Віртуальна подорож у минуле: у Рівному розповіли як реконструювали вулицю столітньої давнини

У Рівненській обласній науковій універсальній бібліотеці відбулася лекція «Віртуальне Рівне: подорож у часі центральною вулицею міста».
Під час заходу рівненські краєзнавці Людмила Леонова та Василь Гудзій розповіли про свою роботу над проєктом, який реалізував Державний архів Рівненської області у 2023 році за підтримки Українського культурного фонду. Про це повідомили в бібліотеці.
Проект був спрямований на реконструкцію зовнішнього вигляду центральної вулиці міста сторічної давнини (сучасна вулиця Соборна), створення онлайн екскурсії, панорамного туру та надання віддаленого доступу до фото та архівних джерел, які було використано під час роботи над проєктом через їх оцифрування та розміщення на сайті архіву.
Доповідачі, які безпосередньо брали участь у цьому проєкті розповіли про етапи роботи, використання старих фото міста початку минулого століття, архівних документів та застосування сучасних технологій для створення віртуальної екскурсії.
Спочатку за отриманою інформацією всі фото систематизували за номерами будинків, зібрали інформацію про їх власників, період побудови, заклади, які там розташовувалися. Також підготували текст, який став своєрідним гідом для майбутній подорожі.
Читайте також: У Рівному в міжвоєнний період діяли турецькі кав'ярні
На основі зібраних документів створили 3-D моделі кожного будинку. Наступним етапом стало їх об’єднання у єдину віртуальну екскурсію.
Такий формат дозволив створити інтерактивну презентацію, завдяки якій користувач у будь-який момент має можливість прогулятися старою центральною вулицею міста, ознайомитися з архітектурною спадщиною та отримати повноцінне уявлення як виглядав центр Рівного 100 років тому.
Дослідники також поділилися труднощами, з яким стикалися під час роботи: проблеми з якістю фотографій, або, взагалі, відсутністю візуального матеріалу про окремі будинки, необхідністю інтеграції різних джерел інформації в єдиний формат тощо.
Незважаючи на ці виклики, команді вдалося створити продукт, який буде сприяти збереженню історичної пам’яті, приверне увагу суспільства до історичної та культурної спадщини, відкриваючи нові можливості для досліджень та освітніх проектів.
Відвідувачі лекції отримали можливість здійснити віртуальну подорож невідомою для них вулицею міста. Присутні відзначили, що подання матеріалу у форматі 3-D реконструкції значно оживило історію, зробило її доступною та зрозумілою навіть для тих, хто не цікавився міським минулим.
Відчуття повного занурення у простір столітньої давнини викликало подив і захоплення, також спонукало до роздумів про важливість збереження історичної спадщини.
Читайте також: З родинного альбому – в історію: світлини Луцька міжвоєнного періоду
-
Сьогодні
-
Завтра
-
Незабаром