Замок, готель та синагога: світлини Клеваня у міжвоєнний період

В одному з інтернет архівів вдалось знайти чорно-білі світлини міжвоєнного періоду, які були зроблені в містечку Клевань на Рівненщині.
В той час цей населений пункт входив до складу Волинського воєводства (1921-1939). Нині це селище в складі Рівненської області. Про це пише Твій портал.
Клевань славиться тунелем кохання, який цілорічно відвідують туристи з всього світу. В 1458 році Клевань вперше згадується як власність князя Михайла Чорторийського.
На представлених світлинах з Клевані, яка на початку XX століття була ще містечком можна побачити Клеванський замок, костел та панорами населеного пункту. Одним із найцікавіших фото є зображення синагоги в Клевані.
Як і в усіх містах та містечках Волині, у Клевані сто років тому проживала чимала єврейська громада. У польському путівнику по Волині за 1929 рік Клевань називають – «жидівським містечком із кількістю єврейського населення в 1300 осіб».
Окрім того в центрі міста та неподалік від центральної вулиці, була розташована синагога, побудована із цегли, у стилі бароко. В добірці можна побачити будівлі, які мали функції заїздів, тогочасних готелів, де могли зупинятись усі охочі, які проїжджали через місто.
На першому поверсі таких будівель можна похарчуватись, а на другому були кімнати для проживання. Схожі будинки досі можна побачити в місті Кременці.
Джерело фото: https://kresy.pl/
Тетяна ЯЦЕЧКО-БЛАЖЕНКО
Читайте також: Руїни Клеванського замку на пазлі