Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter

Як про поліське село зняли фільм у 1938 році. ВІДЕО

12:02 18.05.2020
1997

Чорно-білий художній фільм під назвою «Флоріан» (польською Florian) від режисера Леонарда Бучковського у польський кінопрокат вийшов 28 жовтня 1938 року.

Фільм був екранізацією повісті Марії Родзевич під назвою «Флоріан із Великої Глуші».

За сюжетом книги, події відбуваються в містечку Велика Глуша на Поліссі (сьогодні це село в Любешівському районі Волинської області) у роки Першої світової війни. Польською мовою назва населеного пункту звучить як Wielka Głusza, проте давня назва звучить як Wielka Hłusza.

За повістю, маленьке містечко на кордоні окупують німецькі війська. Жителі рятують від реквізиції дзвін під назвою «Флоріан». Альфред Рупейко любить Бронко, внучку поміщика Верещинського, вона відповідає йому взаємністю. Незабаром головний герой вступає в ряди польських легіонів і йде на війну. Потім за сюжетом, німці залишають містечко Велика Глуша. Але до нього наближаються загони Червоної Армії, яких вибивають легіонери. Бронко знаходить Альфреда в госпіталі. Вона щаслива, адже її коханий буде жити. Закінчується кінострічка закінченням війни і урочистим поверненням дзвону Флоріан до Великої Глуші.

Цікаво, чи правда, чи вигадка описана в книзі письменниці, і чому саме Велику Глушу згадує Марія Родзевич? Можливо більше світла на це проллє біографія авторки.

Марія Родзевич (2 лютого 1863 р. - 16 листопада 1944 р.) - польська письменниця і новелістка, одна з найвідоміших прозаїків міжвоєнного періоду. Знана представниця позитивізму в літературі. Її батьки за допомогу учасникам польського повстання 1863 року були заслані в Сибір, а родинний маєток російська влада конфіскувала. Матері, як виняток, дозволили виховувати дитину до двох місяців. Потім маленьку Марію віддали під опіку родичів.

У 1871 році, після амністії, батьки повернулися з Сибіру і оселилися в Варшаві, де опинилися у дуже скрутному матеріальному становищі. Марія почала працювати, давала приватні уроки. В кінці 1876 року вона стала вчитися в Язлівці (Тернопільщина) у черниць. Під впливом настоятельки, стала писати вірші.

У 1881 році, після смерті батька, Марія успадкували маєток Грушево, який був у роки міжвоєнного періоду в складі Поліського воєводства, як і Любешівщина. Тобто регіон Полісся був авторці близький, бо вона тут сама проживала довгий час. До слова від родинного маєтку до Великої Глуші невелика відстань. всього 100 км. Тому можливо історія про дзвін Флоріан є і правдивою.

Читайте також: Повітряний аеростат біля села Локачинського району


Читайте також: «Феніки» для генерала Власова: любешівчанку-остарбайтерку від крематорію врятували американські літаки

Тетяна ЯЦЕЧКО-БЛАЖЕНКО

Загрузка...
Загрузка...
Коментарі
2 червня
Сьогодні
Вчора
31.05.2020
30.05.2020
29.05.2020
28.05.2020
27.05.2020
26.05.2020
25.05.2020