«Справа дев’ятнадцятьох»: документальний фільм про Колківську республіку на Волині

У травні 1943 року на Волині постала унікальна Колківська республіка – така народна назва закріпилася за територією, звільненою у 1943 році воїнами УПА від нацистів.
Розповіді про цю подію десятки років переказували з вуст в уста очевидці та учасники національно-визвольного руху. Багатьох із них у 1944 році нова окупаційна влада – радянська – переслідувала. Відкриті для дослідників архіви радянських спецслужб сьогодні дають можливість дізнатися більше про Колківську республіку та її творців – пише УІНП.Волинь.
«Ми забули тоді, що надворі була Друга світова війна. У Колках встановилася українська влада, виникла управа, очолювана комендантом міста, поліція і Служба безпеки. Ми відкрили церкву, початкові школи… До чого була здатна людина, в тій сфері вона могла себе проявити. Ніхто не думав про гроші, кожен працював задля української справи. Це було для нас головне. Я й мої побратими сповідували головну заповідь українського націоналіста: здобудеш Українську державу або загинеш у боротьбі за неї. А Колківську республіку ми бачили як взірець майбутньої Української держави», – розповідає колишній учасник юнацької мережі УПА, учасник створення Колківської республіки і 15-річний в’язень колимських концтаборів Володимир Доманський.
Детальніше про Колківську республіку дивіться у документальному фільмі:
Читайте також: Колківська республіка в спогадах чекістів
-
Сьогодні
-
Завтра
-
Незабаром