Масове вбивство євреїв: у Рівному представили аудіофільм про трагедію урочища Сосонки

Громадська організація «Мнемоніка» презентувала аудіофільм «Відлуння Сосонок» про трагедію урочища та розстріл євреїв восени 1941 року.
Подія відбулася у вівторок, 18 березня. Презентацію відвідала й кореспондентка Район.Історія.
За допомогою монологу та звуків із минулого століття фільм розповідає історію євреїв, що зазнали смерті в урочищі Сосонки. Аудіофільм передає відчуття, що могли переживати жертви та очевидці трагедії.
Масова страта в урочищі Сосонки – один з найбільших злочинів проти людяності, що стався на території України під час Другої світової війни. 7-10 листопада 1941 року в урочищі Сосонки нацистські окупанти вбили 17 500 людей обох статей та різного віку.
Аудіофільм створювали близько трьох місяців, а режисером став Євген Цимбалюк. Під час події в обласній бібліотеці організатори розповіли про суспільну обізнаність щодо трагедії та мотивацію створення стрічки.
«Цей проєкт – про голоси, які долають десятиліття. Про звуки, що розповідають більше, ніж слова. Про тишу, яка кричить», – наголосили творці роботи.
Презентація аудіофільму привернула увагу багатьох освітян міста й дослідників Голокосту. Окрім того, усі охочі мали змогу приєднатися до події в онлайн-форматі.
Голова громадської організації «Мнемоніка Максим Гон, який доєднався відеозв'язком, розмірковував про «філософію зла», провів паралелі між сучасністю та злочинами з минулого.
До промови також запросили дослідницю Галину Данильчук, яка поділилася трагічними спогадами євреїв у Рівному під час Другої світової війни.
«Ніколи знову» — гасло, що мусить бути завжди з нами», – на завершення промовила Галина Данильчук.
Попри те, що аудіофільм тривав лише п’ять хвилин, після прослуховування у залі запала тиша й кожен рефлексував від почутого. Саме таку реакцію організатори очікували від публіки.
Завершилася подія дискусією про важливість збереження пам’яті. Проєкт «Сосонки: злочин і пам’ять» підтримав фонд EVZ Foundation.
Читайте також: Голокост у західній Волині. Лекція історика Петра Долганова
Софія ГРИЦАК