Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter
Замаскований броньований автомобіль, Перша світова війна
Замаскований броньований автомобіль, Перша світова війна

Броньовики під Луцьком сто років тому

18:00 28.07.2020
3239

Досить цікавою є історія Першої світової війни на Волині. З кожним роком історики та краєзнавці не перестають цікавитись новими сторінками цього непростого періоду для нашого регіону.

Сьогоднішня наша знахідка стосується безпосередньо міста Луцька та його околиць періоду Першої світової війни.

Відомо, що в роки цієї війни, в складі російської армії були броньовані автомобілі, вони застосовувались, зокрема, й на Південно-Західному фронті, в найбільш відповідальних ділянках.

Броньовики допомагали машини підтримували тактичні дії піхоти і кінноти. Їх намагалися застосовувати масово - наскільки це було можливо.

Читайте також: Світлини Луцька у роки Першої світової війни, Лютневої революції та Української Народної Республіки

Окрім того, в 1916 році броньовики використовувалися також для отримання розвідувальних даних про оборону противника.

В 1916 році під Луцьком знаходилось три автокулиметні взводи. Фронт тоді проходив вздовж річки Горинь через село Клевань, і перетинав шосе та залізницю Рівне-Ковель в 20 км від Рівного і в 25 км від Луцькa.

Під час Брусиловського наступу броньовики безперервно рухалися тільки вперед, сприяючи просуванню піхоти. Погода не сприяла цьому, адже постійно йшли дощі. Шосе до Луцька було в дуже поганому стані. Воно було покрите воронками від снарядів, канавами і зіпсованими мостами. Все це значно ускладнювало рух броньовиків.

Броньовики рухались по обидва боки шосе від Луцька до села Копачівка. Броньовані авто піддавалися обстрілу з обох сторін дороги.

У липні 1916 року один із російських броньовиків, наздогнав німецький батальйон і майже повністю знищив його вогнем зі своїх кулеметів.

На представлених світлинах можна побачити типові броньовики, які застосовувались в роки війни поблизу Луцька.

Читайте також: Як у Зaборолі німецькі солдaти зaпускaли дирижaбльЧитайте також: Спогади про Луцьк і Рожище 1915–1916 років

Тетяна ЯЦЕЧКО-БЛАЖЕНКО

Коментарі
10 серпня
Сьогодні
Вчора
08.08.2020
07.08.2020
06.08.2020
05.08.2020
04.08.2020