Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter

Луцькі школярі на навчанні з військової підготовки у 1983 році

10:08 05.09.2020
3007

Хочемо в продовження теми про луцьких школярів початку 1980-х років познайомити вас з новою підбіркою світлин з Луцького форуму.

Район.Луцьк вже знайомив своїх читачів з матеріалом, де були представлені випускники луцької школи, які навчались в кінці 1970 – на початку 1980-х років.

На представлених нині фото – учні школи № 4 на навчаннях з військової підготовки. Напевно, розглядаючи світлини, лучани впізнають відомі місця нашого міста, а саме – район дитячої залізниці, пам’ятник легендарному слонику, який ще має первісний нефарбований вигляд.

Джерело фото: приватний архів фотографа Олександра МАРТИНЮКА.

Попередня публікація про луцьких школярів викликала неабиякий інтерес лучан, адже багатьом нагадала про безтурботні шкільні роки. Крім того слід відзначити, що світлини зроблені досить професійно та цікаво.

Нам вдалось розшукати, хто ж є автором минулої та сьогоднішньої підбірки: ним виявився луцький професійний фотограф Олександр Мартинюк.

В коментарі до попередньої статті Олександр Мартинюк розповів, що фотографували своє шкільне життя учні його класу часто, найбільше світлин з 9 та 10 класу. Керівником класу був вчитель фізики – Карпець Ананій Оксентійович, який і прищепив любов до фотографії усьому класу, та й Олександру, який став професійним фотографом.

Олександр Мартинюк залишив свій коментар і до сьогоднішньої підбірки: «На світлинах навчання з військової підготовки. Тоді автомати кожен сам собі вирізав з дощечок. Стрільби тоді ми здавали в тирі із справжніх автоматів та гвинтівок. В ті часи школи були тотально політизовані. З юних років нас виховували в дусі комунізму. І «впарювали», що ми сама сильна країна на земній кулі, але все рівно нам загрожує «американський імперіалізм», тому кожен повинен вміти стріляти, кидати гранати, користуватись протихімічними засобами... Для цього і були в школі два останні роки навчання з військової підготовки. І була шалена агітація йти далі навчатись у військові училища. В ті роки було пекло у війні в Афганістані, тому потрібні були «кадри».


Тетяна ЯЦЕЧКО-БЛАЖЕНКО

Коментарі
29 вересня
Вчора
27.09.2020
26.09.2020
25.09.2020
24.09.2020
23.09.2020
22.09.2020