День Десантно-штурмових військ України

Воїни Десантно-штурмових військ Збройних сил України 21 листопада відзначають п’яту річницю з нагоди професійного свята.
Історія свята Дня десантно-штурмових військ
Це свято встановили в згідно з указом президента України Петра Порошенка «Про День Десантно-штурмових військ Збройних Сил України» від 21 листопада 2017 р. № 380/2017. Ця дата не є випадковою, адже у цей день також відзначають Собор Архістратига Михаїла – небесного покровителя українських десантників.
У попередні роки (1999-2017) 2 серпня щороку відзначали День високомобільних десантних військ. До 1999 року це професійне свято десантників не було визначене офіційно й спиралося на радянську традицію.
В День Собору Архистратига Михаїла на Михайлівській площі у Києві за участі Петра Порошенка та зведеного підрозділу українських десантників відбулося урочисте прийняття присяги українського десантника. Тоді ж воїни отримали берети нового зразка, а блакитний колір змінився на маруновий (темнобордовий).
«Відсьогодні моїм рішенням кольором українського десанту стає темно-бордовий. Це – колір крові десантників, пролитої в боях за Україну», – сказав Петро Порошенко під час урочистої церемонії.
Вшанування героїв десантників
Усіх загиблих Десантно-штурмових військ Збройних Сил України пам’ятають. Героїв України щороку вшановують 2 серпня.
Цей День, покликаний берегти пам'ять про усіх хто проходив службу в лавах Повітряно-десантних, Аеромобільних, Високомобільних та Десантно-штурмових військах, виконував військовий обов'язок, захищаючи незалежність та свободу Україну в різні роки.
Окрім цього, Національний банк України випустив ювілейну монету номіналом 10 гривень, присвячену Десантно-штурмовим військам ЗСУ, яка входить серії монет «Збройні сили України».
Досягнення десантно-штурмових військ в ході повномасштабної війни з Росією
З початком повномасштабної війни проти України, воїни Десантно-штурмових військ гідно протистоять російським окупантам. Кожного дня вони рішуче йдуть вперед, впевнено звільняючи рідну землю ціною власних життів.
Десантно-штурмові війська України характеризуються «високою маневреністю та автономністю дій, призначений для швидкого розгортання з метою прикриття (оборони) окремих напрямків (районів), ведення наступальних (штурмових) дій, а також охоплення противника повітрям, ведення бойових дій у його тилу», – йдеться на сайті ДШВ.
За функціональним призначенням бойові з’єднання, військові частини та підрозділи Десантно-штурмових військ розподіляють на десантно-штурмовий та повітрянодесантний компоненти.
Десантно-штурмовий компонент — десантно-штурмові та аеромобільні підрозділи, військові частини, з’єднання, які призначені для ведення десантно-штурмових дій.
Повітрянодесантний компонент — парашутно-десантні, десантно-штурмові підрозділи, військові частини, з’єднання та повітрянодесантна військова частина, які призначені для ведення бою, бойових дій різними за складом та характером завдань, що виконуються повітряними десантами.
Привітання десантників
Головнокомандувач Збройних сил України Валерій Залужний привітав Десантно-штурмові війська із професійним святом.
Відповідне відеозвернення опублікували у фейсбуці.
«Вітаю вас із Днем Десантно-штурмових військ Збройних Сил України.
Ви – завжди перші! Ви там, де найважче. Ви пройшли особливий відбір і виснажливу підготовку. Саме тому ви є елітою війська і гордістю нації.
Загартовані у важких боях, ви дали гідну відсіч ворогу. Всі без винятку бригади наших Десантно-штурмових військ – легендарні. Я дякую кожному десантнику за службу, за вірність військовій присязі та клятві десантника.
Схиляю голову перед тими, чия кров назавжди влилася в колір ваших беретів.
Вітаю зі святом! Пишаюся та покладаюся на вас!
Слава ДШВ! Слава Україні!», – звернувся Залужний.
За матеріалами сайту Десантно-штурмових військ Збройних сил України та Вікіпедії