Україну. Про це інформують у пресслужбі Рівненської єпархії ПЦУ. 

Заступниця директора з виховної роботи школи Наталія Шуманська нагадала присутнім біографію кожного з воїнів, які навчалися тут у 1980-ті, 1990-ті й двотисячні роки. Усіх об’єднували спільні риси: доброта, відповідальність, сумлінність, готовність прийти на допомогу. Тарас Белоцький був майстром спорту з карате. Віктор Пруський обійшов Кавказькі гори та серйозно займався альпінізмом, а Олександр Андіяшев – активіст Майдану, а згодом – доброволець батальйону «Айдар». Перебуваючи вдома, у невеликих перервах між відрядженням на фронт, він часто зустрічався з учнями рідної школи, розповідав про тактику, яку вони використовували в бою, зразки озброєння, а головне людей, які пліч-о-пліч воювали разом з ним.

«Усі вони мріяли про вільну Україну й готові були на все заради неї. Це ті герої, чий подвиг не маємо права забути», – наголосила Наталія Шуманська.

Від військових подякував за виховання синів матерям воїнів і вчителям школи тимчасовий виконувач обов’язків начальника відділу цивільно-військового співробітництва управління оперативного командування «Захід» підполковник Андрій Рисюк:

«Це надзвичайно символічно, що ми відкриваємо цю дошку саме в День Конституції України. Ті, чиє зображення висічене навіки на цій меморіальній дошці, мали чітку громадянську позицію, честь і гідність. Тільки їхня шана дасть нам можливість належно виховати майбутні покоління».

З благословення архієпископа Рівненського і Острозького Іларіона, клірики Свято-Воскресенського кафедрального собору протоієреї Сергій Лучанін та Василь Рудніцький освятили пам’ятну дошку новітнім Героям.

Читайте також: «В армії вчишся вміти й знати все»: колишній розвідник з Рівного, повернувшись з фронту, продовжує воювати як журналіст

 

Коментар
06/06/2023 Вівторок
06.06.2023
05.06.2023