Миколаїв: до музею надійшли предмети з повсякденне життя містян перших років після Другої світової війни

#   362
Миколаїв: до музею надійшли предмети з повсякденне життя містян перших років після  Другої світової війни

«Капсула часу» в театральній сумочці.

До Миколаївського обласного краєзнавчого музею надійшли цікаві предмети, що віддзеркалюють повсякденне життя пересічних миколаївців у перші роки після завершення Другої світової війни – ідеться на фейсбук-сторінці цього закладу.

У невеликій театральній сумочці-клатчі майже три чверті століття зберігалися друковані програмки вистав Миколаївського драматичного театру імені Чкалова, які відвідувала родина миколаївців наприкінці 1940-х років. Особливою знахідкою став рукописний текст на звороті однієї з програм, який дозволяє зазирнути в побут робітничої сім’ї повоєнного часу.

Цінні додаткові відомості про предмети та їхню історію музею надав дарувальник цієї сімейної реліквії, яка сьогодні сприймається як своєрідна «капсула часу». Родина, з якої походять предмети, мешкала на Сухому Фонтані, у тісній кімнаті комунальної квартири, в досить скрутних умовах. Батько, суднобудівельник, важко і багато працював, нерідко у дві зміни, тож часу на відпочинок майже не залишалося.

Відвідування театру було для подружжя особливою емоційною відтулиною в непростому повоєнному житті. Вони з теплом згадували ті вистави, пам’ятали імена корифеїв миколаївської сцени, для яких театр був не лише мистецтвом, а й надією.

Передані музею предмети дозволяють більш повно відтворити історію повоєнного Миколаєва крізь призму повсякденного життя його мешканців.

Миколаїв: до музею надійшли предмети з повсякденне життя містян перших років після  Другої світової війни

Читайте також: У Миколаєві юні поети обирали найцікавіший музейний експонат

Останні новини

Всі

7 лютого 2026

6 лютого 2026

5 лютого 2026